Poprzedni temat «» Następny temat
ALPHA DAYTONA
Autor Wiadomość
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #1  Wysłany: 2010-09-16, 19:54   ALPHA DAYTONA

Witam!

I znów dała znać o sobie moja słaba silna wola :) cóż poradzę ze mam ciągoty do chronografów :mrgreen:

Tym razem uległem Alphie Daytonie z alphawathes.hk. Miałem już omegę więc czas przyszedł na alfę - logiczne :mrgreen: - teraz jest komplet alfa i omega!






MECHANIZM:

w środku Daytony tyka znany i lubiany ręczny, 30 minutowy chronograf Seagull ST19 znany między innymi z ZUANA.
Mechanizm posiada 17 kamieni oraz został wyposażony w komplikację wskazania czasu w układzie 24h (dolna tarczka)
rezerwa naciągu to ok. 42h - nie potwierdzony jeszcze bo zegarek cały czas na nadgarstku!

mechanizm pracuje bez żadnych zastrzeżeń - średnia odchyłka z 3 dni wyniosła +8/dobę. Wskazówki stopera zerują się idealnie.
Jedyną uwagą mogłoby być to że po pierwszym uruchomieniu stoper pracował ciut nierówno (jakby wskazówka stopera wahała się przesunąć się czy nie :mrgreen: ) ale po kilku uruchomieniach i kilkunastu minutach pracy wszystko znormalniało!



TARCZA:

klasyczny układ chronografu - tarcza sekundnika po lewej, tarcza minutowa stopera po prawej, wskazanie 24h na dole.
tarcza jest w kolorze srebrnym z fakturą promienistą, tarczki chrono w kolorze czarnym z wyraźnymi koncentrycznymi kręgami
Na godz. 12 króluje logo alphy ale nie jest ono dominujące a poza tym jest w kolorze tarczy więc nie rzuca się w oczy - nie jest subtelne ale nachalne też nie.
Tarcza jest uporządkowana i nieprzeładowana, ze względu na zestawienie kolorystyczne - panda - z daleka przyciąga wzrok!



Z danych producenta nie wynika jakiego środka użyli do wypełnienia wskazówek i pokrycia indeksów ale nie był to najwyższej klasy środek tak więc można powiedzieć że świecenie jest symboliczne:



Uploaded with ImageShack.us


KOPERTA:

koperta wykonana została w całości ze stali i została wypolerowana. Polerka nie jest jednak jednolita - boki koperty są wypolerowane na lustro, uszy na przodzie są lekko matowe lecz satyną to bym nie nazwał.
rozmiar to prawie 40mm licząc po średnicy bezela, sama koperta jest minimalnie ale wyczuwalnie mniejsza.








KORONKA I PRZYCISKI:

miłe zaskoczenie ze strony alphy! - zarówno koronka jak i przyciski chrono są zakręcane :mrgreen:
Pomimo że zegarek posiada naciąg ręczny zakręcana koronka nie uprzykrza życia - może się wydawać trochę za niska ale jest wygodna w użytkowaniu, gwint łapie pewnie od pierwszego razu, a po odkręceniu koronka odskakuje dość wyraźnie tak że nakręcanie zegarka jest wyjątkowo komfortowe.
Przyciski chrono także są zakręcane - małe a cieszy! jakkolwiek zegarek nie ma porażającego WR to zakręcane koronki są miłym gadżetem! Może to przeszkadzać jedynie tym, którzy co 5 min. chcą się pobawić stoperem :mrgreen: ale w tym przypadku można ich po prostu nie zakręcać - też wyglądają dobrze:

zakręcone:



odkręcone:




BRANSOLETA / PASEK:

Bransoleta wykonana jest ze stali, pełne ogniwa. Ostatnie ogniwa przy zapince skręcane. W ogólności nie różni się zbytnio jakością od bransolet MQJ, łącznie z badziewnymi wypełniaczami z cienkiej blaszki i zapinką.
Fotek nie będzie gdyż bransoleta leży w foliach i niech tak pozostanie.

Pasek to Diloy Rally - czarna skóra z białym szyciem 20/18.
Pasek został zakupiony jeszcze przed przybyciem zegarka ale bardziej trafionego zakupu nie mógłbym sobie wyobrazić. Jest miękki i dobrze układa się na nadgarstku - grubszy przy teleskopach, cieńszy przy zapince.
Otwory w pasku charakterystyczne dla modeli Rally/Racing idealnie harmonizują z tarczkami chrono!

KOSZTY:

cena zegarka - $132 - w przeliczeniu wyszło 425 zetafonów
przesyłka - free
pasek rally - 50 zł - allegro (z przesyłką) cena sklepowa 47,50


OCENA OGÓLNA:

jestpanzadowolony! :mrgreen:

to najbardziej budżetowe chrono w klasycznym sportowym wykonaniu!
Za niewiele ponad 400 zł otrzymujemy świetny zegarek o dużym fun factor, przebija go na pewno ZUAN ale kosztuje znacznie więcej! - w porównaniu z rosyjskimi chrono jest ponad 2x tańszy. Jeżeli ktoś poszukiwał chronografu to w zamian jednego rosyjskiego kupi dwie alphy i zostanie jeszcze na MQJ :) .

Jeśli ktoś się wahał - nie namawiam ale w te pędy kupować! Słyszał Svedos??? w te pędy :mrgreen:


Jako że posiadam dwie omegi to dla równowagi powinienem kupić drugą Alphę. I ona jest słuszna ta koncepcja. Jako że jestem baaaardzo zadowolony z zegarka w najbliższym czasie zakupuję Alphę Explorera. Był plan żeby modować Miglanca ale jednak kupię gotowy zegarek a miglanc - cóż chyba nadeszła pora rozstania :)

pozdrawiam
DareK
_________________
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2010-09-16, 20:10   

Ależ drogi Kadariusie Mua cały czas rozważa zakup tego czasomierza, twoja recka tylko mnie do tego czynu przybliżyła :wink:
_________________
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #3  Wysłany: 2010-09-16, 20:12   

To już wiecie że mi się podoba nie raz to pisałem , jest na liście ;) Dzięki Darek za recke i fotki
_________________

 
 
Szymek 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2873
Skąd: Okolice Leslau
 #4  Wysłany: 2010-09-16, 20:12   

Bardzo ładna ta Alpha :twisted: , tylko że ja nie dysponuje tyloma zetafonami :evil:
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #5  Wysłany: 2010-09-16, 20:28   

Zegarek bardzo ładny, w końcu to klasyk. Drażni mnie tylko ten czerwony napis na cyferblacie :grin: . Gratuluję raz jeszcze udanego zakupu, niech się nosi. Na pasku wygląda dużo lepiej.
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #6  Wysłany: 2010-09-16, 20:39   

Dziękuję za recenzję, jak zawsze świetna :)
Gratuluję nabytku, niech się nosi.
Ja dalej czekam na ruskie chrono :twisted:
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #7  Wysłany: 2010-09-16, 20:42   

i jeszcze nadgarstkowe:

_________________
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #8  Wysłany: 2010-09-16, 20:55   

No i wykrakałeś :mrgreen: :razz: :razz: :wink: , pooooszło :lol:
_________________
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #9  Wysłany: 2010-09-16, 21:07   

Svedos napisał/a:
No i wykrakałeś :mrgreen: :razz: :razz: :wink: , pooooszło :lol:

hehehehe
_________________

 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #10  Wysłany: 2010-09-16, 21:10   

Svedos napisał/a:
No i wykrakałeś :mrgreen: :razz: :razz: :wink: , pooooszło :lol:


i to jest iście rewolucyjna postawa!!! :mrgreen:
_________________
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #11  Wysłany: 2010-09-16, 21:23   

Dranie! :evil:

Darek, świetna recenzja świetnego zegarka. Miło poczytać i pooglądać. Jakiegoś chrono na ST19 powinienem poczynić ale ciągle się waham. Daytona ... a może Radiomir ... a może takiego jak Kot ustrzelił Shaffera ... a pewnie skończy się na Zuanie :)

Tak czy siak ajhejtju! :cool:
_________________
Foch und Ch.
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #12  Wysłany: 2010-09-16, 21:28   

Ojcze Jakubie nie trzeba się zastanawiać tylko zanabywać :mrgreen:

dla Ciebie do porównania mój drugi ST 19 czyli ZUAN

_________________
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #13  Wysłany: 2010-09-16, 21:42   

No mam takie dylematy czy dać 400 za fajny czy dozbierać drugie tyle i kupnąć Zuana? A może wtedy bym kupił Przeczystą PRS-5? No nie ... Zuan rulez :)

A tak wracając do Alphy czy ta Daytona to w zasadzie nie jest Paul Newman? No bo jej pierwowzór czyli Rolex Daytona Paul Newman właśnie tak wyglądał.


EDIT: widzę różnice. To jest Alpha Paul Newman :)


Oba ładne kurde
_________________
Foch und Ch.
Ostatnio zmieniony przez kubama 2010-09-16, 21:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #14  Wysłany: 2010-09-17, 00:11   

Co by tu napisać ... na szybko nic nowego nie wymyślę, tak więc zacytuję klasykę :wink: :
Hejt i wal się :!:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
w_kaczmarek 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 240
Skąd: z Poznania
 #15  Wysłany: 2010-09-17, 09:09   

Zaczynam zbierać na taką Alphę -piękny zegarek i dobrze wykonany. Recenzja przekonująca - dziękuję.

Wojtek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum