Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie przed zakupem
Autor Wiadomość
Abuk
Gość
 #1  Wysłany: 2009-10-03, 19:19   Pytanie przed zakupem

Witam,



i pozdrawiam. Mam na imię Kuba i niektórzy na tym forum powinni mgliście mnie pamiętać.



też chętnie kupię zegarek Sea-gulla, niekoniecznie ten który się tak wam podoba (M185SP - elegancki kawaler!) Będę wdzięczny za sugestie i opinie, jeżeli się uda to chętnie się podłączę pod zamówienie :wink:



Jest parę modeli, np. M158S z ST16 do kupienia u amerykańca za 160 dol (przesyłkę mam w cenie, kolega przywiezie :wink:



http://img225.imageshack.us/i/m158s2.png/





Tak sobie nad nim myślę... Już byłem bliski złożenia zamówienia, ale pomyślałem że najpierw zapytam się o niego na KMZiZ, co o nim sądzicie, czy werk jest ok itd itp. Tak zresztą tutaj trafiłem, dziękuję jednemu z kolegów za info.



Kolejny to M165SP który można zobaczyć na stronie europejskiej Sea-gulla.



http://img230.imageshack.us/i/m165sptrans.png/



Też fajny, ale o nim nic nie wiem, po ile można go kupić i gdzie, bo cena 360 euro na europejskiej to ciut za dużo...



Fany też jest 0402-SL-68_b który zobaczyłem na stronie sea-gulla z hong kongu.



http://img203.imageshack.us/i/0402sl68b.jpg/





Nic więcej o nim nie wiem, a szkoda bo wygląda świetnie, tylko co w nim siedzi i ile za niego sobie liczą... Ten chyba najbardziej mi się podoba :wink:







Po zdjęciach można sie zorientować jaki typ zegarka mi się podoba. Do garniaka mam starego Poljota kostkę itd itp. Certina kwarc na co dzień już mi się znudziła, ten miałby go zastąpić. Będę wdzięczny za sugestie.



Pozdrawiam

Kuba





P.S.

I co to za zegarki pod marką Maurice Blum, które też można zobaczyć na stronie Sea-gulla Hong Kong?

0498-BK-2503



http://img340.imageshack....0951812853.jpg/





0501-BK-2503



http://img97.imageshack.u...0951812139.jpg/



0438-BK/SI-2886



http://img97.imageshack.u...0951812264.jpg/
 
 
Abuk
Gość
 #2  Wysłany: 2009-10-03, 19:37   

Dziękuję Swissmaker za wklejenie zdjęć. 24godzinne opóźnienie po rejestracji troszkę przeszkadza :wink:



Będę wdzięczny za opinie na temat 3 pierwszych zegarków. Dodakowo, jeżeli ktoś może doradzić gdzie można sprawdzić ceny zegarka nr 2 i 3, jakieś dane techniencze oraz gdzie można je zamówić to będę wdzięczny.



Pozdrawiam

Kuba
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #3  Wysłany: 2009-10-03, 19:52   

Cześć Abuk :) !

Pamiętamy cię, a jakże. Witaj w naszej bandzie;)



Te "M" bym na twoim miejscu odpuścił - to jest to samo co wyżej, ale pod marką udającą ML.



W tych S-G które pokazałeś chodzi ST16/17 w róznych wariacjach. To dobry mechanizm, można rzec - szwajcarski :lol: - stanowi bazę Claro 888. Jeśli ci się którykolwiek podoba - kupuj. "Bedzie Pan zadowolony".

Dostawca - wiadomo. Zatoka, ew. Taobao.cn - ostatnio testujemy, towarzysz Szeryf raczył już testować wielokrotnie.



Dobrym patentem jest zakup w JuSej i sprawadzenie prywatne - ceny są dość sensowne jak policzyć dostawę, ryzyko cła itd.
 
 
Abuk
Gość
 #4  Wysłany: 2009-10-03, 19:57   

Pierwszy jest do kupienie w US, tyle mogę spokojnie dać za mechanika z taką komplikacją. Te dwa kolejne to już gorzej, włąśnie wysłałem zapytanie do US na temat 3-go, na nim chyba najbardziej mi zależy :wink:





Te MB też mi się od razu kojarzą z ML, dziwne że są na oficjalnej stronie Sea-gulla HK.
 
 
andre
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2009-10-03, 20:02   

Pierwszy mi sie nawet podoba.Reszta nie bardzo ale to pewnie dlatego ze ja milti nie lubię .
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #6  Wysłany: 2009-10-03, 20:03   

Abuk napisał:


Te MB też mi się od razu kojarzą z ML, dziwne że są na oficjalnej stronie Sea-gulla HK.




Chyba trafiłeś na stronę ich resellera. Poza tym - czemu miało by ich tam nie być? Jedni udają Rolka i się ich szanuje - inni ML ... To czemu ich nie szanować :lol: ?
 
 
Abuk
Gość
 #7  Wysłany: 2009-10-03, 20:44   

No to ciekawe...



Linka nie podam, bo jeszcze nie mogę (24h) ale jak w google wpisze się sea gull hk to znajdziecie. Po wybraniu product list do wyboru są Models i OEM. Nr 3 z mojego posta jest w kategorii OEM, tak samo jak MB. Sea-gull udający Sea-gull ? :wink:



Może to nic nie znaczy, poczekam na odpowiedź od US, najwyżej bedę szukał dalej z wykorzytsaniem tego chińśkiego bazaru (krzaczki mnie przerażają :wink: )
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #8  Wysłany: 2009-10-03, 20:52   

Abuk napisał:
No to ciekawe...



Linka nie podam, bo jeszcze nie mogę (24h) ale jak w google wpisze się sea gull hk to znajdziecie. Po wybraniu product list do wyboru są Models i OEM. Nr 3 z mojego posta jest w kategorii OEM, tak samo jak MB. Sea-gull udający Sea-gull ? :wink:



Może to nic nie znaczy, poczekam na odpowiedź od US, najwyżej bedę szukał dalej z wykorzytsaniem tego chińśkiego bazaru (krzaczki mnie przerażają :wink: )




To link o którym Abuk mówi :

http://www.seagullhk.com/...peID=12&page=10



"OEM" tam Abuk oznacza, że takie modele są dostępne w wykonaniach "na zamówienie"
 
 
Abuk
Gość
 #9  Wysłany: 2009-10-03, 20:58   

Ok, to wszystko wiem. Dzięki.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #10  Wysłany: 2009-10-04, 15:16   

Zauważyłem ze ten udajocu ML tak samo mi sie nie podoba jak ML :)
 
 
szeryf
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2009-10-04, 15:22   

Witaj,

Posiadam model M165S (czyli z białą tarczą), z którego byłem bardzo zadowolony do czasu, kiedy nie zaczął śpieszyć 1,5 min/dobę. Dzisiaj mam go odebrać od zegarmistrza (ponoć w końcu go wyregulował, ale tak mówił także m-c temu, kiedy mi go po raz pierwszy oddawał z serwisu). Pewnie mnie trafił się trefny egzemplarz... Co do nabycia, to na Zatoce Mewy są wielką rzadkością, więc oprócz droższego przedstawiciela za Wielką Wodą (europejski ponoć w ogóle nie działa), pozostaje tylko tańsze rozwiązanie z chińskim megabazarem.
 
 
Abuk
Gość
 #12  Wysłany: 2009-10-04, 15:59   

Daj prosze znać jak poszła regulacja.

Z białą tarczą odpada, chcę z "ciemną". W tej chwili skłaniam się do kupna nr 1, po tym jak Alamo wyjaśnił mi znaczenie OEMa :wink:

Jak będę miał chwilę czasu to obczaję mega bazar. W ostateczności US, bez kosztów przesyłki, myślę że będzie to akceptowalne.





Te MB, szczególnie ostatni, całkiem mi się podobają. Gdyby nie był MB, czyli prawie jak ML, to mógłbym się nad nim zastanowić :wink: Oczywiście po informajci ile za takiego trzeba dać :wink:





Odpowiedź z US na teamt zegarka nr 3:

Hi Jakub,



I am sorry for the late reply. Actually we dont carry this particular

model in the U.S. Most our watches are designed and manufactured in

Tianjin China, and this model is made by our Hong Kong branch company.



Regards



Kevin Ma
 
 
szeryf
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2009-10-11, 14:20   

Widać mam pecha z tym Sea-Gullem, bo ciągle nie wyregulowany. Z przyczyn obiektywnych zegarmistrz go nie smarował (wspominając, że "te chińczyki wszystkie suche przychodzą, w odróżnieniu od szwajcarów"), więc teraz czas na "kąpiel" Mewy :!:

Zdaje się, że wszystkie Sea-Gulle OEM są robione w HongKongu. I nie spotykane na Taobao. Zapewne są przeznaczone na rynki zachodnie, ale na Zatoce też nieobecne, więc gdzie można je zanabyć? Oto jest pytanie...



Edit:

W końcu wyregulowany :!: Teraz pomyka 4-6s do przodu na dobę. A certyfikatu COSC nie ma :lol:
 
 
tewie
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2009-12-25, 14:26   

Witam !

Panowie czy warto to kupić , w sensie czy to orginał , chiński oryginał :lol:

czy sprzedajacy to ktoś z tego forum ?.

Trzecie pytanie do tego przedmiotu zamieszczam w dziale - warsztat.

http://www.allegro.pl/ite...ve_automat.html

Link po czasie będzie nieczytelny więc wklejam też fotkę by po czasie był wiadomo o czym była mowa:

Ostatnio zmieniony przez tewie 2010-02-11, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #15  Wysłany: 2009-12-25, 15:24   

Marianna z power reserve - ta o ktrora pytasz to nie podroba - co kolwiek to znaczy jej chinski producent uzywa zastrz. nazwy Marina Militare , jest to nastepny hommage a 'la Pam. sprzedawca to nikt z forum , sprzedaje od czasu do czasu Maryski sprowadzane z HK dodaje swoja marżę wiec cena dosc wysoka, jak sie sprowadzi samemu jest taniej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum