Poprzedni temat «» Następny temat
Dokąd zmierza KiZiMiZi ...?
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #16  Wysłany: 2009-08-05, 20:36   

Za co? Za piękne oczy. :D Tam rzeczywiście się prosiło o wiele ostrzeżeń, ale jakoś dziwnym trafem dostawała tylko jedna strona. Zresztą kwestia ostrzeżeń to było kolejne kuriozum. Ja np. na początku swojej kariery dostałem ostrzeżenie za to, że podobnież zasugerowałem, iż Adi mógł w swoim awatarze wykorzystać czyjeś prawa autorskie. Adi zażądał ostrzeżenia i dostałem. Szef w PW sam się przyznał, że co prawda dyskusji nie czytał, ale Adi wie co mówi. :D Druga strona medalu. Pamiętacie takiego Vance 'a? Aby Tessio mógł dać mu ostrzeżenie, to musiał jego post przenieść do działu, w którym mógł to zrobić, bo w Bazarze opcje moderowania mu szwankowały....
ALAMO napisał:
A Blaz nawet jak się go szturcha elektrycznym kijem to dostaje najwyżej słowotoku, a nie się awanturzy :wink: ...
Trudno, bym nie dostawał słowotoku jeśli od 5 lat praktycznie dzień w dzień piszę posta na swoim blogu. To mi weszło w krew. :wink:
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #17  Wysłany: 2009-08-05, 20:43   

Cytat:
Pytałem o to ostatnio już na KiZi - oczywiście bez jakiegokolwiek odzewu


wiem ale kto ci odpowie jak sam nie wie...





Cytat:
Zobaczycie że jak tak daej pójdzie i tak Burza na Kizi się nie skończy, to my z Forum zamienimy się w Klub i jeszcze se jakieś spotkanko zorganizujemy Tylko do tego czasu trzeba będzie trochę chińczyków dokupić




w pewnym sensie juz jestesmy klubem tylko tego nie oplismy
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #18  Wysłany: 2009-08-05, 20:52   

Ja muszę dziś skończyć butelkę wina niezłego bo wczoraj otworzyłem - jeszcze się zkiepści :wink: ... Więc co do opijania, to ja za jestem :D
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #19  Wysłany: 2009-08-05, 20:55   

chcetnie sie przyłacze dzis po pracy czyli 22.30 niestety tylko

jakims czeskim piwkiem...
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #20  Wysłany: 2009-08-05, 20:56   

Najlepsy Cesky pivo!
 
 
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #21  Wysłany: 2009-08-05, 20:57   

A mi ostatnio Miller posmakował :D calkiem dobre piweczko :D A jak opijać to tylko jakimś whisky :D np. Ballankiem :D
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #22  Wysłany: 2009-08-05, 20:58   

Nie mam w domu żadnego piva ani vina , a wódki nie zaczne :/
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #23  Wysłany: 2009-08-05, 21:02   

A ja Martini z tonikiem, bo muszę wypić to, co zostało po weselu siostry mojej żony. :D

Ale tak wracając do tematu. Bardziej mnie interesuje odpowiedź na pytanie: jakim my chcemy być forum?
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #24  Wysłany: 2009-08-05, 21:03   

hotwax napisał:
Nie mam w domu żadnego piva ani vina , a wódki nie zaczne :/




holender! zapros sąsiada jak sie bawic to sie bawic :D



Swissmaker ja po whiskaczu mam chodzone to moze czysta :wink:
 
 
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #25  Wysłany: 2009-08-05, 21:10   

Felek, może być każda byle nie Żołądkowa :D



Blaz napisał:
jakim my chcemy być forum?




Informacyjnym, twórczym, przyciągajacym coraz to nowszych amatorówi miłośników chińskiego zegarmistrzostwa ora, w przeciwieństwie do niektórych innych For - tolerancyjnym :D

A jak już coś wspólnie chlapniemy to bedziemy Klubem :D
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #26  Wysłany: 2009-08-05, 21:14   

Blaz napisał:


Ale tak wracając do tematu. Bardziej mnie interesuje odpowiedź na pytanie: jakim my chcemy być forum?




Moim zdaniem, po prostu otwartym. Jedynym "zakazanym" powinny być produkty podrabiane. Można i należy pisać o wszystkich innych, nawet by czasami dojść w końcu do wnosku że jednak nie całkiem są OK, bo mają jakiś tam element podlegajacy prawu patentowemu - wspólnie zrobimy to szybciej.

Zwróćcie uwagę na coś, co jest moim zdaniem znamienne ... W pokazywanych Parnisach i MM wskazano, suma sumarum, dwa wątpliwe tak naprawdę elementy - osłonę koronki w MM będącą po pierwsze nadal waśnym patentem, oraz ogólną aranżację werku w Parnisie ewidentnie wzorowaną na IWC. W tym drugim wypadku - w Parnisach montuje się werki całkowicie inaczej wykonczone, rózniące się detalami - nie sposób ich pomylić (brak pasków genewskich choćby, na Parnisach jest gwiaździsty grawer, róznią sie okolice kół naciągowych). To nie są werki podróbek, lecz modernizowane by przypominały IWC. Jest to jasne dla każdego kto widział oba. Obu tych stwierdzeń nie dokonali apogleci chińczyków, lecz ... my! W toku dyskusji, w toku pokazywania tego i oceniania ... Żaden z interlokutorów nie zadał sobie odrobiny trudu, by zbadać co RZECZYWIŚCIE jest prawnie wątpliwe, bo i po co.

Podstawowe zasad moderacji powinny być proste i przejrzyste : nie dla chamstwa, nie dla troli, nie dla prowokacji. Niech się po prostu toczy dyskusja - posty obraźliwe, jątrzące - z ręki idą do kosza albo są przez moda wykasowywane w swojej treści (lepsze) z jednoczesnym warnem, i po temacie. Ogólnie przyjęta kultura dyskusji. Naprawdę wiele nie potrzeba ...
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #27  Wysłany: 2009-08-05, 21:21   

w niefortunnych wypowiedziacjh

trzy razy mod mode i info do usera

jak nie pomoze ban

taka droga chyba słuszna...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #28  Wysłany: 2009-08-05, 21:21   

Oczywiście macie rację, a ja się chyba nieściśle wyraziłem. :) Chodzi mi o to czy będziemy się skupiać tylko na zegarkach chińskich czy przewidujemy, że po pewnym czasie rozszerzymy działalność o inne marki?

Tak sobie myślę głośno... Ja np. chcę robić recenzje różnych pasków. Przewija się wszak ich trochę przez moje ręce. :D Chciałem to robić na KMZiZ, ale w pewnym momencie mi się odechciało już tam zamieszczać coś od siebie...
 
 
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #29  Wysłany: 2009-08-05, 21:22   

W sumie to nie jest zły pomysł :D odkąd zacząłem dorywczo zajmować się sprzedazą pasków na KMZiZ też mam jakąs takaą ochotę zrecenzować swoje paski :D



Dorzućccie do spisu działow cos związanego z paskami :D
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #30  Wysłany: 2009-08-05, 21:27   

feleksc napisał:
w niefortunnych wypowiedziacjh

trzy razy mod mode i info do usera

jak nie pomoze ban

taka droga chyba słuszna...




Specjalnie przejrzałem twoje posty z ostatnich 3 dni. Żaden nie jest obraźliwy. Żaden nie narusza dobrych obyczajów. Żaden nikogo nie tyka. Orwell...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum