Poprzedni temat «» Następny temat
Śrubka do zegarka
Autor Wiadomość
asarko
Sprzedawca Ryżu


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 105
Skąd: Łódź
 #1  Wysłany: 2016-12-29, 21:52   Śrubka do zegarka

Potrzebuję pomocy. Może ktoś ma w pudełku ze śrubkami taką oto śrubkę?

Służy ona do mocowania werku do koperty kieszonki.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc [/img]
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48243
Skąd: Łódź
 #2  Wysłany: 2016-12-30, 01:17   

A gwint z jakim skokiem? ;)
Pan przyjedzie na kawę, to się pogrzebie w szpargałach...

Edit: siakaś duża i gruba ona?
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
asarko
Sprzedawca Ryżu


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 105
Skąd: Łódź
 #3  Wysłany: 2016-12-30, 07:55   

A Pan to takie podchwytliwe te pytania taki zadaje... ;) Celowo napisałem fi 0,9, bo nie wiem czy szwajcarscy zegarmistrze używali gwintu metrycznego czy jakiegoś innego? A skok? Trzeba by mieć taką płytkę zegarmistrzowską z nagwintowanymi dziurkami na różne średnice i gwinty i tam dopiero sprawdzać - widziałem taką. Pewnie tych skoków to za dużo nie ma. Jak się znajdzie jakąś taką o tych wymiarach, to pewnie będzie pasowała.
A na kawę to się wybierałem i wybierałem - jakoś tak około świąt, ale grypa mnie dopadła. Po 3. Królach się melduje - pogrzebiemy i pogadamy :)
 
 
diver
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2016-12-31, 11:38   

asarko napisał/a:
A Pan to takie podchwytliwe te pytania taki zadaje... ;) Celowo napisałem fi 0,9, bo nie wiem czy szwajcarscy zegarmistrze używali gwintu metrycznego czy jakiegoś innego? A skok? Trzeba by mieć taką płytkę zegarmistrzowską z nagwintowanymi dziurkami na różne średnice i gwinty i tam dopiero sprawdzać - widziałem taką. Pewnie tych skoków to za dużo nie ma. Jak się znajdzie jakąś taką o tych wymiarach, to pewnie będzie pasowała.
A na kawę to się wybierałem i wybierałem - jakoś tak około świąt, ale grypa mnie dopadła. Po 3. Królach się melduje - pogrzebiemy i pogadamy :)


są specjalne przymiary- "grzebienie" ale suwmiarką można zmierzyć :) skok gwintu to odległość miedzy wierzchołkami ...
 
 
Sebastian 
Klon Starszego Kulisa


Pomógł: 32 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 8854
Skąd: Wieliczka
 #5  Wysłany: 2016-12-31, 11:50   

diverofobia napisał/a:
ale suwmiarką można zmierzyć :) skok gwintu to odległość miedzy wierzchołkami ...


Oczywiście cały czas mówimy o śrubie 0,9mm cool

:)) :))
_________________
Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
 
 
diver
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2016-12-31, 12:11   

Sebastian napisał/a:
diverofobia napisał/a:
ale suwmiarką można zmierzyć :) skok gwintu to odległość miedzy wierzchołkami ...


Oczywiście cały czas mówimy o śrubie 0,9mm cool

:)) :))


tak Sebastianie, ona ma 4mm długości , więc spokojnie zmierzymy, mierzymy między
3-15 wierzchołkami :idea: (im więcej tym dokładniej) i uzyskany wynik dzielimy przez liczbę wierzchołków - 1; tak na marginesie to gwint metryczny dla sruby 0,9mm ma skok 0,225, a drobnozwojnego nie ma, chyba że to calowy - ale wtedy pomiar średnicy byłby niepoprawny

jak chcesz ciągnąć łacha to się przygotuj cool bo na razie idzie ci słabo ;)
 
 
Sebastian 
Klon Starszego Kulisa


Pomógł: 32 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 8854
Skąd: Wieliczka
 #7  Wysłany: 2016-12-31, 12:31   

Typowe rozważania teoretyka :D
Policzy ze mną? bo jak wielka ta suwmiarka :D
Tylko to wiesz, musisz przyłożyć do wierzchołków, dokładnie.
Dla ułatwienia śrubka 1,2mm, nie wiem czy mam 0.9
_________________
Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
 
 
diver
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2016-12-31, 12:57   

Sebastian napisał/a:
Typowe rozważania teoretyka :D
Policzy ze mną? bo jak wielka ta suwmiarka :D
Tylko to wiesz, musisz przyłożyć do wierzchołków, dokładnie.
Dla ułatwienia śrubka 1,2mm, nie wiem czy mam 0.9
Obrazek


teoretyka powiadasz? no spójrz na rysunek ona ma 4mm długości gwintu, ja daję radę
najwyżej lupą zegarmistrzowską się wspomogę, nie moja wina iz nie potrafisz (gdybyś chciał użyć grzebienia to też musisz patrzeć przez lupę, a może sugerujesz iż lepiej na próbę? i spier... gwint?) napisałem jeśli metryczny to ma skok 0,225mm to do ilu mierzy ta Twoja suwmiarka? teraz sa takie do 0,01mm elektroniczne- co podyskutujemy o błędach- napisałem na jak największej ilości zwojów,
nic do Ciebie nie mam, ale mam wrażenie iz próbujesz po mnie jechać- sorry winetu

takim osobom mówimy nie: chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom https://www.youtube.com/watch?v=z4dMWaI6MBY
 
 
Sebastian 
Klon Starszego Kulisa


Pomógł: 32 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 8854
Skąd: Wieliczka
 #9  Wysłany: 2016-12-31, 13:17   

diverofobia napisał/a:
4mm długości gwintu, ja daję radę


I ile Ci wyszło?

Dokładność suwmiarki ma znaczenie, ale błędy pomiaru i tak to wszystko zdupcom :D
_________________
Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
 
 
diver
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2016-12-31, 13:26   

Sebastian napisał/a:
I ile Ci wyszło?

a co mi miało wyjść jak ja tej śrubki nie mam? do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem, ale i starannością, mierzyłem takie małe śrubki i zawsze oki było, oczywiście mam narzynki do takich maleństw , Daj pokój Sebastianie, co chcesz udowodnić? że jesteś
lepszy? jesteś lepszy... możesz się chwalić :D cool
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #11  Wysłany: 2016-12-31, 16:00   

asarko napisał/a:
A Pan to takie podchwytliwe te pytania taki zadaje... ;) Celowo napisałem fi 0,9, bo nie wiem czy szwajcarscy zegarmistrze używali gwintu metrycznego czy jakiegoś innego?


Gwinty są metryczne, ale w zegarkach z XiX wieku i starszych trzeba liczyć się z wymiarami w punktach (częściach linii paryskiej).
To tutaj wygląda na typową "utrzymankę" do europejskiej kieszonki - powinna mieć łeb średnicy 2,5 - 3 mm. Jakbyście z Sylwkiem nie znaleźli, daj znać - coś spróbuję odkopać :)


Gbourek.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
asarko
Sprzedawca Ryżu


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 105
Skąd: Łódź
 #12  Wysłany: 2016-12-31, 17:33   

Jacek. napisał/a:
asarko napisał/a:
A Pan to takie podchwytliwe te pytania taki zadaje... ;) Celowo napisałem fi 0,9, bo nie wiem czy szwajcarscy zegarmistrze używali gwintu metrycznego czy jakiegoś innego?


Gwinty są metryczne, ale w zegarkach z XiX wieku i starszych trzeba liczyć się z wymiarami w punktach (częściach linii paryskiej).
To tutaj wygląda na typową "utrzymankę" do europejskiej kieszonki - powinna mieć łeb średnicy 2,5 - 3 mm. Jakbyście z Sylwkiem nie znaleźli, daj znać - coś spróbuję odkopać :)


Gbourek.


Dzięki za dobre chęci pomocy. pifko Oczywiście dam znać o wynikach poszukiwań. Masz rację - tak jak piszesz to "utrzymanka" do kieszonki Eterna.
Te powyższe rozważania o pomiarach skoku gwintu są ze wszech miar słuszne, ale ani nie mam wzorcowej płytki i grzebienia ani dobrej suwmiarki, to spróbuję, jak coś znajdę, lekko z czuciem wkręcać tak aby nie sp...ić gwintu.
Ostatnio zmieniony przez asarko 2016-12-31, 17:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #13  Wysłany: 2016-12-31, 19:09   

Przepraszam, że zamiast aportować piszę obiecanki, ale resztki części i narzędzi wywaliłem na dno piwnicy. Godziny trzeba, by się tam dokopać.


G.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum