Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki chiński skeleton z dolnej półki wybrać?
Autor Wiadomość
Antoni Patek
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2010-11-26, 15:44   Jaki chiński skeleton z dolnej półki wybrać?

Witam

Od 3 lat posiadam kwarcowego Casio, kupionego za 115 zł. Ostatnio jednak stwierdziłem, że właściwie ten zegarek jest jakiś taki... zwyczajny. Zapragnąłem czegoś nowego, czegoś oryginalnego i zajarałem się zegarkami mechanicznymi, zwłaszcza typu skeleton. Mój maksymalny budżet to 200 zł. Szybki przegląd na Allegro pozwolił mi zorientować się, że większość tego typu zegarków do tej kwoty to jakaś chińszczyzna marki 'no name'. Właściwie to nie do końca, bo jakieś tam nazwy te zegarki mają, ale najczęściej producenci tych zegarków nie mają nawet swojej strony internetowej, zaś ich doświadczenie w branży sięga ledwie parę lat wstecz. Poszukując informacji na temat ogólnej ich jakości trafiłem m.in. na wasze forum.

Jak zapewne dobrze wiecie, najczęściej spotykane marki na Allegro to Flent, Goer, IK Colouring, Jaragar, Silver i Winner. Powiem szczerze, że nie obchodzi mnie marka, najważniejszy jest dla mnie wygląd i niezawodność, więc jeżeli zapewnicie mnie, że te zegarki nie zaczną po miesiącu wskazywać takiej godziny jaka im się podoba tylko faktycznie są sprawne i pochodzą co najmniej kilka lat to jestem w stanie na któregoś z nich się skusić, bo od niektórych z tych modeli naprawdę nie mogę oderwać wzroku. Najwyżej po kilku latach, jak już dorobię się większego kapitału to kupię sobie jakiegoś Parnisa czy Sea-Gulla. Czy wśród w/w marek można wyróżnić te lepsze i te gorsze, czy też wszystkie te marki to jedno i to samo gówno produkowane masowo na jedno kopyto? Poza tym skąd te różnice cenowe, bo zauważyłem, że niektóre z nich można wyhaczyć za ok. 50 zł, natomiast inne kosztują 100-150, a czasem nawet 200 zł. Czy faktycznie te droższe zegarki są niezawodniejsze i warte swojej ceny, czy też jest to bez znaczenia, a sprzedawcy ustalają ceny wg. własnego widzi-misię? Wiecie, w dzisiejszych czasach jest sporo oszustów i nie chciałbym się naciąć przepłacając za jakiś szajs. Czy te zegarki ustępują jakością i wykonaniem innym, bardziej znanym markom z dolnej półki typu Casio czy Timex?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie. A jeżeli uważacie, że nie warto tego kupować to czy znacie jakieś godne uwagi skeletony bardziej uznanych marek do kwoty którą podałem?
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2010-11-26, 15:50   

Z tych co wymieniłeś w swoim budżecie - to wszystko pierwszej ligi kupa. Koperty są z szajsmetalu, mechanizmy z konserw, itd. Bez znaczenia co napiszą na tarczy. Wogóle u nas o ile kojarzę doświadczeń ze szkieletorami było mniej niż kilka, a jeśli ktoś się interesuje - to raczej droższymi. Jeśli mogę coś doradzić - to szczerze odradzam.


Niemniej, zobacz sobie na wybór z Ebay :
http://shop.ebay.com/?_fr...-All-Categories

Może coś ci podejdzie (brrrr ... :roll: ) - to możemy sie zastanowić nad konkretnym egzemplarzem.
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #3  Wysłany: 2010-11-26, 15:51   

http://store.taowatch.us/ , polecam, zegarki dobrej jakości za umiarkowaną opłatą. Wysyłka gratis (lub w cenie - jak kto woli :smile: ). PayPal accepted.
 
 
Darecki
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2010-11-26, 15:52   

Trochę dołożysz i wyrwiesz jakieś Tao skeletona. To też chińczyk ale myślę, że trochę lepszej jakości niż te na Allegro. Przeglądnij ofertę użytkownika "uswatchshop" na Ebay.
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #5  Wysłany: 2010-11-26, 15:54   

He he, byłem pierwszy :wink: :mrgreen:



$42 z szippingiem :mrgreen:

Darecki napisał/a:
Trochę dołożysz i wyrwiesz jakieś Tao skeletona.

Nie trzeba dokładać, jeszcze zostanie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2010-11-26, 16:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #6  Wysłany: 2010-11-26, 15:57   

No i tutaj zaletą jest mechanizm - standardowy chiński, w ładnym wykonaniu. Jeśli już musisz mieć szkieletora - to raczej ręcznie nakręcany niż automat.
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48263
Skąd: Łódź
 #7  Wysłany: 2010-11-26, 16:20   

Ten imo ładniejszy, tylko niestety w złocie
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Antoni Patek
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2010-11-26, 23:37   

Czyli mam rozumieć, że zegarki marki Tao International to taka najniższa liga od której śmiało można zaczynać przygodę z chińskimi zegarkami bez obawy o bubel i narażanie się na śmieszność nosząc takie coś na nadgarstku?

Czy istnieje jakieś polski dystrybutor tych zegarków czy niestety trzeba ściągać je z zagranicy?

Czy znacie może jeszcze jakieś inne (niekoniecznie chińskie) marki które oferują całkiem przyzwoite skeletony po niewygórowanych cenach czy też większość zegarków tego typu jest produkcji chińskiej? Swoją drogą czemu akurat skośnoocy tak się wyspecjalizowali w produkcji skeletonów, a nie jakieś szwajcarskie czy choćby niemieckie firmy?
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #9  Wysłany: 2010-11-27, 00:34   

Tao to raczej nie jest najniższa liga :twisted: . Dobre zegarki w dobrej cenie :smile: . Polskiego dystrybutora nie mają, trzeba ściągać ze sklepu, do którego link podałem w swoim wcześniejszym poście.
Szwajcarzy też robią szkieletorki, choćby ten:


vc skeleton minute repeater

ale to zdecydowanie poza naszym zasięgiem finansowym i o lata świetlne odległy od Twojego budżetu :grin: :wink: .

Albo taki flying tourbillon skeleton rotonde de cartier



Prawda, że ładny? :mrgreen:
 
 
bow 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Wujek/Zbok brązowy


Pomógł: 62 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 14239
Skąd: Toruń
 #10  Wysłany: 2010-11-27, 07:22   

Koronkę ma jakąś taką pe... eeeeeeeeeee metroseksualną...
_________________
Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #11  Wysłany: 2010-11-27, 07:37   

bow napisał/a:
Koronkę ma jakąś taką pe... eeeeeeeeeee metroseksualną...


Tao stosuje bardzo podobną - dlatego "siem wohom" nad jednym ;) ...
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #12  Wysłany: 2010-11-27, 10:35   

Tao ma model "tfurczo czerpiący" z tego Cartiera :smile:

 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #13  Wysłany: 2010-11-27, 10:55   

Jakbym musiał nosić szkieletora, to to Tao by mnie nie odrzucało (qrcze, poetą jestem). Tylko wskazówki bym pociągnął czarnym flomastrem i koronkę zmienił na mniej pee...eeee...metroseksualną.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
 
 
Antoni Patek
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2010-11-27, 12:24   

Ładne są te Tao za $42 (zwłaszcza ten srebrny) tylko szkoda, że nie widać którą godzinę odmierzają. Przydałyby się cyfry arabskie albo chociaż rzymskie, bo tak to jest raczej błyskotka aniżeli zegarek.

A mam jeszcze takie pytanie, czy fluorescencyjne wskazówki to rzecz często spotykana w skeletonach czy raczej jest to "bajer" typowy dla taniego chińskiego szmelcu?
 
 
Darecki
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2010-11-27, 15:23   

I jeszcze ten jest w miarę niegłupi ale ponad budżet




http://cgi.ebay.com/Tao-I...=item2a0c0a99e8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum