Poprzedni temat «» Następny temat
ETY samobójczy strzał w stopę.
Autor Wiadomość
Maro66 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 6 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3493
Skąd: Rzeszów
 #151  Wysłany: 2011-08-23, 16:24   

Z czegoś muszą sobie odpisywać podatki :mrgreen:
_________________
Time is meaningless, and yet it is all that exists.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #152  Wysłany: 2011-08-23, 16:51   

Jeśli działają z równa etyka na wszytskich frontach - to ja wiem z czego sobie odliczają. Z czapki :lol:
_________________
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #153  Wysłany: 2011-08-23, 16:54   

ewentualnie z sufitu :mrgreen:
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #154  Wysłany: 2011-08-23, 16:57   

Może być tak, że rok temu zmieniło się prawo antymonopolowe, a z tego, co pamiętam, to się zmieniło. Pytanie w jakim zakresie. Wiem na pewno, że od jakiegoś czasu nie ma znaczenia w którym kraju znajduje się siedziba spółki, a w którym kraju dochodzi do praktyk monopolistycznych. Coś może być na rzeczy. :grin:

Pamiętam jak na początku mojej przygody z zegarkami czytałem na pewnym forum artykuł o Hayeku i te zachwyty, że to taki wizjoner. A to po prostu biznesmen był. Taki dyrektor konsorcjum. :mrgreen:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #155  Wysłany: 2011-08-23, 16:59   

kasa Pany i tyle , żaden tam wizjoner
_________________

 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #156  Wysłany: 2011-08-23, 17:05   

Ale to jest żadna wada. Facetowi nalezy się olbrzymi szacunek. Odbudował szwajcarski przemysl zegarkowy po cięgach jakie mu sprawiła kwarcowa rewolucja. O ile metody działania z punktu widzenia ŚWIADOMEGO konsumenta są nieakceptowalne, o tyle biznesowo - osiągnął niezaprzeczalny sukces, i wyprowadził cała grupę na szerokie wody. Inna sprawa, że z punktu widzenia pasjonatów jak my - zaszkodził potężnie rozwojowi branży, zamknął całą grupę w obrębie klepania tych samych modeli pod innymi markami, rezerwując każdy odrobinę ambitniejszy projekt dla marek które pozycjonowane były jak samochody.
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #157  Wysłany: 2011-08-23, 17:08   

No ale śmieszy dorabianie ideologii do biznesu, nawet najlepszego. I to zarówno przez wyznawców, jak i przez guru. :grin:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #158  Wysłany: 2011-08-23, 17:28   

Najgorsze, że to się samo napędza.
Często czytając generalne rozmowy na forach, nie moge się oprzeć wrażeniu, że ludzie uwielbiają być waleni w bambuko. To im poprawia samopoczucie. On nie chce wiedzieć, że mechanizm w jego wspaniałym szwajcarskim zegarku wyprodukowano w całości w Chinach. Bo wtedy jak skomentować, że za te same pieniądze kupiłby trzy zegarki, często ciekawsze ? Albo pięć ? On się musi różnić. Wszak jest szwajcarski. To jest tak, jak rozmowa na WUS o Dziku i Sokole. "Powinniście użyć rosyjskiego mechanizmu", i kropka. Mimo że co bardziej kumaci wprost mówili, że doskonale wiedzą, że jedyny dostepny rosyjski - jest duzo gorszy. Nie szkodzi. To nawet lepiej :lol: Dyskusja zaczęla się od Łukasza cytatu apropos firmy Orange, i jego decyzji przejścia na Seagulla. I z perspektywy niezależnego producenta, mogę ją tylko potwierdzić. Zanim zwrócilismy się w stronę chińskich mechanizmów, próbowaliśmy dogadać się z Rosjanami, i ze Szwajcarami. Efekty były w zasadzie śmieszne - ceny mechanizmów w ofertach były takie, że w zasadzie grzeczniej z ich strony byłoby od razu odpowiedzieć "spier ... ".
_________________
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #159  Wysłany: 2011-08-23, 17:48   

fakt o ile dobrze pamiętam to Rosjanie zaproponowali taką cenę że proszę siadać - taniej byłoby kupić gotowe zegarki i wymontować mechanizmy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

i to jest rzeczywistość na którą nie ma co się obrażać, a ignorantów należy ignorować :mrgreen: bo prawda jest taka że jeśli ktoś chce wyprodukować zegarek to ma takie opcje:
- mechanizm rosyjski - dostawca jest niewiarygodny! stąd m.in. odejście VE od mechanizmów Wostoka i zastąpienie ich japońskim NH25
- mechanizm szwajcarski - dostawca robi łaskę że chce z tobą rozmawiać, łatwiej kupić mechanizmy na rynku wtórnym

pozostaje Japonia - NH25 i miyota - które stają się coraz popularniejsze w niezależnych produkcjach i w przypadku miyoty nawet chętniej wybierana niż ETA przez osoby ciut kumate
oraz Chińczycy, którzy są w stanie zapewnić praktycznie każdą ilość mechanizmów z tym że trzeba brać od markowych dostawców np. SeaGull, inni mogą mieć kłopoty z jakością
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #160  Wysłany: 2011-08-23, 17:52   

No i była kwestia tego, że skierowano nieoficjalnie Orange do firmy organizującej Ety z grey marketu, co się okazało częściową prawdą. Oraz że w wyniku tego Orange poszedł w stronę chińskich mechanizmów i Soproda, ale większość małych firemek woli zacisnąć zęby w imię posiadania napisu "swiss made". :grin:
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #161  Wysłany: 2011-08-23, 18:03   

Blaz napisał/a:
ale większość małych firemek woli zacisnąć zęby w imię posiadania napisu "swiss made". :grin:


hehehe
bo duże to olewają! wstawiają chińczyka z dokręconym wahnikiem śwismejd i wszystko jest koszer :mrgreen:

to mi przypomina sytuację sprzed kilku lat w Philipsie - do swoich telewizorów wstawiali bebechy produkowane w Chinach a swoje podzespoły sprzedawali małym producentom (np. polskiemu Triluxowi) którzy dumnie głosili że choć sam sprzęt jest montowany przez nich gdzieś na zadupiu to wszystkie podzespoły są oryginalnie z Philipsa!!!
_________________
Ostatnio zmieniony przez kadarius 2011-08-23, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Violence 
Ryżowy
Przemo

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 335
Skąd: 3city
 #162  Wysłany: 2011-08-23, 19:48   

wiem, że mój post był długi, nudny i nie na temat w dodatku nikt mnie tu raczej nie zna.. ;) .. aby zauważyć pytanie.. więc zapytam jeszcze raz ;) o to co mnie najbardziej nurtuje:

Jest w UE jakiś oficjalny dystrybutor / przedstawiciel np. Tao Int. , albo Seagula (z salonem itp. ?) ? A jeśli nie to czemu... kwestie prawne ?
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #163  Wysłany: 2011-08-23, 19:50   

Utwórz nowy wątek z takim pytaniem, to na pewno Ci ktoś odpowie. To nie jest temat o tym. Ale jak się tak zastanowić, to w zasadzie to cały temat jest o tym. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-08-23, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #164  Wysłany: 2011-08-23, 20:01   

Cytat:
A jeśli nie to czemu... kwestie prawne ?


Tao ma część modeli projektowanych w Niemczech, jeśli o to chodzi. Natomiast reszta ... nie ma potrzeby moim zdaniem.
_________________
 
 
Violence 
Ryżowy
Przemo

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 335
Skąd: 3city
 #165  Wysłany: 2011-08-23, 20:03   

No tak, pod innym brandem to ja wiem że są ;P Śledzę ten wątek i czytam.. i dziwię się, że nikt w europie jeszcze się nie podjął próby wykreowania marki w oparciu o chińskie mechanizmy... może nawet brandy...choćby posiłkując się wspominaną historią claro ( i gdzie on jest montowany), jakimś niezależnym instytutem, który by zaopiniował i porównał jakość mechanizmów itp. itd.
Ostatnio zmieniony przez Violence 2011-08-23, 20:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum