Mała iskierka
Odpowiedz do tematu

: Mała iskierka
Prace prawie na ukończeniu, więc się pochwalę.






Początkowe założenia były nieco inne. Serduchem miała być 3602 lub 3603 przykryta pełnym dekielkiem, ale trafiła się taka ślicznotka...



Jeśli ktoś myśli, że to "zwykła" Mołnia, to proszę przyjrzeć się uważniej...




Przypadkiem napatoczyła się taka Iskra, która przy niewielkim nakładzie pracy, wesoło wróciła do życia.

Czekam tylko na zamówiony przeszklony dekielek od luminora (szkoda chować taką ślicznotkę) i jakiś sensowny pasek.

sylwek
[Usunięty]
:
Stasiu, cudo Imo :razz:

:
Piękny mechanizm - wiem, bo mam ;-)
Całość też super.

:
Że kryształa to wiem, ale iskrę też :shock:
Nic to... Po ostatnim spotkaniu wjechałeś mi na ambicję i uzupełniłem kolekcję o Iskrę (jak wyżej), kryształa, urala x2, 3603 x2, 3601 x2 i 3602 :razz:

A... i w końcu 6497 też do mnie leci :mrgreen:

:
Iskry mam ze czy ;-)
Ale Urala jednego od Ciebie chętnie przejmę :-)

:
nio graty zaaaajeeefajny :wink:

:
Stasiu brawo świetny zegar !

:
Gut malyna :!:
Iskierka jak lalunia :-)

Spam
[Usunięty]
:
Ten mechanizm jest pięknie ułożyskowany :roll: i jeszcze te szlify :mrgreen:

:
Tylko teraz mnie naszła wątpliwość, czy mostek z balansem nie jest przypadkiem od Mołnii?
W moich Iskrach włos jest mocowany na trójkącik, a tu na kółko (nie pamiętam, jak to się fachowo nazywa).


:
Niestety masz rację. Z takim balansem do mnie dotarła a w zasobach nie posiadam niestety właściwego.
Między innymi dla tego mechanizm ten przeznaczony jest do homara ;) .

:
To przez ostatni wykład Pawła tak mi ten trójkącik w pamięć zapadł ;-)

:
Cytat:
(nie pamiętam, jak to się fachowo nazywa)


Zowie się to klocek.

Cytat:
tak mi ten trójkącik w pamięć zapadł


Mnie zapadła ta nazwa z tegoż powodu iż często to to do spiralki trzeba było dorabiać.

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2012-04-09, 12:52, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
Spam
[Usunięty]
:
kaido2 napisał/a:
Cytat:
(nie pamiętam, jak to się fachowo nazywa)


Zowie się to klocek.

Cytat:
tak mi ten trójkącik w pamięć zapadł


Mnie zapadła ta nazwa z tegoż powodu iż często to to do spiralki trzeba było dorabiać.


czasem się zdarza że włos łamie się przy samym locku a nie ma zamiennika. Czy można coś przykombinować. Pytam bo swego czasu chodziłem do zegarmistrza który na moje pytanie w podobnym fasonie twierdził że to już koniec i tylko nowe, nowe, nowe. Nowe to najłatwiej założyć ale problem się zaczyna jak tego nowego brak choć z włosem to problemu zazwyczaj barak bo takowy zawsze się jakoś znajdzie

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.