Unitas 6497\8
Odpowiedz do tematu

:
To są nowe Hamiltony ze specjalnej "amerykańskiej" edycji zegarka Tourby. Wszystkie grawerki są podobno wykonane ręcznie w Bundesrepublik. Piękny jest również werk z pierwszego zegarka, sygnowany Maurice Lacroix. Ale cena produktu finalnego - powala :shock: :shock: .

:
śliczne, tylko troszke cepeliowate niektóre :) te gwiazdy szczególnie

:
Kolejne zegarki, które lepiej nosić tarczą do dołu :razz:

Blaz
[Usunięty]
:
To zdjęcie z produkcji Tourby mnie rozwaliło. :shock: :mrgreen:

:
Blaz napisał/a:
To zdjęcie z produkcji Tourby mnie rozwaliło. :shock: :mrgreen:

W jakim kontekście? Jest upał, czegoś nie dostrzegam poza olbrzymią ilością koszerności w jednym miejscu? :wink: :mrgreen:

Blaz
[Usunięty]
:
Teraz już wiem, gdzie Pink Floyd nagrał odgłosy werków do "Time". :mrgreen:

:
To tylko ziarenko piasku tam poza kadrem jest pustynia

:
hotwax napisał/a:
śliczne, tylko troszke cepeliowate niektóre :) te gwiazdy szczególnie

...nawet nie troszkę, ładne może i są, ale cepelią zajeżdża aż miło tylko jeden mnie urzekł, jeżeli można tak powiedzieć, w sumie najprostszy, a jednocześnie najładniejszy


: Przerobka 6498
Zalega mi w szufladzie ETA 6498 juz jakis czas,chce cos z nia zrobic,ale nie moge wpasc na pomysl co.
Widzialem w internecie,ze jakas firma (chyba tourby) przerabia unitasy tak,zeby mialy centralna sekunde.Daloby sie cos takiego zrobic bez kupna nowego mechanizmu?Sa jakies "kity" do robienia przerobki?

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
Blaz
[Usunięty]
:
Kiedyś myślałem o tym i szukałem, ale niczego takiego niestety nie znalazłem.

:
Kurde,wielka szkoda : (
Widzial mi sie b-uhr albo homar mariny na tym werku,lecz z sekunda na 6 troche lipa.
Wystawie jutro oferte,co by sie zamienic na 6497.Jak sie nie uda,to wywale sekunde i zrobie homara bez ; )

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Janku ale sprawa jest nardzo prosta.Projektujesz jak to ma tam śmigać, liczysz koło pośrednie, liczysz koło sekundowe,wiercisz oś minutową,wiercisz w plycie otwór pod łożysko, toczysz os sekundową, frezujesz koło, frezujesz zębnik, nabijasz odpowiednie łozysko pod oś koła pośredniego,dopasowujesz jakiś połmostek/wycinasz odpowiedni półmostek z materiału,nawiercasz go,ładujeśz do niego łożyska i ready.



P.S. Zapomniałem dodać że musisz przedłuzyć oś dolnej sekundy np przez wytoczenie i nabicie tzw czapki,koło subsekundy możeśz nabić takie same jak jest w werku tylko musisz koło posrednie i zebnik przeliczyć tak aby centarala poprawnie wskazywala sekundy.

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2011-05-28, 21:39, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
:
A chce Ci sie to robic?Ja nie mam ani umiejetnosci ani narzedzi ; )

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
Spam
[Usunięty]
:
kaido2 napisał/a:
Janku ale sprawa jest nardzo prosta.Projektujesz jak to ma tam śmigać, liczysz koło pośrednie, liczysz koło sekundowe,wiercisz oś minutową,wiercisz w plycie otwór pod łożysko, toczysz os sekundową, frezujesz koło, frezujesz zębnik, nabijasz odpowiednie łozysko pod oś koła pośredniego,dopasowujesz jakiś połmostek/wycinasz odpowiedni półmostek z materiału,nawiercasz go,ładujeśz do niego łożyska i ready.



P.S. Zapomniałem dodać że musisz przedłuzyć oś dolnej sekundy np przez wytoczenie i nabicie tzw czapki,koło subsekundy możeśz nabić takie same jak jest w werku tylko musisz koło posrednie i zebnik przeliczyć tak aby centarala poprawnie wskazywala sekundy.



:
spam01 napisał/a:




No co się dziwisz? Chodzi o to, by sie narobić jak dziki osioł i z Unitasa otzrymać Mołnię od Urala :mrgreen:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.