Poprzedni temat «» Następny temat
ZALICZKI - co dalej z projektami?
Autor Wiadomość
Remik 
Klon Starszego Kulisa
bla bla bla


Pomógł: 49 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 8276
Skąd: Olsztyn
 #31  Wysłany: 2012-01-20, 09:52   

Można również wybrać ok 10 projektów , zorganizować wpłatę zaliczki i urządzić głosowanie dla osób zainteresowanych na jeden projekt z ewentualnymi poprawkami
_________________
Co mnie nie zabije, to mnie dopiero wk...i.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #32  Wysłany: 2012-01-20, 09:52   

Sylwek, ja nie jestem w ogóle przeciw zaliczkom. Jestem przeciw zaliczkom PRZED wyłonieniem zwycięskiego projektu. Jeśli już wybierzemy zwycięski projekt, to można pomyśleć o zaliczkach od tych osób, które się na ten zwycięski projekt zapiszą. Tak jak pisałem - widziałem takie przypadki, choćby Moon Phase na wus. :wink:
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #33  Wysłany: 2012-01-20, 09:53   

Svedos, Ano właśnie - nie ma się co przy zaliczkach upierać, bo to przecież nie chodzi o wyłudzenie pieniędzy, a o ograniczenie liczby głosujących do tych naprawdę zainteresowanych.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #34  Wysłany: 2012-01-20, 09:57   

Łukasz, Krzysiek - przecież właśnie luźno sobie dywagujemy ;-)

Ale zdaje się, że nie zrozumieliście intencji moich (i mam nadzieję Mojego Szanownego Immienika też):
nie chodzi o zaliczki, tylko o to, żeby uniknąć sytuacji, w której większość niezainteresowanych zakupem wybiera projekt dla mniejszości, która go kupi!


Zaliczki po wybraniu projektu, to chyba znowu oczywista-oczywistość...?
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #35  Wysłany: 2012-01-20, 09:59   

Ja sie zgadzam z ogolnym twoim Sylwek zamyslem, ja tez bym nie chcial zeby osoby glosowaly sobie dla sportu czy dla rozrywki, finalnie nic nie zamawiajac. Pytanie jak to skutecznie zrobic
_________________
Moja strona na FB
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #36  Wysłany: 2012-01-20, 10:03   

Się powtórzę, to powinno być sensowne rozwiązanie.

Dlatego też możne warto w takim razie ogłosić zapisy osób zainteresowanych projektem beczka (projektem a nie konkretnym modelem) i tylko te osoby biedą mogły wziąć udział w głosowaniach nad ostatecznym wyborem projektu do realizacji.
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #37  Wysłany: 2012-01-20, 10:05   

Ale podam Wam pewien przykład. Finalizujemy kalendarze. Zdjęcia do kalendarzy zostały wybrane w głosowaniu, w którym na pewno brały udział osoby, które kalendarza nie kupiły. Czy mówiliśmy wtedy, że nie powinni w głosowaniu brać osoby, które nie mają zamiaru kalendarza kupić? Ja wiem, że to nieporównywalne kwoty, ale mechanizm ten sam...

Sorry chłopaki, ale płacenie za możliwość głosowania jest kompletnym kuriozum, mówiąc grzecznie. Mam nadzieję, że już do tego pomysłu nie wrócimy.

Cytat:
Zaliczki po wybraniu projektu, to chyba znowu oczywista-oczywistość...?


Jak pisałem - to nie jest wcale taka oczywistość.

Takich sytuacji, w której głosuje ktoś niezainteresowany projektem, się nie uniknie. Z tym ZAWSZE trzeba się liczyć. Ba! Ktoś, kto wpłacił zaliczkę, może się wycofać z kupna w ostatniej chwili. Wystarczy popatrzeć na rotację w temacie rezerwacji Dzika i Sokoła. Różne przypadki losowe ludzi dotykają.

Można się zastanowić nad listą chętnych na jakikolwiek projekt forumowca czy podobnym rozwiązaniem. Ale nie można ludziom zakazywać głosować.
 
 
Remik 
Klon Starszego Kulisa
bla bla bla


Pomógł: 49 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 8276
Skąd: Olsztyn
 #38  Wysłany: 2012-01-20, 10:05   

Deklaracje nie pomogą, więc zaliczki chyba nie są aż takim złem, żeby zaraz kogoś można by było urazić. Kumotrzy, którzy będą zdecydowani raczej problemów z wpłatą symbolicznej stówki nie powinni mieć
_________________
Co mnie nie zabije, to mnie dopiero wk...i.
Ostatnio zmieniony przez Remik 2012-01-20, 10:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #39  Wysłany: 2012-01-20, 10:16   

powtorze: nie chodzi o to, zeby dzielic forum, czy userow, ALE mysle, ze rozsadne jest, ze ludzie zainteresowani beczka chca kupic (lub nie) zegarek wybrany wlasnie tylko przez kolegow, ktorzy sa tym zakupem tak samo zainteresowani, a nie przez ogol forum.

czy jest np. techniczna mozliwosc zrobienia ankiety, w ktorej glosowac moga tylko z gory zdefiniowani userzy?
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #40  Wysłany: 2012-01-20, 10:18   

niech sie wypowiedza admini, ale jak co to skutecznym rozwiazaniem jest jako glos, wpisywanie wyboru w tresci posta. pozniej mozna to recznie zliczyc i zweryfikowac userow
_________________
Moja strona na FB
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #41  Wysłany: 2012-01-20, 10:25   

Łukasz, przykład DiS nie jest dobrym przykładem, ten projekt to nasze G.Gerlacha ryzyko biznesowe, ktoś kto się zapisał nie ma obowiązku wywiązania się z deklaracji zakupu.

W przypadku zegarka forumowego sprawa już wygląda nieco inaczej, jest grupa osób odpowiedzialna za koordynację projektu, załóżmy że jest 50 chętnych , my je realizujemy. Ale w międzyczasie 10 osobom się z rożnych przyczyn odwidziało, i co wtedy? Kto będzie odpowiadał za te 10 sztuk , bo ja nie widzę powodu aby był to problem producenta. To osoba która się zapisała powinna być za siebie odpowiedzialna, tak było pośrednio przy PZL, z tym że wtedy my z Krzyśkiem wzięliśmy na siebie ciężar wykonania projektu i zaliczki były symboliczne.
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #42  Wysłany: 2012-01-20, 10:28   

Piszę to jako admin, czyli opiekujący się WSZYSTKIMI userami. Nie będzie żadnych zaliczek PRZED głosowaniem. W momencie, gdy zaczniemy stosować jakiekolwiek restrykcje finansowe w jakimkolwiek wymiarze dostępu do możliwości, jakie forum oferuje, będzie to koniec cw jako takiego. Jest to pomysł kuriozalny i jako admin proszę o niewracanie już do tego pomysłu.

Natomiast w momencie, w którym zostanie wybrany końcowy projekt, to restrykcje co do deklaracji zakupu można jak najbardziej wprowadzić, bo wiadomo, że sama realizacja projektu wiąże się z kosztami.
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #43  Wysłany: 2012-01-20, 10:31   

^^ sie spodziewalem takiej odpowiedzi...
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #44  Wysłany: 2012-01-20, 10:32   

No i dobrze, przynajmniej dyskusja na ten temat zostaje zakonczona. Robimy zatem wedlug planu, czyli ankiety prowadzace do wyboru zwycieskiego projektu. Pozniej podamy plan dalszego postepowania.
_________________
Moja strona na FB
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #45  Wysłany: 2012-01-20, 10:38   

Blaz napisał/a:
Ale nie można ludziom zakazywać głosować.


Zabronić bogatemu nikt niczego nie może :lol: - natomiast zwróć uwagę na jedną rzecz. W ankiecie pierwszej padło grubo ponad 100 głosów, ale ja kompletnie nie wierzę by 100 osób było de facto zainteresowanych zakupem. I mówię całkowicie serio. Suma sumarum pewnie dozbiera się 50 osób, jak z PZL było. Czyli wychodzi na to, że w zasadzie połowa głosów to głosy oddane z czapki, przez kogos kto pewnie i tak nie weźmie dalszego udziału w projekcie. I zrobienie z tym porządku w JAKIŚ sposób - jest ze wszech miar sensowne. Zaliczki to propozycja Santino. Ja tego nie widzę technicznie ani, mówiąc wprost, ideologicznie - podobnie jak Ty. Ale można rozważyć inne opcje. Np. glosowanie w zamkniętej grupie osób które potwierdzą, personalnie, gotowość do bycia w projekcie. Oczywiście że nikt ich potem nie będzie rozliczał, bo jak i po co ? Ale jednak to JAKOŚ ogranicza możliwości decydowania osób kompletnie niezainteresowanych o tym, na co wydamy swoje pieniądze. Po tym glosowaniu będzie wiadomo który projekt wygrał, i będzie czas na finalne deklaracje : jestem lub odpuszczam. Dla mnie to warta rozważenia opcja.

No i napisaliśmy to samo :lol:
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2012-01-20, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum