Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: wahin
2013-02-24, 12:45
ŻUBR - Forumowiec 2013
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #166  Wysłany: 2013-01-13, 20:55   

ALAMO napisał/a:

Czyli że administracja forum mówi, w konsultacji z wykonawcą, co MOŻNA zrobić - ale im to koło wuja lata, bo on zrobil PROJEKTA. Zdobywa rząd dusz, i powszechny aplauz, i wogóle Wańka wstaje.
No to trzymamy za niego kciuki, niech mu tego projekta realizują gdzie tam zawinszuje. W budżecie, limitacji, et cetera.


Przypomina mi się ten post Vcore i historia jego projektu Foki:

http://zegarkiclub.pl/for..._40#entry882617

Panowie. Wybraliśmy budżet mniej więcej 800-1200 PLN. Gdy padł pomysł bordowego bulheada nikt nie oponował. Koperta jest genialna. Dodatkowo projekty zrobił Damian - moim zdaniem chłopak z mistrzowskimi projektami. Z tego NIE może wyjść zły projekt. Trzeba go tylko doprecyzować.

A inni mogliby pomóc dając projekty w tym klimacie - bordowy bullhead chrono.
 
 
mazok 
Starszy Ryżowy


Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 708
Skąd: Katowice
 #167  Wysłany: 2013-01-13, 21:06   

Blaz napisał/a:
A inni mogliby pomóc dając projekty w tym klimacie - bordowy bullhead chrono


chciałeś chyba napisać "A inni mogliby pomóc dając projekty w tym klimacie - bullhead chrono" pifko
_________________

 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #168  Wysłany: 2013-01-13, 21:12   

Cytat:
Przypomina mi się ten post Vcore i historia jego projektu Foki:


Projekt vcore był fajny :!:
I dwa albo i trzy razy było publicznie pytane czy ma zamiar uwzględnić stałe :?: Zmienić go w zakresie "do realizacji" :?:
No ale jakos nie miał - odpowiadanie administracji forum i wykonawcy projektu na pytania uznal wyraźnie za poniżej swojej godności.
No i się mówi trudno - pewnie jest wiele środowisk które czekają tylko żeby jego projekt sfinansować i zrealizować. Ja kibicuję, gorąco.
_________________
 
 
torsen 
Kierownik Pola Ryżowego
Niwelator świądu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 1308
Skąd: Zakamuflowana Opcja
 #169  Wysłany: 2013-01-13, 21:21   

Dominik napisał/a:
Ale naprawdę chcemy robić drugie Seiko bullhead lub Taga Monaco?


Chodzi o kolor subtarczek? Ale to akademicka dyskusja... Bo co to znaczy, że teraz np. robimy takiego Taga (patrzę tylko na totalizatory)?



Ewentuanie Zeno:



Cały czas chodzi mi o totalizatory. A jeśli będą wypełnione, to automatycznie zrobimy innego Taga, Breitlinga czy coś jeszcze... Nie, bo inne cechy decydują o tym, że nasz bullhead jest wyjątkowy.

Ale rozumiem, że dla każdego jest to inny zestaw cech. Dlatego skoro nikt oprócz mnie nie chce budyniu, to sam se zrobię i zjem i tylko dzieckom jeszcze dam ;-)
_________________
G.GERLACH polskie zegarki
Dropbox z bonusem
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16367
Skąd: Inąd
 #170  Wysłany: 2013-01-13, 21:26   

Blaz napisał/a:
Gdy padł pomysł bordowego bulheada nikt nie oponował.


Padł pomysł. Tyle. Czekaliśmy na ankietę z wyborem stylu zegarka (przynajmniej ja czekałem, ale takie pojawiały się głosy) bordowy bulhead chrono się pojawił jako sugestia, ale ja to szczerze mówiąc traktowałem jako żart, lub delikatnie mówiąc coś czego w demokratycznie wybranym budżecie zrealizować się nie da. W wątku częściej od "bordowego bulheada chrono" pojawiała się opcja "garniturowca" jeśli mamy być precyzyjni. A to, że nikt nie oponował....specjalnie ogółu nie pytaliśmy prawda?? Mnie się projekt Damiana podoba (wymaga dopracowania) i jestem jak najbardziej za bulheadem chrono, a nawet za bordowym bulheadem chrono, tyle, że...no jakoś tak dziwnie to tym razem wygląda hmmm Ustaliliśmy budżet, a nagle mamy gotowy projekt zegarka - dosyć specyficznego zegarka, a wszystkie sugestie są albo wyszydzane, albo ignorowane albo jeszcze coś innego. hmmm Z drugiej strony, może to dobrze, może tak trzeba - dlatego napisałem - niech chłopaki pracują i zrobią spójną całość która wywala z kapci, może taka forma sprawdzi się bardziej. Zainteresowani zagłosują portfelem :popcorn:
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #171  Wysłany: 2013-01-13, 21:27   

Nieeee, tu chodzi o idee.
Teraz mamy jakby dwie.
Część nas próbuje przeforsować "poor man's cośtama". Łykną cokolwiek, o ile będzie podobne do "cosia".
Damian zaproponował inną koncepcję. Coś co NIE JEST podobne. Do niczego.
I jest konsternacja.
No i dobrze. Niech będzie. I se gadajmy, dyskutujmy, Damian zmieni albo nie zmieni, sie zagłosuje portfelem :-)
_________________
 
 
Spam
[Usunięty]

 #172  Wysłany: 2013-01-13, 21:30   

...jakby na to nie spojrzeć to projekt zawsze będzie "podobny" do czegoś... to nieuniknione... sam fakt, że są subtarcze może podpadać pod czerpanie z inspiracji ;)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #173  Wysłany: 2013-01-13, 21:41   

Iks napisał/a:
Blaz napisał/a:
Gdy padł pomysł bordowego bulheada nikt nie oponował.


tyle, że...no jakoś tak dziwnie to tym razem wygląda hmmm


Szczerze? Mamy, wszyscy mają, kilka lat doświadczeń z zegarkami forumowymi, w których tarcza (mniej więcej) powstaje w wyniku ścierania się pomysłów: PZLka, Foka, Glicyna i Stowa kiziowa, Steinhart, Moscow Classic. Analizując dokładnie każdy z projektów można dojść do wniosku, że duży sukces pojawia się kiedy? Gdy cyzeluje się gotowy projekt. Czyli ktoś przedstawia całościowy, spójny projekt, a potem w toku prac cyzeluje się już tylko szczegóły.

Gdy projekt powstaje w wyniku setek ankiet wychodzi taki koszmarek jak MC czy w mniejszym stopniu Steinhart.

Imo musi być jeden wizjoner, który swoją ideą zachwyci większą ilość osób. I mówiąc szczerze powinniśmy dziękować Losowi, że takich wizjonerów mamy. Teraz trzeba im odpowiednio pochlebić, a jednocześnie pojechać po ambicji, żeby wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i gotowe. ;)
 
 
Apa13 
Klon Sprzedawcy Ryżu
Artur


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 9082
Skąd: Polska
 #174  Wysłany: 2013-01-13, 21:45   

Blaz napisał/a:
Gdy projekt powstaje w wyniku setek ankiet wychodzi taki koszmarek jak MC czy w mniejszym stopniu Steinhart.

Imo musi być jeden wizjoner, który swoją ideą zachwyci większą ilość osób. I mówiąc szczerze powinniśmy dziękować Losowi, że takich wizjonerów mamy. Teraz trzeba im odpowiednio pochlebić, a jednocześnie pojechać po ambicji, żeby wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i gotowe. ;)


Moze Szanowna Administracja ustali jakiś termin składania projektów, warunki projektów. potem zgłosza się osoby, które chca w tym wziac udzial i poczekamy.
_________________
"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
Ostatnio zmieniony przez Apa13 2013-01-13, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16367
Skąd: Inąd
 #175  Wysłany: 2013-01-13, 21:53   

Cytat:
Damian zaproponował inną koncepcję. Coś co NIE JEST podobne. Do niczego.


I ona jest słuszna ta koncepcja, tyle że:

Dominik napisał/a:
To, w zamyśle w 2013 roku, ma być taka niemal garnitura z lat 70-tych w chrono, bardziej utrzymana w stonowanych kolorach TAGa [...]
Panowie, to nie jest friki, spiki, lejzi FOKA. to ma być coś jak Monza, Monaco (te prawdziwe z lat 70-tych), w którym bordowy kolor tarczy już jest ekstrawagancją.


:)) :D

[ Dodano: 2013-01-13, 21:54 ]
Blaz napisał/a:

Imo musi być jeden wizjoner, który swoją ideą zachwyci większą ilość osób. I mówiąc szczerze powinniśmy dziękować Losowi, że takich wizjonerów mamy. Teraz trzeba im odpowiednio pochlebić, a jednocześnie pojechać po ambicji, żeby wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i gotowe.


Dlatego się dziwię, ale nie oponuję, bo może faktycznie tak trzeba ;) pifko Niech wyjdzie to porządne, bo kostki nie mam żadnej, bordowego też nie :złośliwiec: :złośliwiec:
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
Ostatnio zmieniony przez Iks 2013-01-13, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dtox 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 785
Skąd: Kraków
 #176  Wysłany: 2013-01-13, 22:14   

Rugacie za pisanie o kwadratowym szkle, ze drogie, ze trzeba by zamowic iles setek, zeby sie dalo.
A moze by zakupic gotowe kwadratowe szkla od jakiegos produkowanego modelu i delikatnie doprojektowac koperte, aby szklo spasowalo.
Czy jest taka mozliwosc?
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48309
Skąd: Łódź
 #177  Wysłany: 2013-01-13, 22:14   

Sam się dziwię, ale Blaz dobrze gada.
Polać mu!
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
shi_ra 
Ryżowy


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 532
Skąd: Opole
 #178  Wysłany: 2013-01-13, 22:15   

Iks napisał/a:
Blaz napisał/a:
Gdy padł pomysł bordowego bulheada nikt nie oponował.


Padł pomysł. Tyle. Czekaliśmy na ankietę z wyborem stylu zegarka (przynajmniej ja czekałem, ale takie pojawiały się głosy) bordowy bulhead chrono się pojawił jako sugestia, ale ja to szczerze mówiąc traktowałem jako żart, lub delikatnie mówiąc coś czego w demokratycznie wybranym budżecie zrealizować się nie da. W wątku częściej od "bordowego bulheada chrono" pojawiała się opcja "garniturowca" jeśli mamy być precyzyjni. A to, że nikt nie oponował....specjalnie ogółu nie pytaliśmy prawda?? Mnie się projekt Damiana podoba (wymaga dopracowania) i jestem jak najbardziej za bulheadem chrono, a nawet za bordowym bulheadem chrono, tyle, że...no jakoś tak dziwnie to tym razem wygląda hmmm Ustaliliśmy budżet, a nagle mamy gotowy projekt zegarka - dosyć specyficznego zegarka, a wszystkie sugestie są albo wyszydzane, albo ignorowane albo jeszcze coś innego. hmmm Z drugiej strony, może to dobrze, może tak trzeba - dlatego napisałem - niech chłopaki pracują i zrobią spójną całość która wywala z kapci, może taka forma sprawdzi się bardziej. Zainteresowani zagłosują portfelem :popcorn:


Sam bym tego lepiej nie ujął.
Z małym zastrzeżeniem - to projekt kompletnie nie dla mnie i ja go nie wezmę. Ale kibicował będę gdyż albowiem jest ciekawy i nietuzinkowy. I skoro znajdzie grono nabywców i wielbicieli - to i dobrze :)
 
 
torsen 
Kierownik Pola Ryżowego
Niwelator świądu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 1308
Skąd: Zakamuflowana Opcja
 #179  Wysłany: 2013-01-13, 22:16   

Iks, +1 ;-)

Jednak mam wrażenie, że passus Dominika o Monaco miał nieco inny wydźwięk. Chodziło chyba o to, że w latach 70-tych ekstrawagancją było wszystko, co zrobił Tag w Monaco. Że w ogóle wpadli na pomysł pokazania takiego zegarka, przed którym podobnych nie było (prawdopodobnie ?).

U nas to ma być także ekstrawagancja. Kolor i to co się dzieje na tarczy - jest nią na pewno. Natomiast bogatsi o doświadczenie Monaco, mamy nie powielać tego, co w nim pokazano. Po to, aby mieć wyjątkowy zegarek.

W ten sposób stajemy się więźniami idei. Nie można zproponować nic, co byłoby choćby cieniem tamtego projektu. Choćby nawet wynikało z czystego poczucia estetyki, a nie chęci powielania czegokolwiek.

Pytanie, czy warto. Cóż, rozumując w takich kategoriach odpowiem, że jednak warto. Z punktu widzenia estetyki, rozumianej jako dogmat harmonii, wolałbym wypełnione budyniem totalizatory. Ale wybieram jednak drogę odważnie progresywnej idei. Jest to wbrew estetyce, ale bardziej pociąga mnie łamanie barier niż spójność dogmatu ;-)
_________________
G.GERLACH polskie zegarki
Dropbox z bonusem
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #180  Wysłany: 2013-01-13, 22:18   

Iks napisał/a:

Dlatego się dziwię, ale nie oponuję, bo może faktycznie tak trzeba ;) pifko Niech wyjdzie to porządne, bo kostki nie mam żadnej, bordowego też nie :złośliwiec: :złośliwiec:


Niekoniecznie musi być bordowa, ale po prostu lepiej, żeby była stonowana. ;)

Apa13 napisał/a:
jakiś termin składania projektów, warunki projektów. potem zgłosza się osoby, które chca w tym wziac udzial i poczekamy.


Też myślę, że tak byłoby najlepiej, choć nie wiem czy nie jest na to za późno. ;)
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2013-01-13, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum