Poprzedni temat «» Następny temat
Vostok Kremlievskije
Autor Wiadomość
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #1  Wysłany: 2010-11-10, 23:25   Vostok Kremlievskije

Witam!
Tak, to nie żart, kupiłem sobie Kremlowskiego Vostoka! Po prostu w przypływie dobrego humoru uznałem, ze nie mogę nie mieć najdroższego (nie licząc amfibii 1967) zegarka producenta, którego z niewiadomego mi powodu, nawet pomimo ich obecnych wpadek, najbardziej lubię spośród wszystkich radzieckich czasowych zawodów. Od razu nadmienię, że wiem, że stylistyka zegarka jest powiedzmy kontrowersyjna, wiec zanim zaczniecie obśmiewać – przeczytajcie do końca (potem oczywiście można obśmiać – śmiech to zdrowie :) ).




Seria Kremlowskie debiutowała w trudnym dla rosyjskiego przemysłu zegarkowego czasie, około 2000 roku. Jak głosi oficjalna strona producenta, w 2001 roku Kremlowski dostał tytuł rosyjskiego zegarka roku, co pewnie jednak nie było wówczas zbyt trudne. Design zegarka jest ściśle związany z jego nazwą i zdecydowanie nawiązuje do czasów carskich, co raczej utrudnia jego codzienne noszenie, bo bywa różnie odbierany. Ja tam mam dziwną słabość do carskich pałaców, cerkwi, carskiego orła i starego rosyjskiego alfabetu widocznego na tarczy (być może taki odchył z czasów gdy kolekcjonowałem monety Imperium Rosyjskiego), wiec dla mnie zegarek, pomijając drobne, acz wkurzające szczegóły, wygląda jeśli nie pięknie, to na pewno interesująco. Nie ma w każdym razie wątpliwości, że, przynajmniej z daleka, wygląda na solidny, porządny zegarek.
Koperta zegarka wykonana jest z nierdzewnej stali wykończonej na półmat ze złoceniami. Po obu stronach wyposażono ją w mineralne szkiełka, a jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Deklarowana wodoszczelność wynosi 100m, więc dla tego rodzaju zegarka jest aż za wysoka :) . Koronka natomiast jest jakby dokładnym przeciwieństwem dobrej jakościowo koperty – jest dużo gorzej wykończona czymś złoto podobnym i ma czarną końcówkę mającą przypominać kamień. Jest to chyba efekt cieć budżetowych w upadającym Vostoku, bo w poprzednich edycjach (przynajmniej na zdjęciach) koronka wydaje się być o wiele ładniejsza. Bransoleta, stanowiąca w zasadzie nierozłączną (co nie znaczy nierozłączalną) całość z zegarkiem wykonana jest z pełnych ogniw łączonych tandetnymi bolcami znanymi z Amfibii. Wyposażono ją w dwustronne zapięcie „na wcisk”, co także ma związek z cieciem kosztów, jako ze w poprzednich modelach było lepsze.
Tarcza w tym akurat modelu jest czarna, wykończona złoceniami z pięknym, stylizowanym na czasy carskie napisem, rosyjskim orłem i rzymskimi cyframi. Jest też napis informujący o pochodzeniu zegarka, chyba zbędny, bo już na pierwszy rzut oka widać, że ruski. Dużym plusem są ładne, złocone wskazówki. Tarcza datownika jest biała, być może pod kolor wskazówek, trudno mi powiedzieć, czy czarna na pewno wyglądałaby lepiej. Na tarczę i wskazówki nałożono jakieś coś białego, co niby ma świecić, ale nic z tego. Po naświetleniu świeci słabo i bardzo krótko, gorzej niż w Amfibiach. W tym egzemplarzu zresztą luminova na tarczy jest też nałożona krzywo, co w zegarku tej klasy nie ma prawa się zdarzyć.
Mechanizm to oczywiście 2416B w topowej wersji ze ślicznym szlifem na wahniku oraz złoconymi śrubkami i… kołami automatu, czego akurat największym plusem jest to, że blaszka, która je trzyma nie zostawia na nich charakterystycznego, brzydkiego śladu.




W czasie eksploatacji zegarek oczywiście zaczął, jak to Vostok, dość szybko sprawiać kłopoty, bowiem po pierwszym wyjściu na zimno (ok. +5st.C) zablokował się wahnik (skończyło się na smarowaniu sprzęgieł kierunkowych automatu i hula jak na początku). Czasem zastanawiam się, czy olej, którego używają w Czystopolu nie pochodzi z poradzieckich zapasów, bo ewidentnie coś jest nie tak. Przy okazji wyszła jednak dużo poważniejsza usterka – podczas zakręcania dekla w fabryce uszczelka wyskoczyła z rowka i została przygnieciona obok. W sumie pikuś, nawet udało się ją odratować i wsadzić na miejsce, ale wodoszczelny to ten zegarek fabrycznie na pewno nie był. Jeśli do tego dołożymy paskudną koronkę, tandetne łączenia bransolety i marną, a do tego źle nałożoną luminovę, to rysuje nam się obraz czegoś w rodzaju Amfibii de luxe, tylko sporo droższej. I nie pomaga tu nawet przyzwoita dokładność chodu. Szkoda, bo kilka detali psuje pozytywne wrażenie stworzone przez kopertę i tarczę, a gdyby się bardziej starali, byłby to bardzo dobry zegarek w swojej klasie cenowej. Czy warto było toto kupić? Cóż, gdy po miesiącu zaciął się automat i do tego zobaczyłem uszczelkę długo myślałem, ile bym za to kupił sovietów do kolekcji. Ale szybko mi przeszło – Kremlowski ma w sobie sporo uroku i zdecydowanie cieszę się, że mam go w kolekcji razem z innymi Vostokami. Buduje taki miły kontrast leżąc obok K-43. Publicznie natomiast pokazuję się w nim raczej rzadko, bo obawiam się, że mógłbym zostać źle zrozumiany. Zdecydowanie lubię jednak ten zegarek :)

Więcej zdjeć póki co nie będzie, bo padły mi baterie :(
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #2  Wysłany: 2010-11-10, 23:29   

Bizancjum panie bizancjum :grin: Ale sam w sobie jest ok :smile:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #3  Wysłany: 2010-11-10, 23:33   

Styl mi kompletnie nie pasuje, ale ja mam wiele ... khm .. kontrowersyjnych egzemplarzy, to ani myslę rzucać kamieniem ;) ...
Pokaż dokładnie wahnik - a właściwie jego szlif ? Zobaczymy ile w tym jest chińskiego wykończenia ?
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #4  Wysłany: 2010-11-10, 23:35   

Pmwas z domu bym tego zegarka nie wyrzucił . Jako ciekawostka do kolekcji to ok !
Dzięki za reckę !
_________________

 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #5  Wysłany: 2010-11-10, 23:54   

Ta wersja Kremlowskiego jest przekombinowana - za dużo tu wszystkiego i robi się rokokoko. Pierwsza wersja Kremlowskiego była dla mnie najładniejsza.

Bardzo dobra recka !
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #6  Wysłany: 2010-11-11, 00:01   

To ja przepraszam, ale mnie się zdecydowanie nie podoba.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #7  Wysłany: 2010-11-11, 00:17   

A ja bede odmiencem i powiem,ze nawet bym takie bizancjum czasem zalozyl.
Wyprzedzam pytania,bez futra,zlotego "grilla" na zeby,skapo ubranych pan lekkich obyczajow wokol mnie i kupionej za pieniadze z majeranku czarnej beemki xD
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #8  Wysłany: 2010-11-11, 00:18   

Sam zegarek nie jest zły, nie podoba mi się ta bransoleta - jakiś taki damski ma krój. Ja bym widział ten zegarek na grubym złotym meszu.
_________________
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #9  Wysłany: 2010-11-11, 00:24   

Branzoleta trochę podobna do Taga Linka chyba... ?
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #10  Wysłany: 2010-11-11, 00:40   

Takie bransolety to domena starszych modeli Tag Heuer , oni się tam lubują w takich łańcuchach biżuteryjnych ;)
_________________

 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #11  Wysłany: 2010-11-11, 13:20   

Zdecydowanie nie moja bajka, ale pmwas jest zadowolony i to jest najważniejsze.
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
bow 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Wujek/Zbok brązowy


Pomógł: 62 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 14239
Skąd: Toruń
 #12  Wysłany: 2010-11-11, 13:47   

Wydawało mi się, że droga bizancjum jest jedna, ale srodze się myliłem...
_________________
Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #13  Wysłany: 2010-11-11, 14:04   

+1
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2010-11-11, 16:27   

Recenzja piękna, zegarek... niekoniecznie. :wink:
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #15  Wysłany: 2010-11-11, 16:57   

Zegarek jest piękny ... inaczej :wink: :razz: :mrgreen:
Ale najważniejsze, że autorowi recenzji się podoba i jest zadowolony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum