Poprzedni temat «» Następny temat
ZALICZKI - co dalej z projektami?
Autor Wiadomość
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #1  Wysłany: 2012-01-20, 08:42   ZALICZKI - co dalej z projektami?

Panowie, zrobila sie dosyc trudna sytuacja. Zgodnie z tym co pisal split, obawiam sie, ze jak bedziemy dzialac jednoczesnie z dwoma projektami, to automatycznie, przynajmniej jeden z nich upadnie.

Ze wzgledu na ograniczenia finansowe, wiekszosc pewnie nie bedzie w stanie lub nie bedzie chciala w tak krotkim czasie kupic dwoch zegarkow.

Poza tym obawiam sie jeszcze jednej rzeczy.... ze teraz sporo osob zacznie sie napalac na kompresor, po czym znowu gdzies wypatrzy cos ciekawszego i porzuci temat.... No i zostaniemy z "zerowa" iloscia realizowanych wspolnie projektow....

Na chwile obecna, bede sie z cala stanowczoscia sklanial ku licznym wnioskom Santino, a mianowicie, zebrania zaliczek (powiedzmy 100zl) od osob zainteresowanych danym projektem. Inaczej to sie wszyscy napiszemy, graficy sie natrudza, a finalnie nie zrobimy nic.

Oczywiscie pozostanie kwestia taka, czy chcemy robic te dwa projekty jednoczesnie, czy po jednym w jakiejs kolejnosci. Wedlug mnie oba sa swietne i oba widzialbym na swoim nadgarstku.

Moze zrobic liste (jedna juz powstaje w watku z kompresorem) osob zainteresowanych danym projektem i za jakis czas zweryfikowac ich zainteresowanie poprzez zbior zaliczek?

W tym samym czasie uruchomilbym zapisy na projekt pod tytulem "beczka". Moze za chwile sie okaze, ze na tej liscie uzbiera sie 15 osob gotowych wplacic zaliczki. Wtedy oczywistym bedzie, ze ten projekt musi poczekac na lepsze czasy...

Moze sie tez okazac, ze chcemy realizowac dwa projekty w tym samym czasie :razz:
Ostatnio zmieniony przez Karolewskiej 2012-01-20, 08:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
shi_ra 
Ryżowy


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 532
Skąd: Opole
 #2  Wysłany: 2012-01-20, 08:45   

Jestem za. Oczywiście zaliczki do zwrotu w sytuacji gdy finalny efekt prac nie będzie odpowiadał - pod takim warunkiem. Dla mnie w każdym razie.
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #3  Wysłany: 2012-01-20, 08:46   

oczywiscie, ze do zwrotu
_________________
Moja strona na FB
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #4  Wysłany: 2012-01-20, 08:48   

no niestety, motywacja finansowa zwykle jest najskuteczniejsza. Mysle, ze zaliczki to dobry pomysl, ale najpierw musimy miec liste chetnych na beczke i na kompresor, potem liste wplaconych zaliczek i na tej podstawie chyba zdecydowac ktory projekt w ogole realizujemy, albo ktory najpierw.
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #5  Wysłany: 2012-01-20, 08:51   

dokladnie, musimy ustalic, jaka jest minimalna ilosc osob np na beczke, zeby projekt trafil do realizacji
_________________
Moja strona na FB
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 2012-01-20, 08:51   

Ja osobiście jestem za wpłacaniem zaliczek , wtedy sytuacja będzie jasna i klarowna.

Co do statusu projektów to ja osobiście nie widzę zagrożenia, "beczka" w tej postaci to ściśle limitowany forumowiec, "kompresor" jest projektem komercyjnym G.Gerlacha.

Beczka będzie miała ograniczoną edycję i w limitacji i dostępności.

Kompresor będzie dostępny dla wszystkich

No i beczka była pierwsza , zatem do produkcji trafi wcześniej, kompresor zaczeka na swoją kolejkę.
Ale i jedno i drugie może trafić do was jeszcze w tym roku.
_________________
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #7  Wysłany: 2012-01-20, 08:53   

...weźmy tylko pod uwagę, że Kompresor to jest genialny gotowy twór, który praktycznie każdy będzie mógł sobie kupić (jak będzie chciał) nie tylko za pośrednictwe foruma.


...Svedos mnie ubiegł :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Maxio 2012-01-20, 08:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #8  Wysłany: 2012-01-20, 08:53   

Jak dla mnie to Svedos juz rozwial wiekszosc watpliwosci. Jesli kompresor mialby trafi do produkcji np w drugiej czesci roku, to mysle, ze powinno to ulatwic sprawe.

Jestem jednak mimo wszystko za lista i zaliczkami odnosnie projektu beczki.
_________________
Moja strona na FB
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #9  Wysłany: 2012-01-20, 08:53   

Myślę, że Was trochę swędzi - poczekajmy na końcowe projekty i wtedy będzie stworzona lista chętnych na KONKRETNY projekt
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #10  Wysłany: 2012-01-20, 08:55   

Ja nie mowie, ze w tej chwili mamy zebrac zaliczki. Faktycznie najlepszym rozwiazaniem bedzie zrobic to po ankietach dotyczacych wyboru zwycieskiego porjektu. W sumie to juz za jakis tydzien powinnismy znac zwycieski projekt. Wtedy zrobimy na niego liste i ustalimy ewentualne zaliczki.
_________________
Moja strona na FB
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #11  Wysłany: 2012-01-20, 08:56   

no to okiej
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Remik 
Klon Starszego Kulisa
bla bla bla


Pomógł: 49 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 8274
Skąd: Olsztyn
 #12  Wysłany: 2012-01-20, 09:02   

A czy mogę zadać ciut niemądre pytanie? :oops:

W jakim przedziale cenowym miałaby się zamknąć beczka?
Pytam bo nie wiem czy uzbieram i nie chciałbym robić zamieszania, a projekty mówią do mnie bardzo głośno :grin: .
Co do zaliczki to pomysł przedni, który wyeliminuje niepotrzebne elementy partyzantki i zredukuje poziom nerwowości :wink:
_________________
Co mnie nie zabije, to mnie dopiero wk...i.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #13  Wysłany: 2012-01-20, 09:03   

Jak dla mnie to zaliczki powinny być jednocześnie przepustką do głosowania w ankietach bo jakoś średnio mi pasuje żeby za moje ciężko zarobione pieniądze ktoś kto nie jest zainteresowany zakupem decydował jak ma wyglądać zegarek który będę nosił na nadgarstku.
_________________
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #14  Wysłany: 2012-01-20, 09:04   

odnosnie wyceny, to mysle, ze zwrocimy sie z tym to Gerlach`a jak juz bedziemy mieli wyloniony zwycieski projekt. Dodatkowo zalozymy jakis budzet na dodatki typu pasek czy pudelko

edytka: Svedos, jednak ja bym to zrobil przy juz wybranym projekcie. Wiem, ze ty i iles innych osob, wezma ta beczke niezaleznie od tego co wygra, ale zapewne tez jakas czesc ludzi uzaleznia decyzje od tego, ktory projekt bedzie realizowany. Dlatego mysle, ze powinnismy zaczekac
Ostatnio zmieniony przez Karolewskiej 2012-01-20, 09:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #15  Wysłany: 2012-01-20, 09:05   

Jak dla mnie to zaliczki powinny być jednocześnie przepustką do głosowania w ankietach bo jakoś średnio mi pasuje żeby za moje ciężko zarobione pieniądze ktoś kto nie jest zainteresowany zakupem decydował jak ma wyglądać zegarek który będę nosił na nadgarstku.

Remik chcielibyśmy żeby to był maxymalnie poziom DiS, ale to w sumie zależy od tego co koledzy wymyślą w sensie trudności i standardu wykonania poszczególnych elementów.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum