Poprzedni temat «» Następny temat
Parnis - regulacja prędkosci chodu
Autor Wiadomość
Ritter
[Usunięty]

 #16  Wysłany: 2010-04-28, 23:47   

Od kiedy używam zrobionego chronokomparatora (wibrografu) życie stało się prostsze :smile: . Teraz "zrobienie" +6s w bezkamieniowej Ruhli to tylko kilka minut regulacji. A do czasu gdy go nie miałem ustawiałem spory plus a potem sukcesywnie zmniejszałem co dobę. Ale nie zszedłem tą metodą poniżej +20s. Uznałem, że nie ma takiej potrzeby a zrobienie minusa przy takiej nastawie jest bardzo łatwe. Chyba, że zegarek ma mikroregulację. Do przesuwania stosownej dźwigienki używam wykałaczki. Ma ona pewną elastyczność co pozwala lepiej wyczuć niewielkie przesunięcie. Innym plusem jest to, że niczego nie porysujemy i trudno nią cokolwiek uszkodzić.
Po konserwacji ustawiam wstępnie lekkie spieszenie i pozwalam mu się dotrzeć sprawdzając na chronokomparatorze zmiany aż do ustabilizowania + 48h. Wtedy ustawiam już dokładnie.
Mam też metodę "szybką". Myślę, że podobnie postępuje się przy produkcji. Uruchamiam częściowo nasmarowany werk. Sucha pozostaje kotwica wychwytu z paletami, koło wychwytowe, pierwsze koło pośrednie ewentualnie drugie gdy są trzy. Mechanizm chodzi sobie na półsucho przez 15min. i jest w sumie dotarty. Wtedy wystarczy, po nasmarowaniu reszty, dać +25s jako zapas gęstnienia olei i wszystko działa o.k. Jak straci w ciągu dwóch tygodni 10...15s to się nic nie stanie.
Ostatnio zmieniony przez Ritter 2010-04-28, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #17  Wysłany: 2010-04-29, 16:24   

Powiem Ci ze mi jako laikowi technicznemu czyta sie bardzo przyjemnie Twoje porady i wypowiedzi!!
Fajnie mixujesz fachowe "nudne" gadanie z sensownym wytlumaczeniem tematu...
Oby tak dalej : )
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
łykos
[Usunięty]

 #18  Wysłany: 2010-08-23, 14:25   

moj PARNIS spieszyl 2min doba kupilem z allegro sam sie nie bralem chociaz wyczytalem porady MISTRZA SVEDOSA ale po5~"PUK"majstera i3weekach ten piekny SIKOR cyka LUX i z pasem DILOY jest ABSOLUTNIE BAJECZNY
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum