Poprzedni temat «» Następny temat
Pam 372 po przejściach.
Autor Wiadomość
baro 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 231
Skąd: Francja
 #1  Wysłany: 2018-05-10, 22:18   Pam 372 po przejściach.

Witam panowie. Myślałem, że pojawienie się drugiego dziecka uśpi na jakiś czas moją zegarkową pasję. Zapomniałem jednak, że na początku nie robi ono nic poza spaniem i ssaniem cyca mamy. Postanowiłem wykorzystać ten etap i znaleźć chwilę by trochę pomajsterkować.
Pod nóż a raczej dremel poszła koperta prezentowanego przeze mnie już zegarka a mianowicie politycznie niepoprawnego, niskobudżetowego Pam 372. Wymieniłem wtedy mu szkiełko z szklanego soczewkowego na Sternkreutz Hw, oraz wybrudziłem nieco tarczę i zrobiłem pasek. Wyglądał on tak:





Zegarek jednak znudził mi się szybko, ponieważ wyglądał jakoś tak zbyt modernistycznie. Poza tym koperta wyglądała kanciasto i kwadratowo, płasko i olbrzymio. Postanowiłem więc, że ją zmniejszę i postarzę (pomęczę was moją fazą na pseudo staruchy).

Na pierwszy ogień poszedł dremel. Zeszlifowałem rogi i zaokrągliłem tę kopertę. Krawędzie spiłowałem sporo by się mniej wyróżniały. Zebrałem od spodu koperty tak by bardziej uwidocznić z profilu dekiel. Potem poszedł w ruch papier ścierny o różnej gradacji, skończywszy na 2500 pod wodą. Zdjęcie z początku procesu twórczego.



Potem kąpiel w kwasie. I tu przegiąłem trochę bo zostawiłem ją na 10 godzin jak nie więcej... Po wyjęciu jej powierzchnia była skrystalizowana. Postanowiłem wykorzystać to i w ruch po raz kolejny poszedł papier ścierny o różnej gradacji. Ideą było by pozostawić silne wżery w okolicach bezela, oraz od spodu koperty i przy uszach. Im bardziej na kraj tym bardziej na gładko i połysk.

Bezel i dekiel dostały tylko małe przeszlifowanie papierem, by się zbytnio nie błyszczały w porównaniu do koperty.

Rowek mocujący szkiełko w bezelu jest bardzo wysoki, co spowodowało, że zamontowane przeze mnie Sternkreutz Hw (high dome), wyglądało dość płasko(low dome) a jak chciałem efektu w styli T25/Q24. Znalazłem więc, uszczelkę ze szkiełka z jakiegoś parnisa i wypełniłem ją wnętrze rowka a na to za pomocą pająka/szczęki do plexi, włożyłem Sternkreutz HwS (hogh dome + step). Efekt ostateczny uważam że jest zbliżony do Q24.

Zabudowa korony przeszłą lekki szlif papierem oraz ścięcie pilnikiem na rożkach.

Tarcza oraz wskazy jeszcze bardziej wybrudzone na brąz kosmetykami do makijażu mojej seksownej krówki, karmiącej właśnie drugą potomkę.

Na zdjęciach chyba nie widać wielkiej różnicy, ale w realu koperta jest znacznie bardziej zaokrąglona i ma nieco inną geometrię. Z efektu jestem zadowolony, tym bardziej, że kosztowało mnie to trochę pracy (szczególnie wżery cieszą moje żądne vintage'u oko). Co wy sądzicie?









Ostatnio zmieniony przez baro 2018-05-10, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8988
Skąd: PL
 #2  Wysłany: 2018-05-11, 05:27   

masz do tego rękę, efekt jak dla mnie - WOW :!: cool pifko
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #3  Wysłany: 2018-05-11, 07:50   

Noooooo powiem że efekt jest bardzo , ale to bardzo dobry.
_________________
 
 
Mattoni 
Kierownik Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 1919
Skąd: Zgierzowisko
 #4  Wysłany: 2018-05-11, 08:18   

baro, fajnie wyszło pifko
 
 
Daito 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 41 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 4782
Skąd: Opole
 #5  Wysłany: 2018-05-11, 13:11   

Świetnie wyszło - zgadzam się z Maras'em że masz łapsko do takich czynów... ;)
_________________
Nieczynne z powodu że zamknięte
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14306
Skąd: Gliwice
 #6  Wysłany: 2018-05-11, 14:03   

Osobiście wolałbym taki 'modernistyczny' - jak sam go określiłeś - ale ilość pracy i jakość wykonania robią wrażenie :))
_________________
https://www.instagram.com/machu_1986/
 
 
Woytec 
Majerankowy
Stary zrzęda


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 18934
Skąd: TST
 #7  Wysłany: 2018-05-11, 15:00   

Świetna robota pifko
_________________
pozdrawiam, Wojtek

Komunizm 2.0, czyli nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.
 
 
Obik 
Ryżowy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 485
Skąd: Częstochowa
 #8  Wysłany: 2018-05-11, 15:52   

baro, świetnie wyszło pifko
 
 
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8988
Skąd: PL
 #9  Wysłany: 2018-05-11, 16:01   

Svedos napisał/a:
Noooooo powiem że efekt jest bardzo , ale to bardzo dobry.


Svedos coś w ten deseń Gerlach mógłby wypuścić, nie mówię że akurat pam,
ale projekt taki co przenosi nas w czasy dawne a sam wygląda jakby życiem utrudzon i z wielką historią po drodze cool pifko
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #10  Wysłany: 2018-05-11, 19:46   

baro, pifko
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum