Neptune Ultra Slim
Odpowiedz do tematu

: Neptune Ultra Slim
Na wstępie chciałbym bardzo wszystkich przeprosić za tak długą zwłokę dotyczącą recenzji tego zegarka. Wyniknęło to jednak z faktu, iż pierwszego dnia noszenia zegarka, czyli jakieś 3 miesiące temu, maszynka ześlizgnęła mi się z ręki przy zdejmowaniu i stłukło się szkiełko osłaniające mechanizm, a że niestety, był to jeszcze okres burzliwego przygotowania do matury, nie miałem głowy żeby go zanieść do majstra po nową szybkę.
Ale teraz, gdy już wszystko jest w porządku – do rzeczy.



Do samego zakupu podchodziłem z mieszanymi uczuciami, gdyż był to mój pierwszy zakup na TaoBao i dodatkowo miałem w pamięci zegarek który kupował Andree w tym samym czasie z tego samego serwisu aukcyjnego i który niestety nie dotarł do naszego kraju w stanie nienaruszonym. I u mnie niestety było podobnie, choć nie aż tak drastycznie, mianowicie po bodaj 10 dniach oczekiwania Neptunem przyszedł, ale z odczepionym bezelem na którym osadzone jest szkło. Całe szczęście, że bezel nie poharatał tarczy, ale mimo wszystko Żółci mogli się postarać trochę lepiej zapakować ów zegarek.




Ale mniejsza o to. Całość zegarka przedstawia się całkiem nieźle. Koperta krabik, ze stali nierdzewnej, polerowanej na wysoki połysk idealnie pasuje do tarczy. A tarcza też niczego sobie, gdyż mamy na niej ładne, również polerowane, przyklejane indeksy na biało-perłowym tle. Tarcza czysta, wskazówki oczywiście z lekka uciapane, ale dało radę to wyczyścić, czyli ogólnie sam zegarek sprawia całkiem niezłe wrażenie. Warto tutaj również wspomnieć o tym iż koperta, której wymiarów nie podano na stronie aukcji, a na zdjęciach wyglądała na maks 36-7mm, w praktyce okazała się być dużo większa bo aż 40mm (z koronką 43mm). No i oczywiście najważniejsze, to co w jakiś sposób wyróżnia ten czasomierz od innych chińskich mechaników, to fakt iż jego grubość to zaledwie 7mm, czyli tyle co większość kwarców.







No i przechodzimy do tego co najważniejsze w tym zegarku czyli do werku. A jest nim, wydaje mi się jeszcze nie pokazywanym na naszym Forum, TY-2705, choć bardziej znany jest pod nazwą Sea-Gull ST17 na 20 kamieniach. I fakt faktem chodzi nieźle, w pełni nakręcony chodził 51h, ale za to przyspieszył przez ten czas aż sekund siedem, chociaż to i tak całkiem dobry wynik jak na taką malizne :D






Podsumowując, kupiłem go za bodaj niecałe 200zł, ale z przykrością muszę oświadczyć, że był to raczej mój pierwszy i ostatni zakup na TaoBao. Zegarek owszem, jest naprawdę bardzo ładny, świetnie prezentuje i co najważniejsze, dopasowuje się do nadgarstka ze względu na swoją znikomą „otyłość”, nosi się go bardzo komfortowo, pasek co prawda wygląda jak zużyta cerata, aczkolwiek od początku był miękki i przyjemny w dotyku, mimo to jednak, na stronie aukcji sprzedawca obiecywał solidne zapakowanie przedmiotu i pudełko, ja natomiast otrzymałem ów zegarek zawinięty w kawałek papieru! Także, biorąc pod uwagę te i inne okoliczności powiem krótko – zegarek jak najbardziej polecam, bo jest warty swojej niedużej ceny, ale kupowania go na TB nie. Kto wie, może za jakiś czas pojawi się on na Zatoce…

Ostatnio zmieniony przez Swissmaker 2010-07-05, 21:06, w całości zmieniany 1 raz
Wzorem kilku innych Kumotrów wypisałbym tutaj marki i modele swoich zegarków, ale obawiam się że mogłoby zabraknąć miejsca :D
:
Swiss...zdecydowanie powinieneś coś zrobić z tym czymś czym robisz foty...już trzecia recka z rzędu i mam wrażenie, że każda tarcza jest z tego samego materiału.
Strasznie dziwnie tym aparatem (komórką?) wychodzą Ci foty i barwy.

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
całkiem fajnyi płaski !! choć to nie moja bajka to gratuluje zakupu .
Ja sie jeszcze na Taobao nie zapuściłem , może kiedys ? kto wie

:
Fajny zegarek, świetna recka ale popieram Pisara, że za foty należą ci się łazanki. Pewnie Chińczyk na Taobao lepsze zrobił. ;)

Foch und Ch.
Blaz
[Usunięty]
:
A ja zwróciłem uwagę na pewien szczegół: wskazówki. Bardzo ciekawe. :wink:

:
Ładny to jest, zwłaszcza z twarzy :) . Jedno co mnie by denerwowało, to wygląd mechanizmu. Juz chyba na watchuseek ktoś narzekał, ze to po prostu automat, któremu nie zamontowano automatu i dokładnie tak jest - IMO brzidal...

Ну, погоди! :wkurzony:
:
na żywca dużo zyskuje!

DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
:
Nie podoba mi się w ogóle. Ani z przodu, ani z tyłu. Nie podoba mi się również mikrokoronka i wskazówki wycięte z puszki po piwie.
Ale ważne że nabywcy sie podoba. Więc gratuluję nabytku.

:
Akurat wskazówki to boda najmocniejszy punkt tego zegarka ;) - to są porządne, romboidalne wskazywacze z diamentowym przetłoczeniem :lol:
Druga mocna strona to grubość. Idealny garnitur.

:
Dla mnie idealny garniturowiec to Radiomarina 47 mm, klasyczna california :)
Nigdy nie lubiłem cienkich zegarków. A 42 mm średnicy to absolutne minimum. Za gruby jestem do cieniasów i maluchów :)

Blaz
[Usunięty]
:
Widziałem łapsko Korby z Radiomaryną i trzeba przyznać, że ma rację. :mrgreen:

:
No no, wypraszam sobie! Jestem szczupły inaczej, ale nadgarstki mam może tylko ciut ponad przeciętne ;)

Kubek
[Usunięty]
:
raczej moje pole zainteresowania. I gdyby byli uprzejmi jednak dopracować to logo na tarczy (bo w końcu ładna nazwa im strzeliła do głowy) - to by mógł być lokalny hiciorek. A tak to ta tarcza trochę jak z ksero :( Jednak za te pieniądze często śmiecie starają się sprzedawać a Neptun wygląda poważniej. Ciekawy jestem jak z twardością pokrycia koperty i czy nie będzie alergenem w reakcji z potem.
Dzięki za ciekawą recenzję :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.