Poprzedni temat «» Następny temat
Porozmawiajmy o zegarkach wojskowych
Autor Wiadomość
diver
[Usunięty]

 #436  Wysłany: 2017-01-25, 14:13   

jimmy napisał/a:
Laco od samego początku wypuszcza reedycje pilotów i swoja obecność w branży opiera na dość spójnym DNA. Tym razem posunęli się o krok dalej. Myślę, że wyczuli zapotrzebowanie na tego typu twory, bo w odróżnieniu od innych marek, dokładnie słuchają co w trawie piszczy.
Dla tych niezdecydowanych na „stare” mają całkiem fajną linię Einsatzuhr czy Absolute.


Krzysiek, wiadomo i Zenith robi reedycje pilotów i o ile mógłbym takiego w stanie nowym kupić (pomijając cenę) to takiego postarzanego z ubytkiem lumy nie :!: widzisz trzęsie się we mnie moje poczucie sprawiedliwości- to jak stare się nie podobają, a nowe postarzane tak :?: a wiem teraz czas fikcji...
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #437  Wysłany: 2017-01-25, 14:22   

Grupę docelwą tych nowych-starych stanowią ludzie, którzy szukają zegarka w takiej/konkretnej estetyce, do codziennego noszenia, bez obawy, że.................... Staruszki to raczej tylko do skrzyneczki i okazjonalnie na nadgarstek ;)
...........każdemu według potrzeb. Osobiście nie pogardziłbym takim prezentem!, ale ja dziwny jestem. Taki trochę młody, a już stary!
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #438  Wysłany: 2017-01-25, 14:24   

jimmy napisał/a:
Grupę docelwą tych nowych-starych stanowią ludzie, którzy szukają zegarka w takiej/konkretnej estetyce, do codziennego noszenia, bez obawy, że.................... Staruszki to raczej tylko do skrzyneczki i okazjonalnie na nadgarstek


+1000
znaczy, że czytają fora. Marketingowo piątka za zapełnienie niszy, którą do tej pory zapełniali hobbyści z for.
_________________
Skate or die!
 
 
diver
[Usunięty]

 #439  Wysłany: 2017-01-25, 14:29   

jimmy napisał/a:
Grupę docelwą tych nowych-starych stanowią ludzie, którzy szukają zegarka w takiej/konkretnej estetyce, do codziennego noszenia, bez obawy, że.................... Staruszki to raczej tylko do skrzyneczki i okazjonalnie na nadgarstek ;)
...........każdemu według potrzeb. Osobiście nie pogardziłbym takim prezentem!, ale ja dziwny jestem. Taki trochę młody, a już stary!


między wierszami o tym napisałem (czas fikcji) czy ja bym pogardził?- nie, ale nie kupiłbym,
co do codziennego noszenia to trzeba kupować troszkę mocniejsze/ droższe werki ;)
 
 
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8988
Skąd: PL- wrocek
 #440  Wysłany: 2017-01-25, 15:06   

jimmy napisał/a:
Grupę docelwą tych nowych-starych stanowią ludzie, którzy szukają zegarka w takiej/konkretnej estetyce, do codziennego noszenia, bez obawy, że.................... Staruszki to raczej tylko do skrzyneczki i okazjonalnie na nadgarstek ;)
...........każdemu według potrzeb. Osobiście nie pogardziłbym takim prezentem!, ale ja dziwny jestem. Taki trochę młody, a już stary!


Jimmy, tak samo uważam pifko pifko pifko


prezesso napisał/a:


+1000
znaczy, że czytają fora. Marketingowo piątka za zapełnienie niszy, którą do tej pory zapełniali hobbyści z for.


dokładnie, strzał w 10-tkę :!: cool







Ostatnio zmieniony przez Maras 2017-01-25, 15:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
mike87 
Sprzedawca Ryżu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Wrz 2015
Posty: 114
Skąd: Schweidnitz
 #441  Wysłany: 2017-01-25, 22:15   

Fajnie się cenią, ale nie ma co się dziwić w sumie to już konkretna marka.

http://www.ebay.pl/itm/LA...YAAAOSwZVlXoKYl

A tak realnie to dokładam tysiąc euro i mam oryginał. A może i nawet polując na okazję (rasowe antik-flohmarki) w Niemczech to i w tej samej cenie się kupi oryginał.
Dla mnie liczą się tylko oryginały które widziały z lotu ptaka tamte czasy. pifko
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #442  Wysłany: 2017-01-26, 07:37   

Maras napisał/a:
jimmy napisał/a:
Grupę docelwą tych nowych-starych stanowią ludzie, którzy szukają zegarka w takiej/konkretnej estetyce, do codziennego noszenia, bez obawy, że.................... Staruszki to raczej tylko do skrzyneczki i okazjonalnie na nadgarstek ;)
...........każdemu według potrzeb. Osobiście nie pogardziłbym takim prezentem!, ale ja dziwny jestem. Taki trochę młody, a już stary!


Jimmy, tak samo uważam pifko pifko pifko


prezesso napisał/a:


+1000
znaczy, że czytają fora. Marketingowo piątka za zapełnienie niszy, którą do tej pory zapełniali hobbyści z for.


dokładnie, strzał w 10-tkę :!: cool

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

może ktoś kupi i da do renowacji :D
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #443  Wysłany: 2017-01-26, 08:11   

buran napisał/a:
może ktoś kupi i da do renowacji :D


Przydałoby się :)
Te zegarki są zrobione na trofeum wojenne po 60 latach u sowieckiego weterana z sowchozu, a nie zegarek lotnika. IMO to szara strefa między marketingowym strzałem do fejsbukowego jelenia a fałszerstwem. Założę się, że sporo tego już poszło za chore pieniądze jako oryginały "po dziadku" :D



Gboo.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #444  Wysłany: 2017-01-26, 08:23   

Jacek. napisał/a:
buran napisał/a:
może ktoś kupi i da do renowacji :D


Przydałoby się :)
Te zegarki są zrobione na trofeum wojenne po 60 latach u sowieckiego weterana z sowchozu, a nie zegarek lotnika. IMO to szara strefa między marketingowym strzałem do fejsbukowego jelenia a fałszerstwem. Założę się, że sporo tego już poszło za chore pieniądze jako oryginały "po dziadku" :D



Gboo.


Jacke chyba, że ktoś kupuje na zasadzie:
Antykwariat na zadupiu Berlina.
-Dzień dobry czy ma Pan zegarki z II WŚ, bo tak się składa że nie mam takiego.
-Dobrze się składa bo mam 2-a wojskowe Laco po 1700Euro.
-Jeśli tak to poprosze jeden.
-Nie chce się Pan czegoś o nim dowiedzieć, czy oryginalny, stary, itd.
-Przedzież widzę, że stary i od fachowca, więc nie widzę problemu. Poproszę.
;)

Firma macierzysta ma prawo do wypuszczania replik i nie ma tu mowy o jakimkolwiek nadużyciu z ich strony. Jednym się podobają innym nie. Uwierzcie, że gdyby nie było zainteresowania, to nie ładowaliby grubej kasy, zaczynając od reklam, a kończąc na samym zegarku. Żadna firma nie robi produktu do własnej szuflady.
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
Ostatnio zmieniony przez jimmy 2017-01-26, 08:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8988
Skąd: PL- wrocek
 #445  Wysłany: 2017-01-26, 08:28   

każdy kto ma choć odrobinę oleju we łbie i minimum wiedzy nie da sobie wcisnąć postarzanego jako oryginała ;)

rozmiar i werk mówią same za siebie:





jimmy napisał/a:

Firma macierzysta ma prawo do wypuszczania replik i nie ma tu mowy o jakimkolwiek nadużyciu z ich strony. Jednym się podobają innym nie.


dokładnie tak :!: :popcorn:
Ostatnio zmieniony przez Maras 2017-01-26, 08:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #446  Wysłany: 2017-01-26, 10:05   

jimmy napisał/a:

Jacke chyba, że ktoś kupuje na zasadzie:
Antykwariat na zadupiu Berlina.
-Dzień dobry czy ma Pan zegarki z II WŚ, bo tak się składa że nie mam takiego.
-Dobrze się składa bo mam 2-a wojskowe Laco po 1700Euro.
-Jeśli tak to poprosze jeden.
-Nie chce się Pan czegoś o nim dowiedzieć, czy oryginalny, stary, itd.
-Przedzież widzę, że stary i od fachowca, więc nie widzę problemu. Poproszę.
;)


Po co aż tak? Jest zupełnie spora grupa amatorów imydżu tysiącletniej rzeszy, której nawet do głowy nie przyjdzie cokolwiek sprawdzać. Zobacz, jakie pasztety schodzą za ciężką forsę na ebaju i Allegro. Toż nikt nie paprałby się przylepianiem kalkomanii z Hitlerem na Wostokach, gdyby się nie sprzedawały.

Cytat:
Firma macierzysta ma prawo do wypuszczania replik i nie ma tu mowy o jakimkolwiek nadużyciu z ich strony.


Toteż i nie mówię o nadużyciu. Zwykłe w naszych czasach dymanie łosia, i to wszystko. Zresztą teraz łosie to lubią cool



Gbu.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
diver
[Usunięty]

 #447  Wysłany: 2017-01-26, 12:19   

nikt nie czepia się prawa do produkcji replik czy reedycji limitowanych, niech robią co chcą ale ten przecinakiem uszkodzony pierścień szkła to już o granicę kiczu się ociera, zadziwiające iż jest ktoś kto to woli od oryginału (popieram tu Mike87), a przykre iż stare vintagemany (wyłączam prezesso co wycieruchów nie cierpi starych ale nowe sa na plus)popierają ten kicz - ale to moje zdanie i nie zdziwię się jak potomek któregoś nabywcy odda zegarek do lumowania wskazówek cool
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #448  Wysłany: 2017-01-26, 13:12   

.........między kiczem, a prawdziwą sztuką jest umowna, cienka linia. Wolę wysublimowany kicz od kiepskiej sztuki ;)
Diver, oryginał to zawsze oryginał, ale w normalnym użytkowaniu jest praktycznie bezużyteczny. Pomijam indywidua takie jak Ralph Lauren, który na co dzień nosi B-uhry i Vintage Pamnera, bo nie przeszkadza mu rozmiar zegarka i skutki spotkania z futryną cool

Jacek, Nie moja wina, że ludzie są głupi i nabierają się na Delbany z lat 60-tych z kalkomanią SS.
Mogę się mylić, ale postarzone Laco to zupełnie inna grupa docelowa ;)
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8988
Skąd: PL- wrocek
 #449  Wysłany: 2017-01-26, 13:16   

jimmy napisał/a:


Jacek, Nie moja wina, że ludzie są głupi i nabierają się na Delbany z lat 60-tych z kalkomanią SS.
....... postarzone Laco to zupełnie inna grupa docelowa ;)


też mnie się tak zdaje :popcorn:
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #450  Wysłany: 2017-01-26, 13:34   

jimmy napisał/a:

Jacek, Nie moja wina, że ludzie są głupi i nabierają się na Delbany z lat 60-tych z kalkomanią SS.
Mogę się mylić, ale postarzone Laco to zupełnie inna grupa docelowa ;)


To oczywiste, aczkolwiek tej zupełności nie byłbym taki pewien cool




Gbou.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum