Pozłacane i złote zegarki
Odpowiedz do tematu

tara
[Usunięty]
: Pozłacane i złote zegarki
Sprzedałem zegarek na Allegro i spotkała mnie dość nieszczególna sytuacja. Miałem pozłacanego ruska w świetnym stanie. Wymieniłem mu szkiełko dałem do przesmarowania, regulacji, uzupełnienia wskazówek i zegareczek był cud malina. Poszedł za dość rozsądną kwotę i jakież było moje zdziwienie gdy przeleciałem po aukcjach kupującego. Skupował on tylko srebrny i złoty złom. Szkoda mi teraz tego zegarka bo myślałem, że pójdzie do kolekcji, albo do codziennego użytku. Zegarek na pełnym chodzie w stanie mint ,idzie na przemiał. :cry: Przykre to bo te zegarki nie odrastają, a aukcja jest dla mnie wiążąca. Wolał bym go sprzedać taniej,ale do pasjonata. Proponuję koledzy zabezpieczać aukcje adnotacją w tylu: Nie sprzedaję na odzysk złota. Ja w każdym razie mam nauczkę i tak będę się zabezpieczał. Rozumiem skupować na złom jakieś reszki złoconych zegarków, ale zegar w świetnym stanie to profanacja.

:
no niestety life is brutal! nie masz pewności co kupujący zrobi z zegarkiem.

a jak chcesz zachować zegarek a musisz się z nim rozstać to najlepiej najpierw spróbować przez forum (musisz spełnić warunki formalne bazaru) - tu nikt nie niszczy zegarków - chyba że to podróby :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:
"I survived the Great Meltdown"


I caly watek:

http://forums.timezone.co...104#msg_5809948


Niestety, barbarzyncy, skuszeni cenami zlota, szaleja.

:
Najlepszym rozwiazaniem jest to o czym pisal Kadarius, sprzedawaj na bazarku :)

tara
[Usunięty]
:
Tia... najpierw trzeba mieć te 4 miliony postów.

:
Nic nie poradzisz, nowy właściciel może z nim zrobić co tylko zechce.

:
tara napisał/a:
Tia... najpierw trzeba mieć te 4 miliony postów.

Nie przesadzaj.
Tylko 69 - tyle to niektórzy w jeden dzień potrafią ;-)

Pozstanie Ci jeszcze staż - ale to też szybko zleci...

:
tara, ja niestety tez czekam na upragniony staż, bardziej do składania ofert ..kupię ale .... liczbe postów juz nabiłem :mrgreen:

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
tara napisał/a:
Tia... najpierw trzeba mieć te 4 miliony postów.


Ty weź się chłopie ogarnij, bo to bow potraktuje jeszcze jako wyzwanie, i się zacznie :!: :lol: ;)

:
ALAMO, nie wywołuj wilka z lasu :grin:

dalw
[Usunięty]
:
to niestety już druga fala "odzłacania" kopert - pierwsza na początku 80-tych lat
przez wiele lat był spokój i znowu niszczą to czego nie da się od tak sobie odtworzyć :(
teść opowiadał, że przedtem handlarze w Jastrzębiu Zdroju wręcz łazili po ulicy i pytali każdego przechodnia o pozłacane zegarki :razz:

:
Smutne ale (niestety) prawdziwe... :cry:

:
Ja nawet pamiętam akcję, że za każdy pozłacany dawali jakiś badziew elektroniczny.

Blaz
[Usunięty]
:
Pamiętam jak w moim rodzinnym miasteczku złotnik skupował złote koperty zegarków i je przetapiał. Raz tak się zdarzyło, że dostał zlecenie zrobienia złotej koperty zegarka.

Takie życie po życiu... :grin:

:
recykling to norma w tym zawodzie ;)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.