Poprzedni temat «» Następny temat
Stary chronograf - werk chodzi, wskazówki stoją :/
Autor Wiadomość
rafau 
Sprzedawca Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Mar 2014
Posty: 242
Skąd: Mazowsze
 #1  Wysłany: 2016-10-02, 22:15   Stary chronograf - werk chodzi, wskazówki stoją :/

Witam,
Wpadł mi w ręce chronograf na Landeronie 48, być może go zakupię ale muszę się poradzić, czy dolega mu coś poważniejszego czy to błahostka :)
Otóż w zegarku przy kręceniu wskazówkami ma miejsce dziwna sytuacja, raz kręcą się one z wyczuwalnym, właściwym oporem, raz z zupełnym luzem, opór całkowicie niewyczuwalny. Patrząc na tarczę wygląda to tak: mniej więcej obracając wskazówki o godzinę jest opór, przez następną godzinę zupełny luz, następna godzina opór, następna luz i tak dalej...

Co więcej, jeśli ustawię godzinę (przestanę kręcić wskazówkami) podczas gdy wskazówki są 'na luzie', to nie idą w ogóle mimo że werk chodzi. Jeśli ustawię godzinę w momencie oporu to wskazówki idą i wskazują godzinę jak należy, wszystko chodzi punktualnie.

Domyślam się, że problem tkwi pod tarczą, przekładnia chodu? Ćwiertnik? Któreś koło? Niestety nie mogę zajrzeć do zegarka dopóki nie kupię a nie chcę kupować dopóki nie będę miał mniej więcej rozeznania w problemie :)

Pomóżta!
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2016-10-02, 22:20   

Ma wyjechane koła.
_________________
 
 
rafau 
Sprzedawca Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Mar 2014
Posty: 242
Skąd: Mazowsze
 #3  Wysłany: 2016-10-02, 22:34   

Mógłbyś powróżyć które koła? Mam 2 werki na przeszczepy, jeśli wystarczy przekładka to nie będzie problemu.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #4  Wysłany: 2016-10-02, 22:53   

Mógłbym :popcorn:
Jeśli już przy przestawie masz skoki, i to nierówne - to pewnie są wywalone oba koła. Godzinowe na bank.
Jak ci chrono nie zazębia - to pewnie dochodzą osie, koła "zjechały" w dół i już nie zazębia.
Generalnie to destrukt.
Chodzi, ale cała "warstwa" chrono jest do kapitalki.
_________________
 
 
rafau 
Sprzedawca Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Mar 2014
Posty: 242
Skąd: Mazowsze
 #5  Wysłany: 2016-10-03, 20:38   

Dziękuję.

Chrono chodzi ładnie, zeruje i odlicza poprawnie na minutach. Problem tylko w tych wskazówkach, moduł chronografu wydaje się pracować w porządku.
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #6  Wysłany: 2016-10-04, 10:39   Re: Stary chronograf - werk chodzi, wskazówki stoją :/

Cytat:
Otóż w zegarku przy kręceniu wskazówkami ma miejsce dziwna sytuacja, raz kręcą się one z wyczuwalnym, właściwym oporem, raz z zupełnym luzem


Cytat:
Ma wyjechane koła.


No to mam klina. hmmm

A wiesz , że nigdy nie sprawdzałem?
Jedyne koła które sprawdzałem b.dokładnie - koło sekundowe chrono + sprzęgające w przypadku gdy te również miało drobny moduł, reszta jak miały wszystkie zęby i obrót 360 przeszedł płynnie - znaczy dobre.

rafau napisał/a:
Witam,

Pomóżta!


Chłopie, to się z marszu kwalifikuje na regenerację lub wymianę osi minutowej, lub jak się da zaciśniecie obecnego ćwiertnika lub jego wymianę bez zbednego pisania tematu napotkanej przypadłości. ;)

P.S.
Stosowałem jeszcze patent na sprężynkę ;)
_________________
Pozdro!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum