Poprzedni temat «» Następny temat
Neptune Ultra Slim

Czy ta recenzja przekonała Cię do ewentualnego zakupu?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
71%
 71%  [ 5 ]
TAK ŚREDNIO
28%
 28%  [ 2 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #1  Wysłany: 2010-07-05, 21:06   Neptune Ultra Slim

Na wstępie chciałbym bardzo wszystkich przeprosić za tak długą zwłokę dotyczącą recenzji tego zegarka. Wyniknęło to jednak z faktu, iż pierwszego dnia noszenia zegarka, czyli jakieś 3 miesiące temu, maszynka ześlizgnęła mi się z ręki przy zdejmowaniu i stłukło się szkiełko osłaniające mechanizm, a że niestety, był to jeszcze okres burzliwego przygotowania do matury, nie miałem głowy żeby go zanieść do majstra po nową szybkę.
Ale teraz, gdy już wszystko jest w porządku – do rzeczy.



Do samego zakupu podchodziłem z mieszanymi uczuciami, gdyż był to mój pierwszy zakup na TaoBao i dodatkowo miałem w pamięci zegarek który kupował Andree w tym samym czasie z tego samego serwisu aukcyjnego i który niestety nie dotarł do naszego kraju w stanie nienaruszonym. I u mnie niestety było podobnie, choć nie aż tak drastycznie, mianowicie po bodaj 10 dniach oczekiwania Neptunem przyszedł, ale z odczepionym bezelem na którym osadzone jest szkło. Całe szczęście, że bezel nie poharatał tarczy, ale mimo wszystko Żółci mogli się postarać trochę lepiej zapakować ów zegarek.




Ale mniejsza o to. Całość zegarka przedstawia się całkiem nieźle. Koperta krabik, ze stali nierdzewnej, polerowanej na wysoki połysk idealnie pasuje do tarczy. A tarcza też niczego sobie, gdyż mamy na niej ładne, również polerowane, przyklejane indeksy na biało-perłowym tle. Tarcza czysta, wskazówki oczywiście z lekka uciapane, ale dało radę to wyczyścić, czyli ogólnie sam zegarek sprawia całkiem niezłe wrażenie. Warto tutaj również wspomnieć o tym iż koperta, której wymiarów nie podano na stronie aukcji, a na zdjęciach wyglądała na maks 36-7mm, w praktyce okazała się być dużo większa bo aż 40mm (z koronką 43mm). No i oczywiście najważniejsze, to co w jakiś sposób wyróżnia ten czasomierz od innych chińskich mechaników, to fakt iż jego grubość to zaledwie 7mm, czyli tyle co większość kwarców.







No i przechodzimy do tego co najważniejsze w tym zegarku czyli do werku. A jest nim, wydaje mi się jeszcze nie pokazywanym na naszym Forum, TY-2705, choć bardziej znany jest pod nazwą Sea-Gull ST17 na 20 kamieniach. I fakt faktem chodzi nieźle, w pełni nakręcony chodził 51h, ale za to przyspieszył przez ten czas aż sekund siedem, chociaż to i tak całkiem dobry wynik jak na taką malizne :D






Podsumowując, kupiłem go za bodaj niecałe 200zł, ale z przykrością muszę oświadczyć, że był to raczej mój pierwszy i ostatni zakup na TaoBao. Zegarek owszem, jest naprawdę bardzo ładny, świetnie prezentuje i co najważniejsze, dopasowuje się do nadgarstka ze względu na swoją znikomą „otyłość”, nosi się go bardzo komfortowo, pasek co prawda wygląda jak zużyta cerata, aczkolwiek od początku był miękki i przyjemny w dotyku, mimo to jednak, na stronie aukcji sprzedawca obiecywał solidne zapakowanie przedmiotu i pudełko, ja natomiast otrzymałem ów zegarek zawinięty w kawałek papieru! Także, biorąc pod uwagę te i inne okoliczności powiem krótko – zegarek jak najbardziej polecam, bo jest warty swojej niedużej ceny, ale kupowania go na TB nie. Kto wie, może za jakiś czas pojawi się on na Zatoce…
_________________
Wzorem kilku innych Kumotrów wypisałbym tutaj marki i modele swoich zegarków, ale obawiam się że mogłoby zabraknąć miejsca :D
Ostatnio zmieniony przez Swissmaker 2010-07-05, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #2  Wysłany: 2010-07-05, 21:10   

Swiss...zdecydowanie powinieneś coś zrobić z tym czymś czym robisz foty...już trzecia recka z rzędu i mam wrażenie, że każda tarcza jest z tego samego materiału.
Strasznie dziwnie tym aparatem (komórką?) wychodzą Ci foty i barwy.
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #3  Wysłany: 2010-07-06, 00:22   

całkiem fajnyi płaski !! choć to nie moja bajka to gratuluje zakupu .
Ja sie jeszcze na Taobao nie zapuściłem , może kiedys ? kto wie
_________________

 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #4  Wysłany: 2010-07-06, 08:02   

Fajny zegarek, świetna recka ale popieram Pisara, że za foty należą ci się łazanki. Pewnie Chińczyk na Taobao lepsze zrobił. ;)
_________________
Foch und Ch.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2010-07-06, 09:46   

A ja zwróciłem uwagę na pewien szczegół: wskazówki. Bardzo ciekawe. :wink:
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #6  Wysłany: 2010-07-12, 10:22   

Ładny to jest, zwłaszcza z twarzy :) . Jedno co mnie by denerwowało, to wygląd mechanizmu. Juz chyba na watchuseek ktoś narzekał, ze to po prostu automat, któremu nie zamontowano automatu i dokładnie tak jest - IMO brzidal...
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
olej0070 
Kierownik Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1796
Skąd: Poznań
 #7  Wysłany: 2010-07-12, 15:51   

na żywca dużo zyskuje!
_________________
DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
 
 
Korba 
Kierownik Pola Ryżowego

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 1929
Skąd: Warszawa
 #8  Wysłany: 2010-07-12, 22:43   

Nie podoba mi się w ogóle. Ani z przodu, ani z tyłu. Nie podoba mi się również mikrokoronka i wskazówki wycięte z puszki po piwie.
Ale ważne że nabywcy sie podoba. Więc gratuluję nabytku.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #9  Wysłany: 2010-07-12, 22:47   

Akurat wskazówki to boda najmocniejszy punkt tego zegarka ;) - to są porządne, romboidalne wskazywacze z diamentowym przetłoczeniem :lol:
Druga mocna strona to grubość. Idealny garnitur.
 
 
Korba 
Kierownik Pola Ryżowego

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 1929
Skąd: Warszawa
 #10  Wysłany: 2010-07-12, 23:05   

Dla mnie idealny garniturowiec to Radiomarina 47 mm, klasyczna california :)
Nigdy nie lubiłem cienkich zegarków. A 42 mm średnicy to absolutne minimum. Za gruby jestem do cieniasów i maluchów :)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2010-07-13, 13:51   

Widziałem łapsko Korby z Radiomaryną i trzeba przyznać, że ma rację. :mrgreen:
 
 
Korba 
Kierownik Pola Ryżowego

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 1929
Skąd: Warszawa
 #12  Wysłany: 2010-07-13, 23:47   

No no, wypraszam sobie! Jestem szczupły inaczej, ale nadgarstki mam może tylko ciut ponad przeciętne ;)
 
 
Kubek
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2010-08-16, 23:03   

raczej moje pole zainteresowania. I gdyby byli uprzejmi jednak dopracować to logo na tarczy (bo w końcu ładna nazwa im strzeliła do głowy) - to by mógł być lokalny hiciorek. A tak to ta tarcza trochę jak z ksero :( Jednak za te pieniądze często śmiecie starają się sprzedawać a Neptun wygląda poważniej. Ciekawy jestem jak z twardością pokrycia koperty i czy nie będzie alergenem w reakcji z potem.
Dzięki za ciekawą recenzję :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum