Poprzedni temat «» Następny temat
Serwis gwarancyjny Orienta - zakupu w schoeneuhren.de
Autor Wiadomość
emster
[Usunięty]

 #1   Wysłany: 2013-06-21, 22:17   Serwis gwarancyjny Orienta - zakupu w schoeneuhren.de

Wczoraj radość dzisiaj niekoniecznie.
Ray, którego wczoraj odebrałem najwyraźniej odmówił posłuszeństwa.
Po kolei:
Po odebraniu, żeby go uruchomić musiałem machać nim kilka minut (pierwszy zgrzyt). Wskazówki stały w okolicach 1 nad ranem. Ruszył, poszedłem skrócić bransoletę/ustawiłem czas/datę i tak działałem kilka godzin (czas chyba trzymał).
Po odłożeniu podziałał (jak się dziś rano okazało) z 4-5 godzin. Zatrzymał się około godziny 1 nad ranem.
Ponowne kilkuminutowe machanie i ruszył. Jak już zacząłem pilnie obserwować jego ruch okazało się, ze sekundnik staje na mniej więcej 3 sekundzie. Po nakręceniu działa minutę i staje na 3 sekundzie. Po kilku takich obserwacjach już nie ruszył.

Teraz pytania:
1) Czy ktoś z kupujących w schoeneuhren próbował realizować gwarancję w PL? Papiery, jakie dają wystarczą (książeczka international guarantee i faktura)?
2) Wysyłał ktoś może towar z powrotem do DE do schoeneuhren? Jakie to są koszty?
3) Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?
Pozdrawiam
Dzięki za wskazówki!
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18486
Skąd: Biała Podlaska
 #2  Wysłany: 2013-06-23, 10:05   

I jak kolego sytuacja udało się rozruszać mechanizm ??
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
lukebor 
Kulis

Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Kielce
 #3  Wysłany: 2013-06-23, 10:20   

Ja po zakupie swojego Mako zauważyłem, ze szkło od środka jest lekko brudne.
Napisałem maila do schoeneuhren z zapytaniem, czy gdzieś otworzą mi zegarek w kraju. Otrzymałem (bardzo szybko) odpowiedz, ze owszem, w Wa-wie na ulicy Iganskiej 24 ( serwis Poljota, zresztą widniejący w książeczce Orienta jako seriwsant autoryzowany).
Pojechałem, zostawiłem zegarek na 3 dni, odebrałem. Obsługa super - zegarek otwarty, szkło przeczyszczone, test szczelnosci zrobiony - wszystko na gwarancji (wystarczy międzynarodowa, która dostałeś przy zakupie).
_________________
I'm not myself, but not dead and not for sale...
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #4  Wysłany: 2013-06-23, 14:42   

lukebor, to dobra wiadomość.
_________________

 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #5  Wysłany: 2013-06-23, 14:43   

lukebor, to dobra wiadomość.
_________________

 
 
emster
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2013-06-23, 16:02   

Zegar stoi niewzruszony.
Będę jutro w Warszawie, mam zamiar zajrzeć na Iganskią 24 - zobaczę co powiedzą. Dodatkowo, dzięki lingwistycznej uprzejmości znajomego, wysłałem maila do schoeneuhren z kilkoma pytaniami.
Także czekam.
Żeby taki ładny diver marnował się na biurku ;)
 
 
lukebor 
Kulis

Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Kielce
 #7  Wysłany: 2013-06-23, 16:30   

emster napisał/a:
Zegar stoi niewzruszony.
Będę jutro w Warszawie, mam zamiar zajrzeć na Iganskią 24 - zobaczę co powiedzą. Dodatkowo, dzięki lingwistycznej uprzejmości znajomego, wysłałem maila do schoeneuhren z kilkoma pytaniami.
Także czekam.
Żeby taki ładny diver marnował się na biurku ;)

Zajrzyj, mam nadzieję ze pomogą.
A do schoeneuhren można spokojnie napisać po angielsku posługują sie tym językiem :)
Owszem, zegarek jest fajowy, ja tez bardzo go lubię.
_________________
I'm not myself, but not dead and not for sale...
 
 
strix 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4180
Skąd: mam wiedziec?
 #8  Wysłany: 2013-06-23, 19:46   

Ja bym odeslal do sklepu z prosba o wymiane po prostu na nowy egzemplarz. Kupiles ma dzialac a nie od razu serwis i grzebanie. Mysle, z tym sklepem nie bedzie zadnego problemu.
A Ray to u mnie zegar z pierwszej 3 moich ulubionych caly czas - pieknie wykonany z rewelacyjnym stosunkiem cena/jakosc - przy czym na jakosc przy zadnym drobiazgu nie trzeba przymykac oka - po prostu swietna.

s
 
 
emster
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2013-06-25, 21:46   

Sprzedawca, jak to sprzedawca :facepalm: , zaczął kręcić, że nakręcać nie umiem (w wielkim skrócie i nie dosłownie, ale wydźwięk dokładnie taki). No i z niemieckiego noga jestem, to z pośredników korzystać muszę ;) A że akurat byłem w Wawie, to zabrałem Raya i podjechałem na Igańską. Zobaczymy....
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18486
Skąd: Biała Podlaska
 #10  Wysłany: 2013-07-06, 20:17   

Jak się zakończyła sytuacja zegarek już sprawny ?
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
emster
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2013-07-07, 00:51   

Ciągle w serwisie. Czekam na info z Poliota.

[ Dodano: 2013-07-14, 13:02 ]
Zegar wrócił z serwisu.
Z tego co mi powiedziano, wskazówka sekundnika była źle osadzana i zawadzała o szkiełko(?).
Teraz testuję co i jak. Od wczoraj na chodzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum