Poprzedni temat «» Następny temat
ZALICZKI - co dalej z projektami?
Autor Wiadomość
Remik 
Klon Starszego Kulisa
bla bla bla


Pomógł: 49 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 8276
Skąd: Olsztyn
 #16  Wysłany: 2012-01-20, 09:08   

Svedos napisał/a:
Remik chcielibyśmy żeby to był maxymalnie poziom DiS, ale to w sumie zależy od tego co koledzy wymyślą w sensie trudności i standardu wykonania poszczególnych elementów.


I to jest cena za którą tarfiłby do mnie pierwszy forumowiec :mrgreen:
_________________
Co mnie nie zabije, to mnie dopiero wk...i.
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #17  Wysłany: 2012-01-20, 09:08   

Svedos, no z jednej strony masz racje, ale z drugiej, czy sadzisz, ze damy rade w tym momencie uzbierac powiedzmy 50 osob ? Teraz - mam na mysli moment w ktorym mamy jeszcze kilkanascie potencjalnych projektow
Ostatnio zmieniony przez Karolewskiej 2012-01-20, 09:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #18  Wysłany: 2012-01-20, 09:10   

Svedos napisał/a:
Jak dla mnie to zaliczki powinny być jednocześnie przepustką do głosowania w ankietach bo jakoś średnio mi pasuje żeby za moje ciężko zarobione pieniądze ktoś kto nie jest zainteresowany zakupem decydował jak ma wyglądać zegarek który będę nosił na nadgarstku.

+1000000

KANCLERSKA GŁOWA!
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #19  Wysłany: 2012-01-20, 09:10   

TowRoupas napisał/a:
Myślę, że Was trochę swędzi - poczekajmy na końcowe projekty i wtedy będzie stworzona lista chętnych na KONKRETNY projekt


+100

Jak można zbierać zaliczki na coś, co jeszcze nie ma nawet wyglądu, bo nie wiemy jeszcze jak będzie forumowiec wyglądał? Przecież nie będę wpłacał zaliczki na kota w worku.
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2012-01-20, 09:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #20  Wysłany: 2012-01-20, 09:13   

Dokladnie Blaz, ciezko bedzie teraz uzbierac okreslona liczbe osob.
_________________
Moja strona na FB
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #21  Wysłany: 2012-01-20, 09:15   

Mówiliśmy o tym z Krzyśkiem wcześniej, około 50 osób jest to minimum niezbędne do tego żeby utrzymać się w określonym przedziale cenowym, mniejsza ilość automatycznie podnosi cenę, a z kolei cena jest uzależniona od tego jaki projekt wygra.
_________________
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #22  Wysłany: 2012-01-20, 09:16   

No wlasnie, wiec wedlug mnie powinnismy sie wstrzymac z lista i zaliczkami, do momentu wylonienia finalnego projektu. Bez tego nie zrobimy wstepnego budzetu, ktory rowniez bedzie mial pewnie wplyw na zainteresowanie poszczrgolnych osob.
_________________
Moja strona na FB
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #23  Wysłany: 2012-01-20, 09:20   

Coś mi tu nie pasuje...

Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, w której ktoś chce, by zaliczki na limitkę były ZANIM ludzie się dowiedzą jak ta limitka wygląda. Trochę to postawione na głowie jest. :???:

Odkąd patrzę na limitki to jest tak, że wybiera się końcowy projekt i DOPIERO WTEDY robi się zaliczki. Jeśli w ogóle prosi się o zaliczki.

Ja np. mówię wprost, że nie zapiszę się na forumowca, jeśli nie wygra projekt, który mi się podoba, bo przecież nie będę kupował zegarka, który mi się nie podoba. Przecież to oczywiste jest. I pewnie takich jak ja jest więcej.

W ten sposób (zaliczki przed głosowaniem) drastycznie ograniczycie liczbę głosujących.
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #24  Wysłany: 2012-01-20, 09:21   

Jako osoba z grupy prowadzacej projekt, mowie, ze zaliczek przed wylonieniem finalnego projektu - nie bedzie :)
_________________
Moja strona na FB
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #25  Wysłany: 2012-01-20, 09:34   

Panowie!
Koncepcja z zaliczką, była moim luźnym pomysłem. Celem jest ograniczenie grona osób wybierających projekt, który pójdzie do realizacji.
A to dlatego, że nie chciałbym (i z tego wątku wynika, że nie tylko ja) znaleść się w sytuacji, gdy głosujący, zupełnie nie zainteresowani zakupem wybiorą dla mnie zegarek, który mi zupełnie się nie podoba!

Oczywiście warto rozważyć również inne opcje, zaliczka to tylko jedna z możliwych koncepcji.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #26  Wysłany: 2012-01-20, 09:36   

jestesmy otwarci na pomysly :)
_________________
Moja strona na FB
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #27  Wysłany: 2012-01-20, 09:40   

Sylwek, ale ja pierwszy raz spotykam się z taką formą swoistej "cenzury"...

Jak w każdej ankiecie musisz przyjąć założenie, że wygra nie Twój faworyt. :wink:

Myślę, że najlepszą i sprawdzoną już metodą byłoby głosowanie w ankiecie i jednoczesne zaanonsowanie zagłosowania postem i potem liczenie głosów z postów.
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2012-01-20, 09:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #28  Wysłany: 2012-01-20, 09:49   

Blaz napisał/a:
Jak w każdej ankiecie musisz przyjąć założenie, że wygra nie Twój faworyt.

Ale to chyba jest oczywiste!

Ale ja przecież nie o tym zupełnie.

Dlaczego głos osoby, która nie ma zamiaru zakupić forumowca ma mieć taką samą wagę, jak głos osoby, która jest zdecydowana go kupić, obojętne, który projekt wygra???

I nikt nie oczekuje, że ktoś kupi zegarek, który mu się nie będzie podobał.


Bardziej chodzi o to, żeby doprowadzić do sytuacji, że jak zagłosuje na dany projekt, a on wygra, to dana osoba ten zegarek zakupi. A nie się wycofa i będzie palić głupa, że jednak nie, bo coś tam...


A co da policzenie głosów z postów?
Pamiętasz jak wyglądały głosowania nad zegarkiem forumowym na kizi?
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #29  Wysłany: 2012-01-20, 09:50   

No może i zaliczka to nie był dobry pomysł, tylko jak spowodować żeby w głosowaniu brały udział tylko zainteresowane osoby a nie wszyscy nawet Ci zupełnie nie zainteresowani, bo wtedy może się okazać że wygrał projekt głosujących niezainteresowanych a zainteresowani pomimo tego że im się nie podoba będą musieli za to zapłacić.

Dlatego też możne warto w takim razie ogłosić zapisy osób zainteresowanych projektem beczka (projektem a nie konkretnym modelem) i tylko te osoby biedą mogły wziąć udział w głosowaniach nad ostatecznym wyborem projektu do realizacji.
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #30  Wysłany: 2012-01-20, 09:51   

Popieram całkowicie Blaza.
Czy jest na sali pilot tego samolotu, chciałoby się spytać :???:
Najpierw może skończmy PROJEKTY w obszarze których będziemy decydować, a później się zastanówmy - bo teraz to nikt nie wie jak będą wygladać finalne propozycje, a projektanci prezentują kolejne wersje i modyfikacje za agitacją poszczególnych lobbystów :razz:
Rozumiem argumentację osób które nie chcą by za nich decydowal ktoś - kto i tak nie ma zamiaru wejść w projekt, i nad tym się SPOKOJNIE zastanowimy, czy jest sensowne rozwiązanie. Ale na pewno "sensownym rozwiązaniem nie jest wpłacenie zaliczek na 'coś' 'komuś' - tylko nie wiem też komu, ponieważ Fundacja nie przyjmie zaliczek za coś, o nie zostalo jedoznacznie zdefiniowane, a co najważniejsze - wybrane :!:
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2012-01-20, 09:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum