Poprzedni temat «» Następny temat
koniec z azjatycką Mariną M. na WUS - przynajmniej formalnie
Autor Wiadomość
eye_lip
Gość
 #1  Wysłany: 1970-01-01, 05:05   Status china watches vs MM

Cześć chłopaki, Jakie jest oficjalne stanowisko china watches wobec produktów oznaczonych znakiem marina militare? Pytam w kontekście Regulaminu który mówi:
Cytat:
Chcemy przede wszystkim rozszerzyć ogólną wiedzę na ten temat, tak by zegarki chińskie nie kojarzono tylko z tzw. podróbkami. Przez podróbki rozumiemy produkt, który został nielegalnie oznaczony zarejestrowanym przez inną firmę znakiem towarowym.
Jak wiadomo z WUS i nie tylko znak marina militare jest zastrzeżonym znakiem handlowym jednej z firm, na pewno nie tej która produkuje zegarki prezentowane w dziale MM na forum. Czy w związku z tym forum MM zostanie usuniętę wraz z postami pokazującymi MM - które wpływają negatywnie na postrzeganie zegarków chińskich, jako podróbek - a jak wiadomo misją forum jest odejście od takiego myślenia i prezentacja prawdziwego chińskiego przemysłu zegarmistrzowskiego. filip
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 1970-01-01, 05:10   

Filip, było już o tym na chinawatches i to naprawdę dużo. Trzeba po prostu poszukać, a nie wpadać tak znienacka co kilka dni. :wink:



Stanowisko jest takie jak na wus, czyli od dnia 16.10.2009 roku nie można zamieszczać zdjęć pokazujących MM. Zdjęcia zamieszczone do tego momentu nie będą kasowane.



Co do innych homarów opierających się na produktach Paneraia, ale nazwanych inną nazwą niż MM lub w ogóle bez nazw, to wszystko jest po staremu - wolność jest pełna. :wink:



Twoje pytanie przenoszę do właściwego tematu.
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #3  Wysłany: 2009-10-16, 14:26   koniec z azjatycką Mariną M. na WUS - przynajmniej formalnie

jak było a nie zauważyłem, to sorki

http://forums.watchuseek....ad.php?t=316289
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #4  Wysłany: 2009-10-16, 14:36   Re: koniec z azjatycką Mariną M. na WUS - przynajmniej forma

Kyle napisał:
jak było a nie zauważyłem, to sorki

http://forums.watchuseek....ad.php?t=316289




Komentarze są ciekawsze :) ...
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #5  Wysłany: 2009-10-16, 14:37   

"Get sterile baby" :)
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 2009-10-16, 14:45   

No dobra, będziemy pisać "Militarny Marian", albo "Militarna Maryśka", pewnie z tego powodu pojawia się coraz więcej modeli no_name.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2009-10-16, 14:55   

Czytałem o tym już. Prawo prawem, a życie życiem. :wink:
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #8  Wysłany: 2009-10-16, 16:10   

Blaz napisał:
Prawo prawem, a życie życiem. :wink:


to akurat nie jest słuszna postawa, bo znam przypadki,w których ludzie bez sensu w kłopoty wpadali, na przykład podpisując coś za kogoś z rodziny (w dobrej wierze działając), co podpada pod paragraf. Skoro OP ma zastrzeżone prawo do znaku MM, nalezy to uszanować, i słusznie admin WUS zrobił. Jednak w drugą stronę skoro nie zastrzegli praw do kształtu koperty itd. to można z tego dowolnie korzystać i noname 'y produkować. Pytanie o osłonkę koronki, bo gdzieś mi się o uszy obiło, że też zastrzegali



inna też sprawa, że w Chinach znaki towarowe zastrzeżone w Europie nie będą chronione, bo Chiny do odpowiednich konwencji międzynarodowych z tego co wiem nie przystąpiły. Jednak co innego, jak sobie Chińczycy legalnie (wg ich prawa) robią MM, a co innego wprowadzanie ich do obrotu w państwie, gdzie przysługuje ochrona prawna dla znaków towarowych należących do OP



jak widać legalistą jestem :)
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #9  Wysłany: 2009-10-16, 16:17   

Kyle napisał:
Blaz napisał:
Prawo prawem, a życie życiem. :wink:


to akurat nie jest słuszna postawa, bo znam przypadki,w których ludzie bez sensu w kłopoty wpadali, na przykład podpisując coś za kogoś z rodziny (w dobrej wierze działając), co podpada pod paragraf. Skoro OP ma zastrzeżone prawo do znaku MM, nalezy to uszanować, i słusznie admin WUS zrobił. Jednak w drugą stronę skoro nie zastrzegli praw do kształtu koperty itd. to można z tego dowolnie korzystać i noname 'y produkować. Pytanie o osłonkę koronki, bo gdzieś mi się o uszy obiło, że też zastrzegali



inna też sprawa, że w Chinach znaki towarowe zastrzeżone w Europie nie będą chronione, bo Chiny do odpowiednich konwencji międzynarodowych z tego co wiem nie przystąpiły. Jednak co innego, jak sobie Chińczycy legalnie (wg ich prawa) robią MM, a co innego wprowadzanie ich do obrotu w państwie, gdzie przysługuje ochrona prawna dla znaków towarowych należących do OP



jak widać legalistą jestem :)




Wszyscy jesteście świadkami, że od zawsze twierdziłem że MM, a już zwłaszcza w kopercie z osłoną koronki, "nie jest okejka" :wink:

Ale co innego to, a co innego pluć na ludzi którzy maja inne zdanie, i takowe sobie sprawili.

WUS zachowało się tak, jak by sie oczekiwało od największego portalu na świecie - przyzwoicie. Respektować będzie literę prawa, jednocześnie dopuszczając swobodę rozmawiania o czymkolwiek nie posiadajacym "MM" w nazwie. A i to dlatego, że jest, czarno na białym, stosowne postanowienie sądowe.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2009-10-16, 16:21   

Kyle napisał:
Blaz napisał:
Prawo prawem, a życie życiem. :wink:
to akurat nie jest słuszna postawa, bo znam przypadki,w których ludzie bez sensu w kłopoty wpadali, na przykład podpisując coś za kogoś z rodziny (w dobrej wierze działając), co podpada pod paragraf. Skoro OP ma zastrzeżone prawo do znaku MM, nalezy to uszanować, i słusznie admin WUS zrobił. Jednak w drugą stronę skoro nie zastrzegli praw do kształtu koperty itd. to można z tego dowolnie korzystać i noname 'y produkować. Pytanie o osłonkę koronki, bo gdzieś mi się o uszy obiło, że też zastrzegali inna też sprawa, że w Chinach znaki towarowe zastrzeżone w Europie nie będą chronione, bo Chiny do odpowiednich konwencji międzynarodowych z tego co wiem nie przystąpiły. Jednak co innego, jak sobie Chińczycy legalnie (wg ich prawa) robią MM, a co innego wprowadzanie ich do obrotu w państwie, gdzie przysługuje ochrona prawna dla znaków towarowych należących do OP jak widać legalistą jestem :)
Napisałem to w sensie takim, że zamiast Marina Militare będzie się używać innego określenia jak np. "sterile" właśnie. To będzie coś na kształt polskiego piwa bezalkoholowego. Niby były wtedy spełnione wszystkie wymogi prawa, ale każdy wiedział, że to raczej obejście prawa było. Tak, admin wus zrobił słusznie, bo właśnie prawo jest prawem. Ale co innego uchwalenie prawa, a co innego przestrzeganie go. Istnieje wszak termin "martwe prawo" w określeniu do przepisów, których się nie przestrzega, albo się je obchodzi. Smutne to, ale prawdziwe i to właśnie miałem na myśli. :wink:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #11  Wysłany: 2009-10-16, 16:23   

Pytanie tylko jak my się powinniśmy w tej sytuacji zachować, to może mieć reperkusje prawne również w stosunku do naszego forum, nie pokazywać więcej MM, zamazywać napisy we wklejanych zdjęciach, sprawa wydaje się błaha, ale w gruncie rzeczy jest bardzo poważna.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #12  Wysłany: 2009-10-16, 16:28   

Słuszna uwaga svedos.

Temat MM jest wprawdzie dychawiczny, ale sporo pojawia się zdjęć.

Uważam ze z nazewnictwem sobie poradzimy - i tak mówimy w zasadzie "maryśka", "marianna" itd - zero stresu.

Gorzej ze zdjęciami ...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2009-10-16, 16:48   

Po pierwsze prawo nie działa wstecz. A po drugie - chodzi o nieużywanie nazwy. Tylko lub aż. :wink:

To co mamy to mamy na forum i już. Zresztą popatrzcie sami, bo ja większość tych zdjęć wklejałem. Zegarków nazwanych "Marina Militare" nie jest tak dużo wcale. Reszta ma inne nazwy lub tarcze bez nazwy.



Aby było dokładnie: chodzi o to, że w pamowskich homarach nie może być używana nazwa "Marina Militare". Same homary mogą być. I Inne nazwy też.
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #14  Wysłany: 2009-10-16, 21:19   

Na WUS chyba nazywają je teraz Scooby Doo... :wink:



BTW - widzialem ostatnio na aukcjach w UK, ze napisy "marysiek militarnych" byly w polowie zamazane...



Pzdr

Spinner
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #15  Wysłany: 2009-10-16, 23:04   

Blaz napisał:
Po pierwsze prawo nie działa wstecz.


tu akurat nie było żadnego nowego prawa, które miałoby działać wstecz. Mieli zarejestrowany znak towarowy, i tylko przedłużyli nań prawa ochronne. Sytuacją CW bym się nie przejmował - Polska to margines, forum to margines w Polsce, MM to margines na forum. I najważniejsze że nikt nie trzepie tutaj nasze kasy. Za WUS podejrzewam OP wzięło się formalnie (choć chyba nie zostało to przyznane), stąd interwencja admina. Ale WUS to co innego - ma duże oddziaływanie na rynek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum