Poprzedni temat «» Następny temat
Nautica
Autor Wiadomość
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #16  Wysłany: 2010-03-04, 22:32   

OK no to sztama !
Ja na napisałem A .. a A nie jest najwidoczniej prawdą (B). Moje A znam od kumpla , który najwidoczniej nie znał B. Nie interesowałem się bardzo Nautica , oprócz tego że niektóre są fajne , ceny w TT były już mniej fajne.
Wolał bym by A z B nie tworzyło kłótni czyli C tylko D jak Dyskusja.
Bez zwrotów takich jak "gadasz od rzeczy". To nie służy dyskusji i napina atmosferę na forum.
_________________

 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #17  Wysłany: 2010-03-04, 22:50   

Mówiąc szczerze śledziłem z boku jak na wypowiedź Kajota , zareaguje Rudolf, i muszę powiedzieć że Rudolf zareagował tak jak się spodziewałem, czyli bardzo dobrze.
Nasze forum służy wymianie poglądów i doświadczeń związanych z naszym hobby, nawet jeśli komuś zdarzy się powiedzieć coś co nie do końca jest zgodne z prawdą to staramy się sobie to wytłumaczyć raczej w sposób żartobliwo -życzliwy, z lekką domieszką bezinteresownej złośliwości :P .
Kajot zbyt sobie wziął wypowiedź Hot Waxa do serca, ale zapewniam Ciebie Kajot że Rudolf to bardzo dobry kumpel i nie miał na myśli nic złego, i moim zdaniem niepotrzebnie się spiąłeś, od spinania na tym forum jest nasz malkontent i maruda , czyli Spinner.
_________________
 
 
kajot04
[Usunięty]

 #18  Wysłany: 2010-03-04, 23:43   

svedos napisał/a:
ale zapewniam Ciebie Kajot że Rudolf to bardzo dobry kumpel i nie miał na myśli nic złego....


taka ciekawostka - odpowiedź pisałem w czasie kiedy pojawił sie Blaz i jego "przypominacz" :) - o czym wspomniałem w wypowiedzi edytując ja juz później... notabene, edycje powinny być jakoś "anonsowne" przez konstrukcje forum.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #19  Wysłany: 2010-03-05, 11:15   

To trzeba przyznać, że długo pisałeś posta, bo ja zamieściłem swoją odpowiedź o 12.20, a Ty swoją o 19:44. :D
kajot04 napisał/a:

( a już i inni koledzy - post powyżej - zaczynaja dopisywać ideologie ;)

Na tym polega praca admina, by przypominać o pewnych zasadach. Aż do skutku. Żadnej ideologii w tym nie ma. Na naszym forum nie ma włączonych ostrzeżeń, bo wychodzimy z założenia, że można pewne sprawy wyjaśnić sobie na spokojnie. Starałem się o tym przypomnieć.

Notabene już wiele razy pisałem, że brak "anonsowania" edycji postu to skutek obecnego silnika forum i problem ten zniknie, gdy silnik zostanie zmieniony. :wink:
Dlatego poproszę kumotrów o jeszcze trochę cierpliwości w tej kwestii, a wracając do tematu dodam, że kilka Nautic ostatnio na allegro się pojawiło. :wink:
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #20  Wysłany: 2010-03-05, 12:20   

Jak juz pisałem edycja jest widoczna jak edytuje sie post po którym juz któs cos napisał... :wink:
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #21  Wysłany: 2010-03-05, 14:23   

hm, jak byłem w stanach, to były wielkie, kilkupiętrowe sklepy z ciuchami Nautica, zegarków tam nie dopatrzyłem, pewnie gdzieś była mała gablotka, ale specjalnie jej nie szukałem (raczej hamiltony w ABT mnie przyciągały :) ). Mój starszy, który tam mieszka trochę czasu, twierdził, że to znana i uznana marka ciuchowa, więc trochę już muszą istnieć

zresztą ze strony netowej (podkreślenie moje):
Founded in 1983, Nautica has evolved from a collection of men's outerwear to a leading global lifestyle brand with products ranging from men's, women's and children's apparel and accessories to a complete home collection.

co nie zmienia faktu, że zegarki ładne, jak na kwarce naprawdę OK
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #22  Wysłany: 2010-03-05, 14:28   

Kyle , czyżby mój znajomy miał rację co do lini fashion zegarków Nautica ???
_________________

 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #23  Wysłany: 2010-03-05, 14:32   

na to wygląda, mój ojciec od Nautici to miał bokserki, ale zegarek Atlantica :) (współczesny niestety - buuuu)
 
 
kajot04
[Usunięty]

 #24  Wysłany: 2010-03-06, 01:29   

Kyle napisał/a:

zresztą ze strony netowej ...


teraz tak jest napisane, ale dwa lata temu strona wygladała inaczej i opis tez. A pewnie jeszcze może sie okazać że właściciele to Chińczyk i książe z Emiratów :) ... dziś to już nic nie wiadomo, co i czyje - Atlantic okazuje się że tak naprawdę to teraz polski jest, itd itp. Byle robili dobrze i solidnie to mogą i kalesony produkować :)
 
 
kajot04
[Usunięty]

 #25  Wysłany: 2010-03-06, 01:44   

no to poszperałem tu i owdzie i pare newsów oraz bicie się w piersi w temacie Nautica...

Obecnie Nautica należy do Timex Group USA.

Uwaga - kolega miał racje ;) - firma załozona w 1983 roku przez Davida Chu z nastawieniem na żeglarstwo produkowała kurtki !! ( a jednak) a potem zegarki od 1994 roku.... reszta tu:
http://www.articlesnatch....dventure/909536


http://en.wikipedia.org/wiki/Timex_Group_USA,_Inc.
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #26  Wysłany: 2010-03-06, 01:47   

I co to ma za znaczenie :?: Wystarczy, że robią dobre zegarki i już. A czy pierwsze były majtki czy zegarki :?: Dla mnie to nie ma znaczenia. Jednym z moich ulubieńców jest b. solidnie wykonany zegarek Cerruti Classic 10028-1, powszechnie uważany za markę fashion. Tak solidnego wykonania, z dbałością o wszelkie, nawet najdrobniejsze detale nie znajdziecie wg mnie u Adriatici, Atlantica i im podobnych wytworach szczycących się swą szwajcarskością. A do tego ciekawy, klasyczny wygląd. Szkoda, że na bateryjkę :( Ale Swiss Made :)


Zmieniłem tylko bransoletę na czarny, skórzany pasek. Wygląda jeszcze lepiej.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #27  Wysłany: 2010-03-06, 14:22   

Przecież było że jest sztama czy to fashion czy nie fashion. Nas słabo zawsze interesowały stringi, kurtki etc. Nam się podobają zegarki różne i różniste od świata mody po zegary pokładowe samolotów , nowe - stare , chińskie i szwajcarskie , niemiecki ,rosyjskie , polskie.
Ja ze swojej strony pragnę podziękować za wkład w ten temat poszukaliście i wspólnie odkrywamy to czego wcześniej nie wiedzieliśmy , były jakieś przypuszczenia .
Dzięki Kyle , Kajot, TomekR , Svedos , Blaz.
Wspólnie możemy wiele zdziałać tylko potrzebna nam nić porozumienia i wspólny temat .
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum