Poprzedni temat «» Następny temat
Microrotor od Sea Gulla
Autor Wiadomość
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #16  Wysłany: 2011-03-03, 12:55   

ALAMO napisał/a:
widać od razu że się płyty w oczach gną ;-)

i szlify naklejane :mrgreen:

fakt że gdyby popracować nad wykończeniem to byłby hicior!
_________________
Ostatnio zmieniony przez kadarius 2011-03-03, 12:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #17  Wysłany: 2011-03-03, 12:56   

A to jest wersja końcowa czy prototyp?

Świetnie wizualnie zrobili przez ten mikrorotor w innym kolorze (materiale). :wink:
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #18  Wysłany: 2011-03-03, 12:58   

ładny, werk coś mi przypomina bo wczoraj miałem taki na ręku:


tylko w białym złocie.

Widać twórczą inspirację :mrgreen:
_________________
Skate or die!
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #19  Wysłany: 2011-03-03, 12:58   

..gnom siem bo gumowe som :razz: :mrgreen:
_________________
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #20  Wysłany: 2011-03-03, 13:02   

Ech... widziałem wiele bardziej ewidentnych przypadków twórczej inspiracji. Przecież te mechanizmy muszą wyglądać dość podobnie, z racji konstrukcji po prostu. Inaczej byłoby trudno, taki układ częsci wydaje się dość oczywisty.
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-03-03, 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #21  Wysłany: 2011-03-03, 20:24   

Tylko niech bedzie w normalnej cenie <trzyma kciuki> ;)
Swietny pomysl,nastepny plusik dla sea gulla u mnie.
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #22  Wysłany: 2011-03-03, 20:29   

Nie ważne czy w normalnej czy w nienormalnej (moze być przecież nienormalnie niska), grunt żeby mnie było stać :grin:
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #23  Wysłany: 2011-03-03, 21:19   

Janek napisał/a:
Tylko niech bedzie w normalnej cenie <trzyma kciuki> ;)
Swietny pomysl,nastepny plusik dla sea gulla u mnie.


Tu nie chodzi Jasiek o to, w jakiej on będzie cenie ...
W jakiej by nie był (a będzie pewnie kosztować w okolicach 3-4k juanów) - im się po prostu chce chcieć.
Liczba projektów w ostatnich latach przytłacza, i przypomina złoty wiek zegarmistrzostwa, czyli I połowę XX wieku, i czasy do kwarcowej rewolucji. O to chodziło zapewne Zbyszkowi.
I dlatego też - będą zwalczani na wszystkich frontach, i każdymi metodami - przez sprzedawców tysiącpińćsetstodziwńćsetnego wcielenia "szwajcarskiej jakości ETA", nie ważne pod jak szczytnymi nazwami i formami prawnymi się ci sprzedawcy nie ukryją. Za chwilę któryś przyboczny odnajdzie ten temat u nas (może już znalazł) - będzie śmiesznie ...
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #24  Wysłany: 2011-03-03, 21:37   

Alamo najśmieszniejsze jest że jeszcze 2-3 lata temu zegarmistrzostwo chińskie znane było ogólnie z podłej jakości podróbek, później (także dzięki nam) z niezłej jakości naśladownictwa "uznanych" marek.
Teraz okazuje się że chińskie zegarmistrzostwo obok japońskiego jest najbardziej twórcze i najszybciej rozwijające się - a to po prostu nie może się w kilku głowach zmieścić!!!
A jeśli który ze śfajcarów przyzna się do stosowania chińskich podzespołów i mechanizmów to oj gewałt!

Poczekajmy jeszcze parę lat - Chińczycy dojdą do tego że lepiej sprzeda się produkt oryginalny, niczego nie naśladujący, dobrze wykończony i oferowany z dobrą QC i obsługą klienta - i wtedy poczują się dumni ze swoich wyrobów.
Co bardziej rozgarnięci już prorokują Szwajcarom i Niemcom utratę wiodącej roli w segmentach do średniego włącznie - więc co im zostanie - TYLKO PRESTIŻ - który trzeba będzie podtrzymywać sztucznie napompowanymi cenami i pomysłami jak wkomponować w platynę, diamenty tarczę zrobioną z guana ginącego gatunku nietoperza z Wysp Wielkanocnych i udowodnieniu że TO MUSI KOSZTOWAĆ!!!

żartuję oczywiście (przynajmniej z tym guano :) )

a na poważnie!

oprócz Japońców którzy cały czas wprowadzają coś nowego i innowacyjnego co pozostało - Rosja leży, USA i UK już dawno się nie liczy, Szwajcarzy i Niemcy dawno temu połknęli swój ogon i ganiają się w kółko!

a chińczykom się chce...
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #25  Wysłany: 2011-03-03, 21:46   

To jest w ogóle taka wschodnioazjatycka mentalność. Przypomnę, że jeszcze niedawno koreańska elektronika to był taki japoński asortyment B. W tej chwili LG, Samsung to firmy bez których cały przemysł komputerowy, elektroniczny i komórkowy nie mógłby istnieć.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #26  Wysłany: 2011-03-03, 21:50   

kadarius napisał/a:
a chińczykom się chce...


Chce im się, i mają do tego podejście metodyczne.

Wiecie, czego sie ostatnio dowiedziałem :?: Chińczycy nie znają mechanizmu ST25 SeaGulla.
A wiecie czemu :?: Bo ... nie ma takiego mechanizmu :lol:
To co znamy jako ST25, to jest UNIWERSALNY projekt opracowany w SeaGullu na zlecenie ministerstwa, który został przekazany WSZYSTKIM chińskim chętnym. Kto chce - robi, kto chce - modernizuje ... Stąd wielość wariacji, różnica w jakości, wszystko ... To jest rozwinięcie metod masowej produkcji, wypracowanych w USA, zaimplementowanych przez ZSRR, doprowadzona do perfekcji w Chinach ... To samo było z ST16/17, i innymi mechanizmami na bazie Miyoty ...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #27  Wysłany: 2011-03-03, 21:52   

W sumie to wszystko tłumaczy.

Taki open source jak Linux. :grin:
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #28  Wysłany: 2011-03-03, 22:00   

Mikrowahnik kojarzy mi się z mechanizmami Bulova. Ale nie wiem czy słusznie? Jak dla mnie mocno przekombinowane. Takie rozwiązanie ni w 5 ni w 10. Praktycznie od razu implikuje mały bęben sprężyny naciągowej i koła balansu. Jak werk ma mniej jak kaliber 13" to jest to porażka.
Jak bym miał wybierać to zapewne skusiłbym się na ST25.
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #29  Wysłany: 2011-03-03, 22:14   

:shock:
Wielki plus dla chińczyków za ten mechanizm i za to że im się chce zaprojektować coś nowego !
Ciekawe kiedy zegarki z tym mechanizmem będą w sprzedaży, już widzę jeden egzemplarz w mojej komodzie :grin:

kadarius napisał/a:
Szwajcarom i Niemcom utratę wiodącej roli w segmentach do średniego włącznie - więc co im zostanie - TYLKO PRESTIŻ


Darek, zobaczysz i prestiż im się skończy, kiedyś Japonia była uznawana za symbol wielkoseryjnej tandety, a dzisiaj japońska elektronika na największy prestiż !
Poza tym już dzisiaj te bardziej wypasione Seagulle i Pekiny turbillony są uznawane za prestiżowe zegarki !
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2011-03-03, 22:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #30  Wysłany: 2011-03-03, 22:16   

Ritter napisał/a:
Mikrowahnik kojarzy mi się z mechanizmami Bulova. Ale nie wiem czy słusznie? Jak dla mnie mocno przekombinowane. Takie rozwiązanie ni w 5 ni w 10. Praktycznie od razu implikuje mały bęben sprężyny naciągowej i koła balansu. Jak werk ma mniej jak kaliber 13" to jest to porażka.
Jak bym miał wybierać to zapewne skusiłbym się na ST25.


Źle do tego podchodzisz.
Mikrorotor to ciekawe rozwiązanie na cienki automat. W sumie nie różni się ilością kompromisów od 2415/2416. Jeśli więc to MA być automat, i MA być cienki - to powiedz jakie masz inne opcje :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum