Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie przed zakupem
Autor Wiadomość
Wozu
[Usunięty]

 #151  Wysłany: 2010-03-31, 09:32   

Ja będę nadal się upierał, że ogromny wzrost gospodarczy Chin to nie cudotwórstwo ekonomiczne i wspaniałe zarządzanie rządu Chińskiego, ale właśnie małe koszty utrzymania pracownika i generalnie ograniczanie praw człowieka do minimum.
Mam szwagra, który pracuje w Tomaszowie w firmie produkującej wózki inwalidzkie i był w Chinach kilka razy (najbardziej podobają mi się jego opowieści jak go chińscy koledzy zabierają do lepszych restauracji, gdzie wszystko żyje i się wybiera, które żyjątko chce się zjeść :razz: ). I wszystko wygląda pięknie dla zachodnich gości, ale są w zakładach pracy (mówił korporacjach ) czerwone linie za które nie mógł wychodzić. Co tam było nie wiedział, ale ludzie wydawali się wszyscy bardzo sztuczni ( i jednakowi, ale to raczej normalne ;) ). I samej linii produkcyjnej (szeregowego pracownika) nie widział nigdy.

Svedos myślę, że chłopak mówi co widział a i dziewczyna też mu opowiada jak u niej jest. Tylko właśnie kojarząc fakty dziewczyna studiuje za granicą (biedna nie jest). W domu mieszka pewnie w lepszej dzielnicy a tata może właśnie ma fabrykę rolków ;) i utrzymuję się z tych szeregowych pracowników, (który prywatny pracodawca powie, że jego pracownikom źle się powodzi ;) odwrotnie jeszcze mają za dobrze ! ). Do szkoły pewnie chodziła też niepublicznej o normalnym życiu nie wiele pewnie wie ;) a jak wie to znów niekoniecznie trzeba zaraz się tak obnosić o swoim pochodzeniu ;) Po szkole zagranicę i tyle.

Masz całkowitą rację temat rzeka. Ja uważam tylko że jest to fizycznie niemożliwe żeby zrobić dobrej jakości zegarek za 100zł samym sprawnym zarządzaniem firmą i tak, żeby wszyscy byli zadowoleni ;) .
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #152  Wysłany: 2010-03-31, 09:35   

Pamiętam jeszcze nie tak dawno temu takimi Chińczykami Europy byli Polacy. Sprzedawaliśmy produkty raczej marnej jakości, czy to był Berlin czy to był ówczesny ZSRR.
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #153  Wysłany: 2010-03-31, 09:37   

Kumotrzy je się nie czuję gnębiony personalnie (doczytałem posty następne ;) ) Kocham chińskie zegarki i kocham, że są takie tanie. A tak jak piszesz edukacji nigdy za wiele ;) .
Zamykam temat kosztów wytworzenia zegarków.
I wierzcie mi jestem daleki od jakichkolwiek przeświadczeń, że ktoś mnie atakuję czy coś.
Spokojnie Panowie ;) bo się za ciężko robi :D już kończę ;) pozdrowinka
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #154  Wysłany: 2010-03-31, 09:40   

w Chinach, a przynajmniej w tych uprzemysłowionych rejonach, nie pracują za miskę ryżu. Szwagier był w Shenzen dwa razy (jak będzie trzeci, to śmigam z nim). Dzień pracy koło 10h. Mają przerwę w środku dnia. Robią nadgodziny, ale dobrowolnie, i do tego bardzo chętnie, bo chcą więcej zarobić (najczęściej robotnicy pochodzą z biednych prowincji i nie chcą marnować czasu, tylko dorobić ile się da - pracowici ludzie). Pewnie jest sporo patalogicznych przypadków - ale u nas nie ma? (jest więcej, niż się wydaje)

inna sprawa, że nasi żółci friendowie mają trochę łatwiej - robiąc kopie mechanizmów, wzorów tarcz, kopert nie muszą ich od zera wymyśleć, ale tylko odwzorować. I to jest dużo prostsze, bo nie muszą wnosić tego elementu twórczego (cóż, nie da się ukryć, że jak sami coś kombinują, to raczej nam to średnio podchodzi, ale może trudne początki). Niemniej dopóki robią to nie naruszając czyichś praw (czyli robiąc homarki, nie podórbki), to dla mnei jest OK
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #155  Wysłany: 2010-03-31, 09:56   

Tomsky napisał/a:

Spokojnie Panowie ;) bo się za ciężko robi :D już kończę ;) pozdrowinka


Wozu ciężko się nie robi. Ot w kulturalnym tonie utrzymana wymiana zdań, nawet jak na to forum było zbyt mało złośliwości i szyderstwa :razz:
Coś za spokojnie się robi :mrgreen: Trzeba rozpętać jakąś burzę :twisted:
Na ten przykład wyzwać na pojedynek słowny bateryjkowców :mrgreen:
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #156  Wysłany: 2010-03-31, 09:59   

Adam, wiem dopuściłem się zdrady i powinienem zostać rozstrzelany :cry: , kupiłem bateryjkowca :wink:
_________________
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #157  Wysłany: 2010-03-31, 10:03   

Wahin odbateryjkuj sie :P
_________________

 
 
Wozu
[Usunięty]

 #158  Wysłany: 2010-03-31, 10:03   

wahin napisał/a:

Wozu ciężko się nie robi. Ot w kulturalnym tonie utrzymana wymiana zdań, nawet jak na to forum było zbyt mało złośliwości i szyderstwa :razz:
Coś za spokojnie się robi :mrgreen: Trzeba rozpętać jakąś burzę :twisted:
Na ten przykład wyzwać na pojedynek słowny bateryjkowców :mrgreen:

No właśnie zgadza się za mało szyderstwa i zero złośliwości to zauważyłem nie tylko ja ale już i inni nowo przybyli, że atmosfera na tym forum jest jedyna i niepowtarzalna i za to Was Kumotrowie bardzo lubię ;) .

A bateryjkowcom mówimy stanowczo NIE!! :roll:
Nie wiem dobrze wyszło :razz:
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Wozu 2010-03-31, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #159  Wysłany: 2010-03-31, 10:05   

Wiedziałem, że to prędzej czy później wypłynie.
Tylko sam nie chciałem ruszać tematu. Nie na darmo ostatnio samobiczowałem się za nękanie starszych Panów ;)
Sylwek ...
I Ty Brutusie :cry:


Wiecie czym się różni bateryjkowiec od latarki?

Niczym, tylko słabiej świeci :twisted: :mrgreen:
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #160  Wysłany: 2010-03-31, 10:08   

Jak byśmy dobrze poszukali to pewnie u takiego ortodoksyjnego "mechanika" jak Adam czy ja znalazło by się kilka sztuk na baterię, ja mam co najmniej 5, tylko się ukrywam i wstyd mi się przyznać. :wink: :lol:

Adam, poczekaj za trzy lata stuknie Ci 40-stka, to sam zobaczysz jak czas zacznie szybko płynąć, za szybko :wink:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-03-31, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #161  Wysłany: 2010-03-31, 10:10   

Dobre nie dlugo nie bede bateryjkowcem :D , jak policze to sie okaze ze mam wiecej mechanicznych niz bateryjkowych, a wszystko przez WAS i bazarek ktory czasem nawiedzam ;)
_________________

 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #162  Wysłany: 2010-03-31, 10:11   

Mam, mam bateryjki, ale od razu zaznaczam nie zaciągałem się, eeee to znaczy w żadnym baterie nie działają :mrgreen:
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #163  Wysłany: 2010-03-31, 10:12   

Widzisz Rudolfie, to jest wpływ mieszania się różnych "kultur" , Ty zacząłeś kupować mechaniki, a ja bateryjki. Jak tak dalej pójdzie to pewnie pewnego dnia kupię zegarek na duże "G", ale taki klasyczny w czarnej obudowie.
_________________
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #164  Wysłany: 2010-03-31, 10:28   

Grunt to zeby sie nie zamykac w sobie i nabywac to co aktualnie nam sie podoba i tak jak dalismy szanse zegarkom chinskim , tak dac szanse wszystkim zegarkom :)
_________________

 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #165  Wysłany: 2010-03-31, 10:43   

Bateryjki są jak dla mnie za bardzo bateryjkowe :wink:
Ale wczoraj całkiem inaczej spojrzałem na markę Casio, zawsze kojarzyła mi się podobnie jak Timex z masówką rozdawaną jako prezent za zakup 2 litrów wody niegazowanej. Po przeczytaniu recenzji na Kizi zaczynam poważniej traktować Casio.

Zegarek z literką G (traktowany przeze mnie jako oddzielna marka) stanowi 80% używanych u mnie w fabryce ;) dlatego też mam przesyt.
Gdzie się nie obejrzę przeżywam G szok :mrgreen:

Pewnie przed wyjazdem na poligon zakupię jakiegoś pana na G ze względów czysto praktycznych.
Jak już poszedłem tak daleko w dolinę krzemu to poszukuję taniego, naprawdę wytrzymałego i bezobsługowego czasowskazywacza. I raczej niech nie udaje mechanika, więc wskazówki niemile widziane :)
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum