Poprzedni temat «» Następny temat
Korbowe zegarkowe dylematy i rozważania filozoficzne
Autor Wiadomość
tessio
Ryżowy Długiego Marszu


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1261
 #106  Wysłany: 2010-10-21, 12:38   

Niestety nie zadzwoniłem. Zrobieni byliśmy tak z kumplem, że myślenie trochę się wyłączyło. A raz w sposób o którym piszesz odzyskałem telefon :neutral:

Blaz, na forach na pewno jej nie było. Na allegro raczej też nie. Miałem dokumenty zegarka, więc dla sprzedającego mogło to być ryzykowne :wink:
Ostatnio zmieniony przez tessio 2010-10-21, 12:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #107  Wysłany: 2010-10-21, 23:58   

mam trochę jak Korba... choć trochę inaczej :smile: . Patrzę na to, co mam, i myślę, po co mi coś więcej. Do garnituru ma ze cztery do wyboru, na luzaka z tyle samo. Co gorsze jednak, nie mam wizji rozwoju. Coś by się nabyło, ale brak pomysłu - czyli może to tylko nawyk kupowania? Może nowe mako - ale po co jeszcze jeden nurek? Może jakieś chrono - ale po co mi chrono? Zawsze chciałem Omegę AT, ale designerzy zabili ją w ostatnim liftingu - już mi się nie podoba. Chyba nawet kontiki już mnie tak nie kreci. Chciałem nabyć w jakieś perspektywie jeden droższy zegarek, w budżecie jak Korba mniej więcej, i zupełnie nie wiem co, nic mi się nie podoba. A najgorsze - przeczytałem co jakiś profesorek napisał, skąd wziął się kryzys - bo ludzie wydawali pieniądze, których nie mieli, na rzeczy, których nie potrzebowali, żeby zrobić wrażenie, które było nietrwałe, na ludzie, na których im nie zależało. Niby nie w pełni to mogę odnieść do siebie, bo zegarek noszę dla siebie, nie dla innych, ale w zasadzie po co mi sikor za 5 czy 10 tysięcy? Jedyne, co jeszcze kręci mnie, to nasze forumowe projekty - mam nadzieję, ze kryzys będzie chwilowy, a forumowce pomogą przetrwać :smile:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #108  Wysłany: 2010-10-22, 00:37   

Kyle twój "kryzys" przejdzie w stronę bardziej twórczą jak zawitasz do Zgierza ... To jedyne w Polsce miejsce o bardzo wyjątkowym charakterze ponad 400 zegarków od wartości przysłowiowej flaszki do grubych zetafonów ! Zresztą byłeś to wiesz . Można podładować akumulator i zapełnić nie jedną wishlistę !
_________________

 
 
Korba 
Kierownik Pola Ryżowego

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 1929
Skąd: Warszawa
 #109  Wysłany: 2010-10-22, 00:56   

Kyle napisał/a:
ludzie wydawali pieniądze, których nie mieli, na rzeczy, których nie potrzebowali, żeby zrobić wrażenie, które było nietrwałe, na ludzie, na których im nie zależało.

Kyle- cały Twój post to najmądrzejsza mądrośc jaka w życiu słyszałem / czytałem. Zacytowany fragment dokładnie odnosi sie do tego co odczuwam. Z resztą całośc również. Postawiłes mnie chłopie na nogi spowrotem. Postawiłbym Ci piwo, ale na forumowe spotkania niestety nie mam czasu. Moja robota zabiera mi 99% czasu, pozostały 1 % jest dla dzeciaka i rodziny.
Fajnie jest miec drogi zegarek. Ale po co tak naprawdę? Dla kogo? A jeden jedyny zegarek, tak jak to se wydumałem, to juz zupełna bryndza. Laski na to nie lecą, żona marudzi że kase wydaję na 15sty zegarek który nie wskazuje dokładnej godziny, kumple motocykliści przymykają oko na moje inne hobby, zerkną na kręcący się nowy mechanizm, powiedzą och, ach, a generalnie mają to w dupie. Tissot Seastar1000 pokazuje godzine równie dokładnie jak Planet Ocean, a kosztuje 10 razy mniej. A że ma 300 m WR, a nie 600?? Nigdy nie zanurkuje na więcej niz 10m. Bo wynurzając się z takiej głębokości w uszach kłuje i w szczęce ściska.
Zostaję z tymi klamotami co mam. Jak mi sie którys znudzi, to sprzedam i kupie inny.
P.S. Info dla chomiora: Samurai nie jest do sprzedania. No chyba że za równowartośc 500 ojro, to go oddam, acz niechętnie ;)
Jest przywieszka Seiko, więc to nie podrupka. Pudła nima. Ale w gratisie dorzucę ze 3 przywieszki Poljot, to sie wyrówna ;)
Ostatnio zmieniony przez Korba 2010-10-22, 01:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
chomior 
Klon Kulisa
jełop

Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7516
Skąd: Elbląg/ Gorinchem
 #110  Wysłany: 2010-10-22, 05:17   

Korbusiu, ale ja mogę w każdej chwili sobie kupić nowego Samka za niecałe trzy stówki papierów na Amazonie :mrgreen: .

O TU
_________________
Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #111  Wysłany: 2010-10-22, 09:22   

Korba - trza będzie pogadać kiedy :smile:

chomiorku, ale Ty białego chcesz? z szipingiem jest ponad 300 :razz: . Czarny za 269 - http://www.princetonwatches.com/shop/SNM033.asp (a ja kupiłem jeszcze za 219 :smile: jednak jeszcze się dogadujemy, na razie nie jestem na 100% do niego przekonany, ale dam mu czas)
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #112  Wysłany: 2010-10-22, 09:45   

hotwax napisał/a:
Kyle twój "kryzys" przejdzie w stronę bardziej twórczą jak zawitasz do Zgierza ... To jedyne w Polsce miejsce o bardzo wyjątkowym charakterze ponad 400 zegarków od wartości przysłowiowej flaszki do grubych zetafonów ! Zresztą byłeś to wiesz . Można podładować akumulator i zapełnić nie jedną wishlistę !


Najbardziej akumulatory to ładuje fakt, że w jednym miejscu zbiera się tylu ludzi, którzy z dokładnie takim samym wyrazem twarzy oglądają Pabiedę za 30 zł i IWC za 5 kafli. To właśnie wskazuje, że nie cały świat zwariował - mordy wy moje :)
 
 
n1joker 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 614
Skąd: WM
 #113  Wysłany: 2010-10-22, 10:10   

Kyle napisał/a:
Czarny za 269 - http://www.princetonwatches.com/shop/SNM033.asp (a ja kupiłem jeszcze za 219 :smile: jednak jeszcze się dogadujemy, na razie nie jestem na 100% do niego przekonany, ale dam mu czas)


Kyle, ale masz kogoś w US kto Ci go podesłał ? Bo z tego co pamiętam to tam jest wysyłka US only.

A odnośnie tematu to ja nie wyobrażam sobie posiadania jednego zegarka. Zawsze chciałem mieć kilka do wyboru. Fajnie jest móc tak sobie zmienić od czasu do czasu. Co nie wyklucza chęci posiadania jednego wybitnie "kozackiego" w kolekcji. Ale mnie np zniechęca cena jaką trzeba położyć np za PO. Chyba wolałbym dołożyć te 10k do motocykla
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #114  Wysłany: 2010-10-22, 10:40   

n1joker napisał/a:
Kyle, ale masz kogoś w US kto Ci go podesłał ? Bo z tego co pamiętam to tam jest wysyłka US only.


Ja ich pytałem o wysyłkę do Polski i odmówili. Na szczęście miałem kogoś, kto mi go przywiezie. Niestety mój nowy Sammy jeszcze jest fizycznie w USA, ale już mój :-)
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #115  Wysłany: 2010-10-22, 11:00   

tak, trzeba mieć "prokurenta" na miejscu :smile:
odmawiają do Polski, bo to jest autoryzowany dealer seiko na USA
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #116  Wysłany: 2010-10-22, 11:50   

ALAMO napisał/a:
Najbardziej akumulatory to ładuje fakt, że w jednym miejscu zbiera się tylu ludzi, którzy z dokładnie takim samym wyrazem twarzy oglądają Pabiedę za 30 zł i IWC za 5 kafli. To właśnie wskazuje, że nie cały świat zwariował - mordy wy moje :)

I to jest piękne !
_________________

 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #117  Wysłany: 2010-10-22, 11:56   

hotwax napisał/a:
ALAMO napisał/a:
Najbardziej akumulatory to ładuje fakt, że w jednym miejscu zbiera się tylu ludzi, którzy z dokładnie takim samym wyrazem twarzy oglądają Pabiedę za 30 zł i IWC za 5 kafli. To właśnie wskazuje, że nie cały świat zwariował - mordy wy moje :)

I to jest piękne !


Normalne. Bo Pabieda za 30zł to nieco za drogo jak na wiaderkowca, a 5 kafli za IWC to warto brać bo cena dobra. ;)
_________________
Foch und Ch.
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #118  Wysłany: 2010-10-22, 12:27   

jutro z pewnoscią będzie lepiej :smile: stare i nowe kumotry nawrócą na jedynie słuszną drogę uzależnienia :razz: , ale chyba bezsens wydawania 10 kilo zostanie ze mną na dłużej
 
 
Aronus
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2913
Skąd: Gdańsk
 #119  Wysłany: 2010-10-22, 12:45   

Jeżeli che się sprzedać parę zegarków i kupić za nie lepszy. To znaczy że te poprzednie się znudziły. Problem może pojawić się jak ten nowy drogi zegarek się znudzi.
 
 
waldii
[Usunięty]

 #120  Wysłany: 2010-10-22, 18:14   

To ja mam jeszcze gorzej przy jesiennych rozkminach.
Podchodzę do szkatuły z zegarkami,otwieram i co widzę 4 sztuki tego samego zegarka...
K...jak to możliwe,kiedy to się stało???
Myślę sprzedam,zamienię ale ile mogę dostać za samiego 500zł?
Bezsensu.
Zamykam pudło i idę nalać setke...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum