Zegarki Panerai
Odpowiedz do tematu

:
abstrahując od kwestii przewartościowania ceny itp , to jednak marina militare stanowila pewne nowum jesli chodzi o design zegarka , ilość homarów tylko to potwierdza

Blaz
[Usunięty]
:
Ta ilość to raczej dlatego, że model łatwy do skopiowania, a Unitasów w Chinach jak mrówków. :grin:

:
Widziałem dzisiaj Paneraia automata z datą i małym sekundnikiem. Dekiel miał pełny, więc nie można było zobaczyć werku :sad: Wahnik chodził jak w Miyocie i Valjoux 7750 - nakręcał w jedną stronę, a na "biegu jałowym" kręcił się jak szalony w kółko.
Co to za mechanizm - własny kaliber Paneraia :?:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Smok napisał/a:
Co to za mechanizm - własny kaliber Paneraia :?:

ST-25 :P :D :)

:
znalazłem :smile: to jest kaliber OP III, czyli Valjoux 7750 bez chronografu

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
czyli to co pakują do droższych fejków :roll:

:
Rudolf, ten Panerai to na pewno oryginał :smile:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Smok napisał/a:
Rudolf, ten Panerai to na pewno oryginał :smile:


Tak: http://www.paneraisource.com/details/OPIII.html

J.

:
Smok napisał/a:
Rudolf, ten Panerai to na pewno oryginał :smile:

Nie mówię że fejk , ale też wiem że do fejków stosuje się 7750 bez modułu chrono .
Jacek. napisał/a:
Tak: http://www.paneraisource.com/details/OPIII.html

Nawet podobnie zdobiony .

:
I ktoś jeszcze chce powiedzieć cos złego o Schildzie? :wink:

J.

:
Tak jeszcze dodam, że mając tego Paneraia w rękach nie zauważyłem różnic w jakości wykonania względem Mariny :smile:

Rozmawiając z właścicielem zegarka dowiedziałem się przy okazji że kiedyś miał Submarinera, a teraz ma Daytonę. Jak pokazałem mu fotki zapylonych werków i bardzo oględnie wyjaśniłem, jak Rolex zarabia na serwisie, to delikatnie mówiąc o mało nie spadł z krzesła :mrgreen:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Smok napisał/a:
Tak jeszcze dodam, że mając tego Paneraia w rękach nie zauważyłem różnic w jakości wykonania względem Mariny


Jak byś zapłacil 15 tysi to byś zobaczył :lol:
Ja te ze łzą w oku oglądałem Omesie PO co im tarcze zszarzały na słońcu, jak mojej Alphie :lol: - w końcu grunt żeby kłalita naginała czasoprzestrzeń, prawa fizyki i chemii, zwłaszcza na renderach :lol:

:
Podrzucę kamyczek do ogródka - specjalnie poszedłem do salonu paranoja, żeby przyjrzeć się z bliska wykonaniu zegarków - w zasadzie byłem przekonany, że tak na oko nic nie znajdę...

I cóż się okazało? W zasadzie każdy model miał kiepsko wyszlifowane koperty w miejscu ponad uszami... :twisted: Widać było, że szlifując kopertę zostawiono za dużo mięsa.
Polerując swojego Vodolaza, który miał podobne mankamenty również miałem z tym miejscem kłopot i mówiąc szczerze - po prostu odpuściłem sobie. Oczywiście poprawiłem co nieco, ale idealnie nie jest. Trzeba by po prostu porządnie zeszlifować ten nadmiar i cierpliwie wyprowadzić powierzchnię tak, żeby z żadnej strony ucha nie było różnicy pomiędzy płaszczyznami koperty.
Niemniej sądziłem, że w przypadku zegarków po kilkanaście tysięcy ojro ktoś się do tego przyłoży! Nic bardziej mylnego.
I to jest moim zdaniem symptom porażki tej marki.
Ciekawe co bym znalazł, jak bym się temu wszystkiemu przyjrzał bardziej dogłębnie, a jeszcze lepiej, żeby ktoś znacznie lepiej do tego przygotowany prześwietlił te cholernie drogie zegarki :?:
Naprawdę ciekaw jestem co by z tego wyszło...

Tak czy owak, przeprosiłem Vodolaza za te kilka niedobrych słów, które mamrotałem pod nosem w jego stronę polerując kopertę :wink:

:
Smok napisał/a:
Tak jeszcze dodam, że mając tego Paneraia w rękach nie zauważyłem różnic w jakości wykonania względem Mariny :smile:

Rozmawiając z właścicielem zegarka dowiedziałem się przy okazji że kiedyś miał Submarinera, a teraz ma Daytonę. Jak pokazałem mu fotki zapylonych werków i bardzo oględnie wyjaśniłem, jak Rolex zarabia na serwisie, to delikatnie mówiąc o mało nie spadł z krzesła :mrgreen:


SMoku, daj mi linka gdzie moge poczytac o tym serwisie Rolexa

:
jerry napisał/a:

Niemniej sądziłem, że w przypadku zegarków po kilkanaście tysięcy ojro ktoś się do tego przyłoży! Nic bardziej mylnego.


To sa surowe narzedzia surowych i twardych mezczyzm, pewnie nic dla Ciebie - w ogole nie rozumiesz idei tych zegarkow...

































:mrgreen:

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.