Brudna Molly
Odpowiedz do tematu

: Brudna Molly
Kilka osób może pamięta ją ze Zgierza. Bidula nie miała jeszcze wówczas serducha.
W końcu udało mi się zdobyć brakujący balans. Śmiga teraz aż miło.





Genezą jej powstania była chęć stworzenia 100% rat-watch'a :mrgreen:
Zniszczona koperta, postarzona tarcza i wskazówki. do tego przeszklony dekiel a pod nim... Brudna Molly.

Wbrew pozorom mechanizm jest po pełnym serwisie i regulacji. Od kilku dni przechodzi testy dokładności i bardzo dobrze trzyma czas.

:
Nie moje klimaty, mówię o rat :smile: , ale jeśli taki ma być cały zegar to będzie spójny projekt :smile:

:
...Stasiu, moje zdanie znasz

:
Brudny nie brudny, najważniejsze że chodzi.

:
Patryk, jedziesz!
Pokaż dalej!

: Re: Brudna Molly
Stasiu napisał/a:

Genezą jej powstania była chęć stworzenia 100% rat-watch'a :mrgreen:
Zniszczona koperta, postarzona tarcza i wskazówki. do tego przeszklony dekiel a pod nim... Brudna Molly.


Słuszną linię ma nasza partia :cool: Czekam na kontynuację

Foch und Ch.
:
Dzięki :)
Koperta i wskazówki już do mnie jadą.
Nie mogę się doczekać.

Puki co pracuję nad tarczą, ale brak czasu skutecznie spowalnia prace.

:
Będzie Stasiu kompletnie nie z mojej bajki,ale szacun na dzielni normalnie :lol: ...
Bajdełejem - długo musiałeś to wypalać żeby zeszło ?

:
Zapowiada się bardzo ciekawie :!: :grin:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Super ta mołenka , trzymam kciuki .

:
ALAMO napisał/a:

Bajdełejem - długo musiałeś to wypalać żeby zeszło ?


Temperaturą traktowane były tylko śrubki i koła naciągu. Do mostków dobrałem się inaczej.
Bałem się, że wysoka temperatura zmieni zanadto ich właściwości i uszkodzi łożyska (niestety mój warsztat nie pozwala mi na wyciąganie kamyków). Pobawiłem się więc prądem :mrgreen: .
27V przy niedużym natężeniu + trochę wody z solą i efekt jak widać :wink: .

Na początku próbowałem chemii. Eksperymentowałem z kwasem fosforowym. Efekt był dość ciekawy - czerwona matowa lekko porowata powierzchnia.
Kwas fosforowy reagował z cynkiem pozostawiając czystą miedź. Mechanizm miał jednak przede wszystkim prawidłowo działać. A taka ingerencja wydała mi się zbyt głeboka.

:
zarąbiście niejednolicie ci się te śrubki i koła wypiekły.
Ja o ratach jeszcze jednoznacznego zdania nie mam: niektóre mi się podobają, inne nie.
Stasia większość tak. się nie mogę doczekać macanka :mrgreen:

Skate or die!
:
Patryk , w modowaniu wprowadzasz kolejny poziom na forum, wielki szacuj za eksperymenty galwanotechniczne i termiczne, polecam lekturę Sękowskiego właśnie o galwanizacji, no i czekam na całość - tylko nie przedobrzyj, czasem mniej znaczy więcej, ale "ubrudzić" werk to raz jeszcze szacun!

"Everyday Curry , born in India - © by Rudolf"

http://www.facebook.com/m...9a89d91e&type=1
:
Chyba udało się skończyć, a już byłem bliski zarzucenia projektu.














:
Taka tarcza marzy mi się od dawna.
A cały Molly jest ogień!!!

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.