Pam 372 po przejściach.
Odpowiedz do tematu

: Pam 372 po przejściach.
Witam panowie. Myślałem, że pojawienie się drugiego dziecka uśpi na jakiś czas moją zegarkową pasję. Zapomniałem jednak, że na początku nie robi ono nic poza spaniem i ssaniem cyca mamy. Postanowiłem wykorzystać ten etap i znaleźć chwilę by trochę pomajsterkować.
Pod nóż a raczej dremel poszła koperta prezentowanego przeze mnie już zegarka a mianowicie politycznie niepoprawnego, niskobudżetowego Pam 372. Wymieniłem wtedy mu szkiełko z szklanego soczewkowego na Sternkreutz Hw, oraz wybrudziłem nieco tarczę i zrobiłem pasek. Wyglądał on tak:





Zegarek jednak znudził mi się szybko, ponieważ wyglądał jakoś tak zbyt modernistycznie. Poza tym koperta wyglądała kanciasto i kwadratowo, płasko i olbrzymio. Postanowiłem więc, że ją zmniejszę i postarzę (pomęczę was moją fazą na pseudo staruchy).

Na pierwszy ogień poszedł dremel. Zeszlifowałem rogi i zaokrągliłem tę kopertę. Krawędzie spiłowałem sporo by się mniej wyróżniały. Zebrałem od spodu koperty tak by bardziej uwidocznić z profilu dekiel. Potem poszedł w ruch papier ścierny o różnej gradacji, skończywszy na 2500 pod wodą. Zdjęcie z początku procesu twórczego.



Potem kąpiel w kwasie. I tu przegiąłem trochę bo zostawiłem ją na 10 godzin jak nie więcej... Po wyjęciu jej powierzchnia była skrystalizowana. Postanowiłem wykorzystać to i w ruch po raz kolejny poszedł papier ścierny o różnej gradacji. Ideą było by pozostawić silne wżery w okolicach bezela, oraz od spodu koperty i przy uszach. Im bardziej na kraj tym bardziej na gładko i połysk.

Bezel i dekiel dostały tylko małe przeszlifowanie papierem, by się zbytnio nie błyszczały w porównaniu do koperty.

Rowek mocujący szkiełko w bezelu jest bardzo wysoki, co spowodowało, że zamontowane przeze mnie Sternkreutz Hw (high dome), wyglądało dość płasko(low dome) a jak chciałem efektu w styli T25/Q24. Znalazłem więc, uszczelkę ze szkiełka z jakiegoś parnisa i wypełniłem ją wnętrze rowka a na to za pomocą pająka/szczęki do plexi, włożyłem Sternkreutz HwS (hogh dome + step). Efekt ostateczny uważam że jest zbliżony do Q24.

Zabudowa korony przeszłą lekki szlif papierem oraz ścięcie pilnikiem na rożkach.

Tarcza oraz wskazy jeszcze bardziej wybrudzone na brąz kosmetykami do makijażu mojej seksownej krówki, karmiącej właśnie drugą potomkę.

Na zdjęciach chyba nie widać wielkiej różnicy, ale w realu koperta jest znacznie bardziej zaokrąglona i ma nieco inną geometrię. Z efektu jestem zadowolony, tym bardziej, że kosztowało mnie to trochę pracy (szczególnie wżery cieszą moje żądne vintage'u oko). Co wy sądzicie?










Ostatnio zmieniony przez baro 2018-05-10, 23:19, w całości zmieniany 1 raz
:
masz do tego rękę, efekt jak dla mnie - WOW :!: cool pifko

:
Noooooo powiem że efekt jest bardzo , ale to bardzo dobry.

:
baro, fajnie wyszło pifko

:
Świetnie wyszło - zgadzam się z Maras'em że masz łapsko do takich czynów... ;)

Nieczynne z powodu że zamknięte
:
Osobiście wolałbym taki 'modernistyczny' - jak sam go określiłeś - ale ilość pracy i jakość wykonania robią wrażenie :))

:
Świetna robota pifko

:
baro, świetnie wyszło pifko

:
Svedos napisał/a:
Noooooo powiem że efekt jest bardzo , ale to bardzo dobry.


Svedos coś w ten deseń Gerlach mógłby wypuścić, nie mówię że akurat pam,
ale projekt taki co przenosi nas w czasy dawne a sam wygląda jakby życiem utrudzon i z wielką historią po drodze cool pifko

:
baro, pifko

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.