Poprzedni temat «» Następny temat
Rolex Single Red Deep Sea
Autor Wiadomość
Mr.x
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2009-10-23, 17:41   Rolex Single Red Deep Sea

Pewnie już większość widziała, ale co tam:D JEST REWELACYJNY!!!

Sprzedałbym za niego siostrę (chociaż to podobno nie legalne) i trzy moje koty ba dorzuciłbym auto i rower



Enojy











 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2009-10-23, 18:08   

Zasadniczo, jestem zdania że powinno się dążyć do zegarka o WR11200. W końcu wiadomo, że ktoś może taki nad Rowem Mariańskim do wody wrzucić, i potem na dnie szukać ... :wink:

Jaki jest sens robienia zegarka z WR3900 ?! No ja wiem że to statyczne ciśnienie, i wogóle... Ale jednak! Ktoś mi to po ludzku może wyjaśnić technicznie, użytecznie, jakkolwiek?

Bo sam zegarek bardzo ładny :)
 
 
boldy 
Ryżowy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 363
Skąd: Kraków
 #3  Wysłany: 2009-10-23, 19:43   

ALAMO napisał:
Zasadniczo, jestem zdania że powinno się dążyć do zegarka o WR11200. W końcu wiadomo, że ktoś może taki nad Rowem Mariańskim do wody wrzucić, i potem na dnie szukać ... :wink:

Jaki jest sens robienia zegarka z WR3900 ?! No ja wiem że to statyczne ciśnienie, i wogóle... Ale jednak! Ktoś mi to po ludzku może wyjaśnić technicznie, użytecznie, jakkolwiek?

Bo sam zegarek bardzo ładny :)


Tego się nie da wytłumaczyć :wink: No ale z drugiej strony, co nowego można w nurasach wymyśleć? :wink:

A sam zegarek, mimo że za Rolkami odruchowo nie przepadam (ot taki rasizm i uprzedzenie...) to ten mi się podoba :)
 
 
Mr.x
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2009-10-23, 19:45   

A po co ci 600m czy 1000m? Człowiek bez batyskafu na takie głębokości też nie zejdzie. Tu chodzi o show off i możliwości techniczno-inżynieryjne firmy co za tym idzie prestiż.
 
 
boldy 
Ryżowy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 363
Skąd: Kraków
 #5  Wysłany: 2009-10-23, 19:48   

Na dobrą sprawę, to większości z nas nawet te standardowe dwieście nie jest potrzebne :D
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #6  Wysłany: 2009-10-23, 20:04   

Mr.x napisał:
A po co ci 600m czy 1000m? Człowiek bez batyskafu na takie głębokości też nie zejdzie. Tu chodzi o show off i możliwości techniczno-inżynieryjne firmy co za tym idzie prestiż.




po pierwsze:

nikomu nie jest potrzebne nawet 200m wr bo od tego masz juz

urządzenia bardziej nieomylne niż..zegarek mechaniczny bo o takich tu piszemy :wink:

po drugie:

prestiż nie opiera sie na pewno na wr.

po trzecie:

prestiż buduje dana firma wiele lat.

po czwarte:

ale faktycznie może chodzic o to co piszesz ,,te show off '

:twisted:
 
 
Mr.x
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2009-10-23, 20:12   

feleksc napisał:
po pierwsze: nikomu nie jest potrzebne nawet 200m wr bo od tego masz juz urządzenia bardziej nieomylne niż..zegarek mechaniczny bo o takich tu piszemy :wink: po drugie: prestiż nie opiera sie na pewno na wr. po trzecie: prestiż buduje dana firma wiele lat. po czwarte: ale faktycznie może chodzic o to co piszesz ,,te show off ' :twisted:
Masz racje, że prestiż to nie tylko WR, ale to również świadczy o możliwościach i o zaawanswoaniu danej marki o to się równiez składa na prestiż, wiadomo, że Rolex już sobie swoja pozycję wyrobił już dawno, ale nie można stać w miejscu prawda?! Fakt nawet 200m nie jest potrzebne w dzisiejszych czasach, są komputery itp. ale nie możemy zapominać o rodowodzie tego typu zegarków i czasach kiedy faktycznie były toolwatchami z krwi i kości.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #8  Wysłany: 2009-10-23, 20:28   

Czyli, potwierdzacie ze to chodzi o taką licytacje kto ma większego ? WueRa znaczy ?
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #9  Wysłany: 2009-10-23, 21:23   

Nie ma w tym niczego złego imo- dzięki takim krokom, nie mówię w tym miejscu o banalnej wodoszczelności, ludzkość się rozwija. Dążenie do więcej, lepiej, głębiej, wyżej, mocniej rozpatrywałbym w pozytywnym świetle.

Może wodoszczelność Rolka nie ma dużego związku z kunsztem zegarmistrzowskim tylko z pracą inżynierów i materiałoznawców, ale na pewno ma wpływ na taki a nie inny prestiż marki.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #10  Wysłany: 2009-10-23, 21:31   

To nie chodzi o licytację tylko o dążenia człowieka i konstruktorów, inzynierów do przejścia tego co dawniej było niemożliwe. Z technicznego punktu widzenia mają takie swoje podwodne "Sky is the limit" w tym wypadku można sie pokusić Rów is the limit :) .

A na serio to w praktyce nie bedzie miało żadnego zastosowania tzn . zegarek może i bedzie na bardzo dużej głębokości , ale nie na ręku nurka tylko przypięty do batyskafu. Firma która daje takie możliwości, odzancza sie w oczach innych ludzi innowacyjnościa i wysoką precyzją , a głownie chodzi o to by swoją chwilę odstać przed reflektorami i odpowiedzieć na pare pytań - zaliczyć parę konwentów i okładek w czsopismach branżowych - taki wszechobecny marketing
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #11  Wysłany: 2009-10-23, 22:01   

Sea-Dweller to jedyny Rolex który do mnie przemawia. Kawał pięknego zegarka. Wspaniale wykonany. No, a ten czarnuch to mistrz świata. Bardzo mi się podoba.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #12  Wysłany: 2009-10-23, 22:43   

Jak nie przepadam za Rolexami, to ten jednak mi się podoba, jedyna zmiana jaką bym zrobił , a może nie to wskazówka minutowa, te z tym kółkiem nigdy mi się ni podobały. Mój zegarmistrz miał kiedyś na warsztacie Rolexa i pokazał mi jego werk, to było dla mnie przeżycie , ten werk był po prostu śliczny.
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #13  Wysłany: 2009-10-23, 23:33   

W środku Rolex Calibre 3135

http://img12.imageshack.us/i/3135k.jpg/

No brzydki nie jest.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #14  Wysłany: 2009-10-23, 23:35   

Od razu widać że to klon ST25 ... :wink:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #15  Wysłany: 2009-10-23, 23:40   

Alamo , Ty jesteś jednak moim bratem to samo w tej samej chwili pomyślałem, Rolek sklonował Chińczyka....a tak poważnie , piękny werk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum