Poprzedni temat «» Następny temat
Prezent dla emeryta, np. Jacob Zech
Autor Wiadomość
voli 
Kierownik Pola Ryżowego
mentalny Martin Eden


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1644
Skąd: inąd
 #1   Wysłany: 2022-08-01, 23:09   Prezent dla emeryta, np. Jacob Zech

Jacob Zech modele linii Florence

np. (prezentacja z żywym zegarkiem w ręku, a nie grafikami z folderu)
https://www.youtube.com/watch?v=Ue5tH14QElc

Tak, wirtualna "marka" ze śliczną stroną, "tradycją" wywiedzioną od zegarmistrza sprzed 500 lat, zerowym zapleczem i ceną sugerowaną z metki, która przykleiła się w butikowym śmietniku do podeszwy. Realnie do kupienia za kilka stówek.

W środku kwarcak Seiko VD53 i tak, projektant tego czegoś zdecydowanie miał obok monitora zdjęcie Omegi :)

Tylko mu do głowy nie przyszło, że tacho będzie do niczego, bo wskazówka stopera to jednak ta mała.

Ale... cholera ładne to nawet :))

Po co mnie to?

Ano ktoś odchodzi na emeryturę, ktoś zrobił zrzutkę a mnie, zegarkowca, uszczęśliwiono kolejny raz poszukiwaniami czegoś fajnego w zebranym budżecie...

A już nie mogę patrzeć na wszechobecne w galeriach handlowych napisy Adriatica, Festina (+ grawer gratis) etc. itp.

A toto mi się spodobało, werk do kupienia za stówkę nawet jak wszystko zniknie...

Pytanie tylko, czy się toto nie rozpadnie...

Ma Ktoś? Miał? Macał? Nosił? Ręce w tym umył i nie zdechło? Ile podziałało zanim wskazówka odpadła? I tak dalej.

Uprzejmie proszę o pomoc tj. albo o utwierdzenie mnie, że wyrób Omegopodobny, choć wirtualnie brandowany, jednak jest warty wydania kilku stów, albo o wybicie mi tego ze łba i wskazanie alternatywy.

Starszy Pan, raczej elegancja niż sport (choć sam się do tego nie zastosowałem) no i... ten tego, budżet, bo rozporządzam cudzymi pieniędzmi.

Preferowane do 5 stówek (bo ma dostać 2 rzeczy), ale do 7 rozpatrywane.

Tak realnie to mogą być oczywiście Adriatiki Festiny Lorusy Casio i inne "normalne", byle to było fajne, rozsądne jakościowo, niezawodne, naprawialne i... ładne.

Stylistyka bardziej retro, albo klasyk garnitur, albo eleganckie chrono z nutką przeszłości (jak w/w).

Nie chcę, by to wyglądało jak przysłowiowy Perfect, a przyznaje się bez bicia, że większość współczesnych zegarków tak właśnie odbieram. Są wizualnie.... tanie. Nie ważne czy to jest za 50 zł, 500 czy 1500... Wszystkie wyglądają jak z bazaru. Nie ma w nich tego dawnego sznytu. W w/w chyba troszkę jest :/
Oczywiście z Glashitte Orginal w linii vintage coś by się naobierało, ale... :))

No więc klasykiem:
https://www.youtube.com/watch?v=eQbNDRZymtc
Ostatnio zmieniony przez voli 2022-08-01, 23:43, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Cabi 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 994
Skąd: Łódź
 #2  Wysłany: 2022-08-02, 07:37   

voli atakuj Gomana on przeszedł przez conajmniej kilka Jakubów Cechów. Na pewno ma wyrobione zdanie. pifko

Goman się wypowie osoba. :))
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14306
Skąd: Gliwice
 #3  Wysłany: 2022-08-02, 09:33   

"Uwielbiam" jak mnie ktoś prosi o wybranie zegarka na prezent :D Próbujesz cos tłumaczyć , np. że stal trwalsza od powłoki, że szafir sie mniej porysuje itd, a potem i tak kupią coś co się spodobało na wystawie w galerii :P

A tak konkretnie - da sie jeszcze kupić jakies klasyczne seiko/orienta za 5 stówek hmmm

Jak nie, to Timex ma ładne modele retro ostatnio, moze w tym kierunku :?:
_________________
https://www.instagram.com/machu_1986/
Ostatnio zmieniony przez Machu 2022-08-02, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
voli 
Kierownik Pola Ryżowego
mentalny Martin Eden


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1644
Skąd: inąd
 #4  Wysłany: 2022-08-02, 21:09   

@Cabi Dziękuję, napiszę :)
@Machu No cóż... ja mam już etat :)) A miejscowi bateryjkarze mnie nie lubią, bo im chleb odbieram, wiecie rozumiecie moje biurko bliżej, wygodniej i taniej :)
Dziękuję za sugestie, poszperam ;)
W sumie w pulę da się wcisnąć Błonie Delfin, ale nie wiem. Drugi prezent musiałby wylecieć. Miły sentymentalny strzał akurat pod metrykę obdarowywanego, ale tu chyba kończą się atrakcje.
Mam oczywiście listę alternatyw, ale nie chcę nic sugerować.
Ostatnio zmieniony przez voli 2022-08-02, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum