Poprzedni temat «» Następny temat
T 3-a Projekt ANASTASIS
Autor Wiadomość
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #16  Wysłany: 2012-09-28, 20:58   

:oops: pifko
_________________

 
 
Spam
[Usunięty]

 #17  Wysłany: 2012-09-28, 20:59   

kaido2 napisał/a:
Już dawno zapomniałem co to bol tego typu, bo po prostu jak trzeba , to wytoczę sobie ośkę jaką chcę.


...tobie to dobrze... ja teraz muszę to troszkę ogarnąć i przeczołgać się do zegarmistrza i zapytać czy łaskawie spojrzy...

...jeszcze mi tylko brakuje jakiejś gustownej koronki z gwintem i wałka do przeróbki... ale mozna powiedzieć, że krok milowy jest :)
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #18  Wysłany: 2012-09-28, 21:07   

Wsumie to ten czop idzie lawo wyprostować i nawet nie trzeba go grzać. Po fotce widać że nie jest pęknięty tylko wygięty a więc dobra lupa i chwytak i do dzieła. Jak się nie uda to się nie łam, odeślę tobie jedne werki, a ty przyślesz mi tego i się zrobi ośkę, klucz .....
_________________
Pozdro!!!
 
 
Spam
[Usunięty]

 #19  Wysłany: 2012-09-28, 21:21   

kaido2 napisał/a:
Jak się nie uda to się nie łam


...ja nie... ale ośka :D

...dzięki Marcin... jak nic sam nie ulepię to cię pomolestuję tym werkiem ;) :D
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #20  Wysłany: 2013-01-02, 10:55   

Podczepię się.
Nie jestem specem od niczego, a zwłaszcza w tym temacie, ale przypomniał mie się on jak zobaczyłem to ustrojstwo
http://aukro.ua/chasy-sta...2886213502.html

co to w ogóle jest?
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Spam
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2013-01-02, 15:38   

Wintergreen napisał/a:
Podczepię się.
Nie jestem specem od niczego, a zwłaszcza w tym temacie, ale przypomniał mie się on jak zobaczyłem to ustrojstwo
http://aukro.ua/chasy-sta...2886213502.html

co to w ogóle jest?


...też nie jestem specem...

K-43 Typ 1 (kaliber 43mm) z czystopolskiej fabryki zegarów z okresu czerwiec 1941 do 43 góra 45 :?:
Model wojskowy z czarną tarczą w kopercie saucepan - patelnia... do tej koperty nie wejdą mechanizmy K-43 z produkcji moskiewskiej do 1939-41... jest o około 0,5mm za ciasna...

...bardzo ogólnie na przykład tu http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=9013
Ostatnio zmieniony przez Spam 2013-01-02, 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #22  Wysłany: 2013-01-02, 18:02   

Właśnie wydawał mi się ciut za mały na typowe K-43, ale z drugiej strony myślałem, że to tylko się tak wydaje.. może powalczę o wojaka...

Sorry, jeśli zrobię bałagan w temacie (może jaki mod wydzieli wątek albo zarobię ostrzegacza - trudno ;) ) ale po czym to wszystko widać?

Dla przykładu mój dotychczas jedyny zegarek z Typ 1 - tyle o nim wiem, że z 1937 z 2MCzZ i domyślam się po dacie produkcji, że przekładka do koperty naręcznej. Ale np. kiedy?, czy mechanizm jest nieruszany czy składak?, skąd łacińska litera R w tym 2R11 na drugiej stronie dekla i co to może znaczyć? Господа, пожалуйста, помогите!




[img]http:
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Ostatnio zmieniony przez Wintergreen 2013-01-02, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Spam
[Usunięty]

 #23  Wysłany: 2013-01-02, 18:55   

Wintergreen napisał/a:
Właśnie wydawał mi się ciut za mały na typowe K-43, ale z drugiej strony myślałem, że to tylko się tak wydaje.. może powalczę o wojaka...


...to tylko się wydaje, że jest mniejszy - mowa o mechanizmie- Typ 1 ma 43 mm (43 -43,5 w zależności od okresu produkcji - z tego co zauważyłem u siebie różnice są niewielkie, ale są... są również różnice w "grubości" mechanizmów)
Typ 2 powinien mieć coś circa about 39mm - nie wiem... nigdy na oczy osobiście nie widziałem - i produkowany był w 1gczz ale najpóźniej do 1934 roku... czasem na watch.ru się chwalą
Typ 3 ma 26mm i również robiony do max '34 ale zapewne podobnie jak T2 i T4 ich produkcja zakończyła się w 1932-33 roku... na pewno w 1932 wyszło trochę wszystkich 4 typów
Typ 4 biały kruk... nie do zdobycia... nawet ruskie tego nie mają...



Wintergreen napisał/a:
Sorry, jeśli zrobię bałagan w temacie (może jaki mod wydzieli wątek albo zarobię ostrzegacza - trudno ;) ) ale po czym to wszystko widać?


...sobie osoba poczyta... tyle razy już o tem było... a poznać po konstrukcji... przynajmniej co do zasady można rozpoznać który mechanizm z jakiej fabryki i w jakim okresie robiony...
...co do 2gczz to wszystko jest jasne bo te mechanizmy były zawsze sygnowane z daty... przynajmniej dotąd takie spotykałem... ale już kilka razy się zadziwiłem i naprawdę z czystym sumieniem mówię... że mało wiem...

...a tu u niemce tak poglądowo zrobiły http://watch-wiki.org/ind...rkfamilie_Typ_1


Wintergreen napisał/a:

Dla przykładu mój dotychczas jedyny zegarek z Typ 1 - tyle o nim wiem, że z 1937 z 2MCzZ i domyślam się po dacie produkcji, że przekładka do koperty naręcznej. Ale np. kiedy?, czy mechanizm jest nieruszany czy składak?, skąd łacińska litera R w tym 2R11 na drugiej stronie dekla i co to może znaczyć?


...a czy to ważne kiedy zmodowany... ja bym zaryzykował brawurowe stwierdzenie, że ten mechanizm znalazł się w tej kopercie jak wcześniejszy czystopolski się wysypał - tak w czasie BOB lub po...
... a tak z czystej ciekawości... jak wyjmiesz mechanizm z koperty to czy najszersza część pod tarczą nie jest troszkę spiłowana :?: sprawdź jeżeli możesz...

...co do części to oryginał... mam takiego z 1936 roku... jedyne do czego można by się przyczepić to balans... pewnie wymieniany bo powinien być jeszcze bimetal...

...a tak ogólnie to fajny sikor z tego T1... jeszcze mi brakuje chyba tylko rocznika '37, '38 i '40 żeby zamknąć wszystkie lata produkcji w 2gczz...
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #24  Wysłany: 2013-01-02, 19:34   

Dzięki, Spam!
Wyjąłem mechanizm i nie znalazłem żadnych śladów spiłowania. Nawet są tam bruzdy "sowieckiego wykończenia płyt", które nie zachowałyby się, gdyby ktoś zmniejszał średnicę.
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Spam
[Usunięty]

 #25  Wysłany: 2013-01-02, 20:23   

To się myliłem... miałem już dwa takie przypadki że standardowy wczesny K-43 nie mieścił się do koperty z takimi uszami... ten odprysk na tarczy zamaluj jakąś farbką to nie będzie tak w oczy gryzł...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum