Ten pierwszy raz... ponoć pamięta się długo :-)
Odpowiedz do tematu

: Ten pierwszy raz... ponoć pamięta się długo :-)
Niech Anansi wam śpiewa, by krowy wasze tłuste były a ich stada obfite jak trawa sawanny!

Z tym pierwszym razem to całkiem serio. Wprawdzie stary już jestem (fakt, młodszy niż węgiel ale mastodonty pamiętam) ale jakoś nigdy dotąd się nie złożyło, abym...
Ale dziś nadszedł czas. Mężczyzną bądź, rzekłem sobie. Rękawy zakasałem, i...

Nabyty za polskich złotych 10 buksiak braci Thiel, popsuty, obleśny, za obiekt posłużył.
I UDAŁO SIĘ! DZIAŁA!!!
Mój pierwszy, własnymi ręcyma naprawiony zegarek!

Pamiętacie wasze pierwsze razy, gdy własnoręcznie ożywione zwłoki oglądaliście i serca ich bicie muzyką cudowną w uszach brzmiało?

Zegarki radzieckie - najszybsze na świecie!
Spam
[Usunięty]
:
...no... pamiętam... i od tamtego czasu jest tylko gorzej... w sensie, że ciągle mi mało :D

: Re: Ten pierwszy raz... ponoć pamięta się długo :-)
garfik napisał/a:
Niech Anansi wam śpiewa, by krowy wasze tłuste były a ich stada obfite jak trawa sawanny!


Nieprzeliczone niech będą stada twoje, a słońce niech nie zachodzi nad twymi pelargoniami.

To był budzik. Ale czy Moskwa ze zwisającym balansem, czy Poltik z pękniętą zapadką sprężyny, czy 11-kamieniowy Mir - nie pamiętam.

Gbórr.

:
garfik napisał/a:
Nieprzeliczone niech będą stada twoje, a słońce niech nie zachodzi nad twymi pelargoniami.

Jacek jesteś niemożliwy.

Kuba
:
Jak ją Wam zazdroszczę. Ją kiedyś rozebrałem stary budzik Sława, który mój ojciec dostał w 1969 odchodząc z wojska. Poległem i teraz budzik leży w częściach, przed moją ingerencją był sprawny.

Pozdrawiam
Waldek
:
Modowanie też się liczy, bo ja tak od razu na głęboką wodę, kupiłem zegarek ( MQJ), kupiłem tarcze i wskazówki (razem droższe od zegarka) i do dzieła.
Dalszą część historii opowiadałem kumotrom na zlocie, ale w skrócie było tak:

Z tarczą poszło o dziwo szybko i bezproblemowo, schody zaczęły się przy wskazówkach, zakładałem je bodaj 4 czy 5 razy i za każdym razem było źle :głową w mur:
Wreszcie się udało, dumny ze swego dzieła sięgnąłem po kufelek browara stojący obok i.... to był błąd, całe to ustrojstwo w pocie czoła złożone p....ło na podłogę, oczywiście rozsypując się na części :wkurzony:
Co ciekawe mechanizm przetrwał, tarcza i wskazówki też, a udało się całość złożyć do kupy za pierwszym razem :shock:
Zegarek działa do dziś, lecz cieszy mojego kolegę, który nie omieszkał mi go zabrać przy pierwszej okazji.

:
"zepsuty" automat Citizen z lat '70 kupiony kiedyś na Allegro.
Przykręciłem rotor, bo śrubka wypadła i blokowała balans.
Ależ byłem z siebie dumny. ;)

pozdrawiam
Narfas

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.