Poprzedni temat «» Następny temat
Sea-gull ST 25
Autor Wiadomość
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #1  Wysłany: 2010-07-06, 23:57   Sea-gull ST 25

Kumotrowie, znajomy zegarmistrz wziął się za naprawianie zegarka, którego mu sprzedałem, czyli M163S opisanego w tym temacie: http://www.chinawatches.p...t=1381&start=45 Usterek jest tam co niemiara :evil: w każdym razie co by nie rozbierać całego zegarka na części pierwsze przydałby się schemat budowy mechanizmu ST 25 w wersji takiej jak w tym modelu: http://item.taobao.com/item.htm?id=4888522132
Kumotrowie, wie ktoś, czy taki schemat w ogóle istnieje i gdzie można go zobaczyć :?:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2010-07-06, 23:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2010-07-07, 11:02   

Nigdzie nie widziałem takiego schematu, ale ST 25 ma konstrukcję modułową i nie ma problemu z jego demontażem czy montażem.
_________________
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #3  Wysłany: 2010-07-11, 23:47   

Racja - mamy tu moduły - mechanizm wstępnie rozkłada sie na 3 osobne, kompletne części. To, co pod tarczą bedzie stanowic najwiekszy problem, bo moze być nietypowym pomysłem Sea-Gula. Reszta to zwykły 17 kamieniowy typowy mechanizm i prosty automat, który demontuje się w całosci. Myślę, ze dla doświadczonego zegaristrza ten mechanizm nie powinien być problemem, no, może tylko ta data :)
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
andre
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2010-07-12, 00:05   

To co pod tarczą jest tak prosto skonstruowane że już prosciej się nie da.Nic nie odpadnie ani nie wyskoczy.
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2010-07-12, 20:38   

Tak sobie go obejrzałem i... Sam mechanizm jest łatwy do konserwacji. Jedyne z czym może być niewielki kłopot to wskaźnik rezerwy chodu. Jak mniemam pod spodem jest przekładnia z krzywką. Dlatego by nie dokonać żadnego pochopnego kroku. Najpierw trzeba zluzować naciąg potem wyjąć koronkę, oswobodzić werk z koperty i zdjąć wskazówkę rezerwy chodu. I najważniejsze, przy zakładaniu najpierw po wstępnej regulacji neutrum wychwytu, na naciągu. Należy go spuścić i założyć wskazówkę naciągu. I jeszcze jedno. Krzywkę można założyć w obie strony dlatego najlepiej przy demontażu zrobić szkic tuż po zdjęciu tarczy. Jeśli mechanizm wskaźnika rezerwy chodu jest tylko na kołach, bez krzywki, to jest to jeszcze większa prościzna. Ściąganie/odkręcanie ażurowanego, jak w tym przypadku od strony tarczy, mostka balansu jest w złym guście i trochę bez sensu. Na dodatek można nawet w niewielkim stopniu uszkodzić wygląd śrubek mocujących, efekt wizualny - fatalny.
Rozbieranie częściowo mechanizmu nie jest najlepszym pomysłem. W uszkodzonym werku trzeba niestety przeprowadzić gruntowną inspekcję. Inaczej może być tak, że po naprawie i złożeniu nadal będą jakieś ale... Nawet wymiana samej sprężyny naciągowej powinna pociągnąć za sobą całkowite wyczyszczenie i nasmarowanie także mechanizmu przełącznika naciąg/nastawy.

Traktuj to jako moją skromną opinię i nic więcej.
Ostatnio zmieniony przez Ritter 2010-07-12, 20:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #6  Wysłany: 2010-07-13, 00:52   

Dzięki za odpowiedzi, zegarek jest już naprawiony, żeby wyjąć bęben ze sprężyną i tak trzeba było rozbierać prawie cały zegarek, ale zegarmistrz bez problemu sobie z tym poradził. Wszystkie usterki tej Mewy opisałem w tym temacie: http://www.chinawatches.p...t=1381&start=45
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum