Poprzedni temat «» Następny temat
Wystawa zegarków radzieckich
Autor Wiadomość
Aronus
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2913
Skąd: Gdańsk
 #16  Wysłany: 2014-10-15, 08:30   

Wystawa była bardzo fajna i warto było ją zobaczyć. Szkoda, że zwrot zegarków tak jak piszecie nastąpił w mało profesjonalny sposób, bo idea była super.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #17  Wysłany: 2014-10-15, 09:24   

Ciniol napisał/a:
to dajcie linka do tego obgadywania tematu to sobie poczytam bo się nie załapałem


Cinek, nie wiem czy jest taki "temat", tak się wątek przewijał po forum i beka była w różnych tematach.
Clue jest takie, że ta wystawa była organizowana jakoś od połowy 2009. Ponad 400 zegarków na nią, dałem ja i kadarius. Inni to nie wiem, bo już nie pamiętam - na pewno też coś dokładali. Generalnie to była fajna inicjatywa, którą ludzie z podforum radzieckiego na kiziolu wsparli bardzo chętnie. Wystawa została zorganizowana, w tym czasie na kizi trwała sobotnia wojna z chińskim najeźdźcą w obronie warzywniaka. Ponieważ przestała ona być zabawna - powstało CW. I ja, Darek, Svedos i kilka innych osób z dnia na dzień pożegnało się z kiziolem.
Wystawa była planowana na 3 miesiace, ale się przedłużyła. W sumie to przedłużyła się bezterminowo. Nikt z nas nie robił z tego problemu, zegarki na wystawie stały, nie było żadnych fochów ani scen. Po prawie roku, gdy nadal nikt nie wiedział kiedy odzyska swoje fanty, Darek po prostu zadzwonił do pana prezesa stowarzyszenia i spytał kiedy i gdzie może zegarki odebrać. Pojechał i odebrał większość, ale zostało ze 30 sztuk moich.
Te 30 sztuk, zostało mi odesłane zwykłą pocztą, w wymiętolonej reklamówce, wrzuconych luzem. W końcu dżentelmeni nie będą się babrać w zabezpieczanie jakiegoś ruskiego gówna, wartego raptem pare tysięcy. Skutek był taki, że przywracanie do zdrowia eksponatów kosztowało mnie 200 zł. Ale w sumie to niewielka cena żeby się dowiedzieć, z kim nie chcesz mieć nic wspólnego, bo standardy jakimi operujecie są troszkę inne.
_________________
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #18  Wysłany: 2014-10-15, 10:25   

pifko
za młody byłem na Heroda w tym czasie żeby znać tę sytuację.
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #19  Wysłany: 2014-10-15, 10:42   

Pamiętam że rok po zajściu kadarius był w Warszawie po zegarki , bo zrobiliśmy wtedy na szybko spotkanie .
_________________

 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8910
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #20  Wysłany: 2014-10-15, 14:10   

Moich pojechało coś koło 50, taka skrzyneczka Ikeowska, jak kiedyś trzymałem. Tam dostarczył je mój brat, mieszkający w stolicy. Po wszystkim, jako, że nie chciałem żeby zegarki targały się kurierem poprosiłem czy mógłby je odebrać osobiście. No mógłby, nawet telefon do Prezesa do firmy dostałem :) No tyle, że mój brat nie mógł się przebić przez sekretarkę, a jak już się udało, to nie mogli dograć terminów. Wiadomo, ludzie pracują w różnych godzinach. Koniec końców, zegarki po mniej więcej miesiącu starań, poleciały kurierem :P Z Warszawy do Warszawy :) Moim się nic nie stało, wróciły całe i zdrowe, tyle, że był lekki niesmak z powodu załatwienia sprawy odbioru. Ja rozumiem, że mogą być dla kogoś mało warte, ale trzeba szanować cudzą własność i o że ktoś to zbiera parę lat :P Na szczęście, mnie ominęła przesławna reklamówka :P
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #21  Wysłany: 2014-10-15, 15:38   

Reklamówka miała być takim symbolem, jak się domyślam.
Coś jak koński łeb w łóżku.
To był koński łeb na miarę ich możliwości.
:D
_________________
 
 
Mzeg 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 1304
Skąd: NGC 7293
 #22  Wysłany: 2014-10-15, 18:06   

Nie jestem na tym forum jakoś specjalnie długo, dlatego nie miałem świadomości że Alamo parał się radziecką myślą zegarkową w skali wypełnionych nią wiader, reklamówek itp. Co oczywiście ma pozytywny wydźwięk.
_________________
Zegarki * Rower * Radio
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #23  Wysłany: 2014-10-15, 18:15   

Nie "parał" tylko "para" ;)
_________________
 
 
Spam
[Usunięty]

 #24  Wysłany: 2014-10-15, 20:34   

ALAMO napisał/a:
Nie "parał" tylko "para" ;)



...znaczy cała para w gwizdek :D ;) :))


...w sumie Pany... to ta pomiętolona reklamówka była takim małym przyczynkiem ku lepszemu... znaczy... chwała prezesowi :D
 
 
crayzee 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
SAMURAJ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4007
Skąd: Bielsko-Biała
 #25  Wysłany: 2014-10-17, 18:38   

Mnie coś się przypomina, że w dniu, w którym Kadarius odbierał zegarki z wystawy, robiliśmy chyba spota w stolycy i miało miejsce oglądanie zegarków z bagażnika Kadariusa na parkingu pod Centralnym, ku uciesze gawiedzi...
_________________
...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #26  Wysłany: 2014-10-17, 21:57   

crayzee, coś takiego było bo Darek też o tym mówił.
_________________
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #27  Wysłany: 2016-10-10, 20:56   

"ZŁOTA ŁOPATA" :)

Tegoroczna wystawa zegarków ПЧЗ, od 27 września w Peterhofie.
Słynna kolekcja Aleksandra Brodnikowskiego fana Rakiety, ale nie tylko.

https://fotki.yandex.ru/users/asasin0611/album/229456/

https://vk.com/album49441208_236719874
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum