Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne ścieżki ETA
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #1  Wysłany: 2011-12-15, 07:47   Dziwne ścieżki ETA

Szperałem sobie po TB.
Znalazłem bardzo fajne stare Sea Gulle.





Mają dwie cechy wspólne.

Wszystkie maja około 20 lat - pochodzą z początku lat '90.

I wszystkie w środku maja to :




Jak widzicie - nastajaszcza ETA, nawet "świr mejd" jest.

Czas produkcji tych modeli to mniej-więcej początek reorganizacji grupy Swatch przez Hayeka.

Ich obecność w Mewkach może oznaczac albo że je importowano, albo że je ... produkowano.

Czyżbyśmy zaczęli szukać korzeni chinskich ETA w zbyt późnnym okresie :shock:
:?:
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2011-12-15, 07:50   

Jeżeli tam ETA jest, to znaczy, że skądś musiała się tam wziąć... Sea-gull raczej nie ryzykowałby wsadzenia podróbki ETA. Albo więc to jest taki myk jak z Poljotem, że dla Europejczyków wsadzają Etę, bo "znana i lubiana". Albo rzeczywiście ETA była już w Chinach wcześniej niż myślimy...
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #3  Wysłany: 2011-12-15, 07:57   

Ta ostatnia jest obrobiona wyjątkowo paskudnie, natomiast wszystkie mają uproszczony regulator. Nie wyglądają na ETA 28XX produkowane w Europie, sprawdziłem te co byłem w stanie, wszystkie były wykończone lepiej niż ostatnia, i wszystkie miały charakterystyczny regulator. Stąd mój wniosek, że to produkcja własna Sea Gulla. Wahniki są "sfir mejd", i w dwóch przypadkach mówią o 25 kamieniach, w jednym - o 21 kamieniach. Okres sugeruje ż jeśli nawet, to byłaby to wstępna faza współpracy - czyli wykonywaliby wdrożenie dopiero. Wahnik jest jednym z najprostszych elementow.
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2011-12-15, 08:27   

Może tak było, że po przywiezieniu maszyn do Chin oni przez jakiś czas się wdrażali?
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #5  Wysłany: 2011-12-15, 08:31   

No patrz Pan jaka ciekawostka, widać jak na dłoni że krówka milka osiedliła się w Chinach przed iphonem :mrgreen:
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #6  Wysłany: 2011-12-15, 09:12   

Blaz napisał/a:
Może tak było, że po przywiezieniu maszyn do Chin oni przez jakiś czas się wdrażali?


Zawsze tak jest.
Uruchomienie produkcji Wostoka 2605 zajęło im prawie 5 lat, i produkowali go bardzo krótko - taka rozgrzewka przed przeskokiem na inny poziom ;-) To samo było z Venus. Około 3 lat przygotowania produkcji.
Z czasem pewnie jest coraz łatwiej, czego dowodzi tempo wdrożeń nowych mechanizmów u nich.
_________________
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #7  Wysłany: 2011-12-15, 20:31   

Bardzo ciekawa informacja :!:
Moim zdaniem to jest Eta made in Seagull.

Blaz napisał/a:
Jeżeli tam ETA jest, to znaczy, że skądś musiała się tam wziąć... Sea-gull raczej nie ryzykowałby wsadzenia podróbki ETA.


Nie wiem, jak było wtedy, ale obecnie podobno produkcja podróbek w Chinach jest legalna. Nielegalne jest sprowadzanie tych podróbek do Europy. Beijing produkuje podróbki Omegi, nawet niedawno jedną ktoś pokazywał na kizi, była zrobiona na modelu ZunGu. Jeśli Pekin produkuje podróbki Omegi, to i Seagull mógł montować werki z puncą swiss made :smile:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #8  Wysłany: 2011-12-15, 20:38   

Często jak na ebay pojawiają się te starsze Sea-gulle w środku jest właśnie ta "złota eta" .
W dużej ilości podróbek z wyższej pułki gdzie opis jest swiss made eta automatic też występuje ta eta a ostatnio z nowszy regulatorem chodu .
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum