Poprzedni temat «» Następny temat
to jeszcze kij w mrowisko..:)
Autor Wiadomość
Maxio



Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #46  Wysłany: 2011-01-27, 09:40   

pisar napisał/a:
Co to są pakuły ?

...bez jaj
 
 
chomior 
Klon Kulisa
jełop

Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7516
Skąd: Elbląg/ Gorinchem
 #47  Wysłany: 2011-01-27, 09:42   

No co? Młode pokolenie może nie wiedzieć, oni używają taśmy teflonowej :razz: :mrgreen:
_________________
Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6258
Skąd: 666
 #48  Wysłany: 2011-01-27, 09:44   

Takie młode to ja nie jestem to pokolenie ale najstarsze też nie : )
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Maxio



Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #49  Wysłany: 2011-01-27, 09:46   

pisar napisał/a:
Takie młode to ja nie jestem to pokolenie ale najstarsze też nie : )

...no właśnie dlatego się zdziwiłem


pakuły to szczeliwo z włosia konopnego lub lnianego powszechnie używane w hydraulice przy łączeniu rur
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #50  Wysłany: 2011-01-27, 09:47   

ALAMO napisał/a:
Może znowu założył jakiś wąż strażacki z klamrą 2x większą od zegarka, i mu krew do głowy nie dochodziłą :twisted: ...


Hehehhe +10... :twisted: :roll: Normalnie słuchac już melepety nie mozna jak pieje na Krzyśkami i brzydkimi jak kupa paskami ze słonia... :twisted: :mrgreen:

SUB niewygodny - no toś pojechał po bandzie... :lol: :roll: Prawie jak pisar z pakułami :roll: :razz: :twisted: :mrgreen:
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6258
Skąd: 666
 #51  Wysłany: 2011-01-27, 10:05   

Moje pakuły to pikuś i mała betka przy towarzyszu Blazie :P :P :P : )
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Blaz
[Usunięty]

 #52  Wysłany: 2011-01-27, 10:20   

A towarzysz Blaz to pikuś przy mocy majeranku tego od dupy Suba. :mrgreen:

Co przystoi MQJowi za 70 zł nie przystoi Subowi za x100. :mrgreen:

A na serio: ja nie mam nic do samego przodu Suba. Ale tył... On jest po prostu niedorobiony. Najbrzydszy tył jakiego widziałem. To naprawdę tak wygląda jakby projektanci tak mocno się zmęczyli dukaniem literek na tarczy w tym sławetnym napisie, że nie starczyło im sił na tył. Machnęli ręką i stwierdzili: A! Kto tam będzie tyłowi się przyglądał! I w sumie mieli rację... :mrgreen:
 
 
altec 
Kierownik Pola Ryżowego


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1336
Skąd: W-wa
 #53  Wysłany: 2011-01-27, 10:36   

pozwolę się nie zgodzić z powyższą opinią... :)

nie widzę nic złego w tym deklu...

zawsze można tą wolną przestrzeń potraktować jako miejsce na jakąś dedykację.. ;)



i jeszcze link do fajnej sekcji i restauracji Suba

http://www.mwrforum.net/f...ead.php?t=33136
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #54  Wysłany: 2011-01-27, 10:40   

Możesz się nie zgodzić, ale i tak Ci dam w piaskownicy łopatką przez łeb. To już będzie dwa razy łącznie z tym wczorajszym! :mrgreen:
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #55  Wysłany: 2011-01-27, 10:42   

To jest kwestia gustu to fakt, ale doprawdy Blaz, od dłuższego czasu to jedyne co masz do powiedzenia w każdym temacie o Rolexie.

Cała koperta suba jest zrobiona jak w tool watchu. Tak samo zrobiono dekiel. Ma być wytrzymały i działać. Zakręca się go z siłą 5Nm i zasadniczo to zabezpiecza też przed różnymi domorosłymi majsterkowiczmi jak ja, co by se chcieli w środku pogrzebać. Tu na pewno MQJ jest bardziej user friendly bo mozna go odkręcić gumową piłką ;)

Sam patent na kopertę Oyster pojawił się w 1926. Od tego czasu Rolex ją modyfikował ale główne założenia konstrukcyjne pozostały niezmienne.
_________________
Foch und Ch.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #56  Wysłany: 2011-01-27, 10:45   

kubama napisał/a:
To jest kwestia gustu to fakt, ale doprawdy Blaz, od dłuższego czasu to jedyne co masz do powiedzenia w każdym temacie o Rolexie.


Bo jak mi się nie podoba to mówię. :mrgreen: A nie przyłączam się do piania z zachwytu nad nieskończonym pięknem tej legendy. :mrgreen:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #57  Wysłany: 2011-01-27, 10:48   

kubama napisał/a:
To jest kwestia gustu to fakt, ale doprawdy Blaz, od dłuższego czasu to jedyne co masz do powiedzenia w każdym temacie o Rolexie.

Cała koperta suba jest zrobiona jak w tool watchu. Tak samo zrobiono dekiel. Ma być wytrzymały i działać. Zakręca się go z siłą 5Nm i zasadniczo to zabezpiecza też przed różnymi domorosłymi majsterkowiczmi jak ja, co by se chcieli w środku pogrzebać. Tu na pewno MQJ jest bardziej user friendly bo mozna go odkręcić gumową piłką ;)

Sam patent na kopertę Oyster pojawił się w 1926. Od tego czasu Rolex ją modyfikował ale główne założenia konstrukcyjne pozostały niezmienne.


Chociaż akurat MQJ też ma dekiel zakręcony po byku, trzeba się sporo namęczyć żeby go odkręcić ...
 
 
altec 
Kierownik Pola Ryżowego


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1336
Skąd: W-wa
 #58  Wysłany: 2011-01-27, 10:49   

to ja się wiaderkiem zamachnę.. :)










tu akurat dekielki Tudora ,ale to ta sama koperta... jak dla mnie, nic im nie brakuje..
 
 
strix 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4180
Skąd: mam wiedziec?
 #59  Wysłany: 2011-01-27, 10:55   

altec napisał/a:
pozwolę się nie zgodzić z powyższą opinią... :)

nie widzę nic złego w tym deklu...

zawsze można tą wolną przestrzeń potraktować jako miejsce na jakąś dedykację.. ;)


Zostawcie juz - 90% zegarkow CW da sie na trzezwo nosic jedynie deklem do gory - stad takie przywiazywanie wagi do dekla. Ward strzela skomplikowane grawerki zeby userzy sie nie zanudzili patrzac na dekiel i usilujac zgadnac, ktora jest godzina :twisted:
Zaklada jeden z drugim inny zegarek, z przyzwyczajenia deklem do gory i co....? Nuda, nie dzieje sie nic.

Pozdr
strix
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #60  Wysłany: 2011-01-27, 10:58   

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Blaz ma jeszcze gorzej - zakłada czasami klamrą do góry ...
A tu nagle patrzy - a tu taka płaska, z przeproszeniem, żopa :!: A nie te jego ostre kanty :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum