Poprzedni temat «» Następny temat
Invicta Pro Diver Off Shore a'la Planet Ocean do zmodowania.
Autor Wiadomość
SEAMASTER 
Sprzedawca Ryżu


Wiek: 49
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 217
Skąd: Z POLSKI
 #1  Wysłany: 2011-12-15, 23:42   Invicta Pro Diver Off Shore a'la Planet Ocean do zmodowania.

Proszę o pomoc w zmodowaniu zegarka.

Aktualnie posiadam dwa zegarki marki Invicta, modele Pro Diver Off Shore, obydwa w tej samej kopercie, te same mechanizmy, wszystko idealnie takie same oprócz... kolorów. Pierwszy to model 4800:



a drugi to dzisiejszy zakup, model 4794:



Tak sobie wymyśliłem, że mechanizm wraz z czarną tarczą z modelu 4800 przełożę do koperty od 4794 i będę miał model 4793:



czyli coś czego obecnie nie można nigdzie kupić ;)

Natomiast do czarnej koperty modelu 4800 wcisnąłbym bebechy od 4794 czyli mechanizm ze srebrną tarczą. Może by to jakoś wyglądało ale mnie marzy się taki czarnuch z tarczą pomarańczową.

Pytanie więc brzmi: podjąby się ktoś takiego wyzwania, sam nie wiem - pomalować tarczę, wymienić na inną... Dodam, że byłaby wskazana wymiana wskazówek na czarne lub białe ale takie bardziej prostokątne, indeksów na tarczy być nie musi choć te główne byłyby wskazane. A może jakaś nowa tarcza z sylwetką nurka jak w takim przypadku:



Nie musi być napisane Invicta... Może być cokolwiek. Chciałbym uzyskać podobny efekt jak w zegarku Traser wiszącym na 3 stronie bazarku u konkurencji.

Panie... Panowie... Czy ktoś z Was podejmie się tego zadania?

Proszę o podpowiedź tu lub PW, z kim "gadać" w powyższym temacie?

[ Dodano: 2011-12-27, 13:45 ]
Bardzo długo szukałem zegarka Invicta Pro Diver Off Shore 4793 ale okazało się, że za bardzo przypomina Omegę Planet Ocean i ludziska szybko wykupili zewsząd wszystkie zapasy. Dziś pozostaje rynek wtórny i kosmiczne ceny. Kupiłem więc jakieś półtora roku temu substytut w postaci czarnucha o symbolu 4800:



A całkiem niedawno nadarzyła się okazja i od jednego z forumowiczów nabyłem drogą kupna takie oto badziewie o symbolu 4794 (zamieszczam fotkę poprzedniego właściciela, mam nadzieję, że nie będzie miał mi tego z złe):



Pisząc badziewie mam na myśli, że jak pięść do nosa do koperty pasuje ten cyferblat. Dlatego pomysł na zmodowanie miałem jak opisałem powyżej, w kolorach czarno-pomarańczowych dla modelu 4800 i srebrno-czarnych dla 4794. Na razie jednak, z powodu braku odpowiedniej wiedzy i zdolności zadowoliłem się tylko wymianą werków i tarcz w obydwu zegarkach. Oto efekt:



Wybaczcie mierną jakość zdjęcia. Robione na szybko komórką podczas pobytu w hotelu gdzie wieczorkiem nie miałem co robić... bo jestem samolubem i wolę na nartach jeździć sam ;) Dżołk ;)

Oceńcie, bardziej pasuje taka wersja kolorystyczna? Po powrocie postaram się o lepsze fotki.
_________________

Ostatnio zmieniony przez SEAMASTER 2011-12-27, 16:46, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum