Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki PILOT? Potrzebna pomoc w decyzji.
Autor Wiadomość
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #1  Wysłany: 2010-10-13, 16:03   Jaki PILOT? Potrzebna pomoc w decyzji.

Czas na serio pomyśleć o zakupie pilota (wreszcie – jeszcze nie mam żadnego :roll: ).
Co prawda w tej chwili zbieram na inny zegarek, ale męczy mnie bardzo brak jednoznacznej decyzji – którego pilota mam kupić?
A więc jeżeli byście mi w tym pomogli, coś podpowiedzieli, to byłbym bardzo wdzięczny.
Chodzi mi o Wasze subiektywne opinie poparte argumentacją.

Moje założenia to:

1. Pilot ma mieć cenę do ok. 300 zł w zakupie (wiadomo, że serwis mu później też trzeba zapewnić, więc takie ograniczenie). No chyba, że ktoś by mi tu powiedział: „bierz Mezaliansa (swoją drogą mam mgliste pojęcie co to za marka i ile kosztuje), nie pożałujesz”. A trzeba dołożyć tylko np. 100 zł. No to dołożę. Ale fajnie by było być przez kogoś przekonanym, że warto.
2. Chciałbym, żeby przyzwoicie (czyli mocno i długo) świecił, ale nie wiem czy w tej cenie da się uzyskać porządną lumę?
3. Nie chcę za dużo wodotrysków, np. pilot na bazie ST25 a’la Parnis forumowiec odpada. Czytelność tarczy to podstawa w pilocie.
4. Jednak bardzo chciałbym mieć przynajmniej datownik.
5. Porządny i dodatkowo dobrze wyglądający werk, a co za tym idzie – przeszklony dekiel. ST25 sam się nasuwa. Ale może jest coś innego wartego rozważenia?
6. Może byc tak samo automat jak i ręczny naciąg.
7. Koperta w stali lub w tytanie.
8. Tarcza czarna lub grafitowa/ciemnoszara.
9. Pasek raczej czarny, ale to wtórna sprawa. I tak się go pewnie zmieni.

Wytypowałem poniższe Parnisy, jako wydaje mi się spełniające moje kryteria, nie wiem tylko, jak ona świecą?
Natomiast nie traktujcie tego jako listy zamkniętej, to moje pierwsze spostrzeżenia.

Z największą przyjemnością rozważę Wasze podpowiedzi/uwagi/rady itp.

Oto moje przemyślenia.

Model, że tak powiem podstawowy:


Ten sam, tyle, że szary:


Podobny, ale z boczną sekundą:


7 days power reserve (ale rozumiem, że to ściema? Czyli normalnie czterdzieści parę godzin?) - aha, od tego zdjęcia to już wiecie, skąd je brałem :grin: , a więc:

Jak ściema to w sumie szkoda, takie na siłę nawiązywanie do IWC – jak by napisali w godzinach uczciwie ile jest, to by było IMHO lepiej.
Ma za to bardzo ładny mechanizm:


No i na AsianUnitasie (bez daty):


Bez daty, ale urzeka mechanizm:


Ten ostatni chyba raczej w formie ciekawostki, bo piękny werk, ale bez datownika to lekka męczarnia.

Aha, pytanie wspólne dla wszystkich powyżej: czy w Parnisach Pilotach koronka jest zakręcana?

A więc jeśli bylibyście tak mili i poświęcili trochę czasu na ten wątek – będę bardzo wdzięczny. Jak będzie jakiś mityng w Wawie to nawet mogę się jakąś kolejką piwa czy cóś odwdzięczyć (taka propozycja korupcyjna :cool: ).
.
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #2  Wysłany: 2010-10-13, 16:15   

Jeśli masz ciśnienie, że musi być datownik to spore ograniczenie i tu nie pomogę bo nie jestem zwolennikiem Parnisów jakimś wielkim...jeśli jednak przemyślisz sprawę i może być bez datownika to tylko i wyłącznie Mezalians!!

To on: http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=1146
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Mavok 
Sprzedawca Ryżu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 139
Skąd: Jaworzno
 #3  Wysłany: 2010-10-13, 16:54   

pisar napisał/a:
Jeśli masz ciśnienie, że musi być datownik to spore ograniczenie i tu nie pomogę bo nie jestem zwolennikiem Parnisów jakimś wielkim...jeśli jednak przemyślisz sprawę i może być bez datownika to tylko i wyłącznie Mezalians!!


Ale ten Mezalians ma datownik między 4 a 5 :shock:
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #4  Wysłany: 2010-10-13, 16:55   

pisar napisał/a:
jeśli jednak przemyślisz sprawę i może być bez datownika to tylko i wyłącznie Mezalians!!


Nie musisz o tym myśleć jerry - Mezalians ma datownik !!!
_________________
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #5  Wysłany: 2010-10-13, 16:57   

Ależ faktycznie..sorki za wprowadzanie w błąd.

To bankowo bym brał Mezaliansa : )
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #6  Wysłany: 2010-10-13, 17:01   

Bierz Mezaliansa - to jest klasa sama dla siebie wśród chińskich lotników. Większy fun factor ma tylko Szanghaj, ale on kosztuje 2x tyle, czyli 3x ponad twój budżet prawie.
Mezalians świetnie leży, ma fajny werk - klon Miyoty, świeci nie po chińsku, bo spokojnie kilka godzin - nie jest to napier ... po oczach jak w japończykach, ale stabilne, widzialne świecenie.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2010-10-13, 17:02   

No i Mezalians to nie marka. :wink: Oferuje go jeden tylko sprzedawca na ebayu i jest to chyba działalność jakiejś fabryczki po godzinach na jego zlecenie. :wink:

No i muszę dodać, że ja go pierwszy do Polski sprowadziłem. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2010-10-13, 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciek
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2010-10-13, 18:24   

Blaz napisał/a:
No i Mezalians to nie marka. :wink: Oferuje go jeden tylko sprzedawca na ebayu i jest to chyba działalność jakiejś fabryczki po godzinach na jego zlecenie. :wink:

No i muszę dodać, że ja go pierwszy do Polski sprowadziłem. :mrgreen:



...a ja pewnie jako ostatni. Kupuj szybko, to może przylecą jednym samolotem. :mrgreen:
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #9  Wysłany: 2010-10-13, 18:27   

Mezalians to dobry wybór... Do kupienia TUTAJ , loguj się przez ebay.com (nie .pl), będziesz miał opcję "Best offer". Można go kupić za około $80-$85 ...
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2010-10-13, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #10  Wysłany: 2010-10-13, 21:05   

Dokładnie przerobiłem parnisa w tej kopercie (mój pierwszy chińczyk), aktualnie mam mezaliansa i dla mnie much better.
Do kupienia poza ebayem za około 72$ z wysyłką do naszego kraju. Przez ebaya zapewne tak jak Tomek mówi 80$ :)
To na zachętę:
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #11  Wysłany: 2010-10-13, 21:36   

Jak za trzy Stowy to mezalians jest idealnym rozwiązaniem, jak za mniej to ten z pierwszej lub drugiej fotki (szare są ładniejsze) no i te pierwsze Parnisy są na troszkę bardziej wyrafinowanym technicznie werku , czyli ST 25.
_________________
 
 
teston 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3742
Skąd: Lublin
 #12  Wysłany: 2010-10-14, 09:00   

A ja odradzam kupno pilota, bo z tym się nie da latać. Miałem Archimede - wziąłem go raz na latanie to kolega miał wypadek i loty się skończyły, wziąłem drugi raz - to tak wiało że nie dało się nawet myśleć o starcie :wink:
_________________
Pozdrawiam
TomeK (Teston)

*** Me, citizenoholic ***
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #13  Wysłany: 2010-10-14, 09:02   

To sobie kup chińskiego pilota ;) - te niemce to sam wiesz że są wilcy a nie ludzie ;) ...
 
 
teston 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3742
Skąd: Lublin
 #14  Wysłany: 2010-10-14, 09:11   

Z tą aryjskością Archimede sprawa jest dyskusyjna: poznałem kiedyś Litwina, który twierdził że te zegarki składa dla Niemców jego kolega. Dziwnie to zabrzmiało ale po co facet miałby kłamać ?
_________________
Pozdrawiam
TomeK (Teston)

*** Me, citizenoholic ***
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #15  Wysłany: 2010-10-14, 09:13   

Litwa to wprawdzie nie Łotwa, ale i tak jakoś tam się na zaświadczenie o aryjskości załapie ;) ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum