Poprzedni temat «» Następny temat
RODO
Autor Wiadomość
Toyota 
Prezes Uncle Bens'a
WhiskyBetaTester


Pies czy kot?: kot
Wiek: 46
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 6679
Skąd: North
 #1  Wysłany: 2018-05-23, 15:28   RODO

Jak wiadomo startuje to ustrojstwo 25 maja 2018

Do adminów, https://poezja.org/utwor/161796-dostosowanie-forum-do-wymog%C3%B3w-rodo/

i http://www.rp.pl/artykul/...-osobowych.html
Ostatnio zmieniony przez Toyota 2018-05-23, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agaron 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 5339
Skąd: Podkarpacie
 #2  Wysłany: 2018-05-23, 20:08   

Co do tego drugiego linku, to teraz po wprowadzeniu RODO nie trzeba rejestrować zbiorów danych. Teraz trzeba prowadzić rejestr czynności przetwarzania danych.
_________________
Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...
 
 
Toyota 
Prezes Uncle Bens'a
WhiskyBetaTester


Pies czy kot?: kot
Wiek: 46
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 6679
Skąd: North
 #3  Wysłany: 2018-05-24, 09:38   

Fora chyba do tego nie będą uwzględniane, znaczy zwolnione. Gros użytkowników nie podaje prawdziwych danych. No chyba że IP użytkownika będzie brane pod uwagę.
 
 
arek314 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 2946
Skąd: Warszawa
 #4  Wysłany: 2018-05-24, 10:11   

Ale nie kojarzę maila ze sklepu GG, gdzie mam konto :D
_________________
A wristwatch plays a very important role for a true gentleman. As he lifts the watch in front of his face to apparently check the time - he can also surreptitiously use his other hand to make sure his fly zip is closed.
 
 
Dorian06 
King of chinese maierans
Prezes KSF


Pies czy kot?: kot
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 29380
Skąd: KrK
 #5  Wysłany: 2018-05-24, 14:58   

hmmm Jak płacimy Sylwkowi za zlot to Jego RODO obowiazuje :?:


:))
_________________
Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko

 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #6  Wysłany: 2018-05-24, 16:07   

RODO srodo.
Najwięcej do powiedzenia o RODO, i do straszenia RODO, mają firmy które zarabiają na "przygotowaniu do wdrożenia RODO".
A największą sraczkę mają zarejestrowane w Luksemburgu słupy, których 1/2 biznesu opierala się na sprzedaży danych klientów, pod płaszczykiem "bycia czymś zgoła innym".
Żadna firma działająca legalnie i zgodnie z prawem w obszarze UE, w zasadzie nie musi nic robić czego by już nie zrobiła. A wręcz nowe regulacje zdejmują część obowiazków, np. raportowanie do GIODO. Jak zwykle, niewiedza jest perfekcyjną pożywką do straszenia "złą unią".
Dostaliście jakiś taki mail z prośbą o potwierdzenie ? To przecztajcie dokładnie, co robią z tymi danymi. Sprzedają. A potem zobaczcie kto jest tam administratorem danych. Szczerze się zdziwicie.
_________________
 
 
Erolek 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 4525
Skąd: Dubland
 #7  Wysłany: 2018-05-24, 16:23   

Ja tam jestem zadowolony.

Jest to swietna okazja, zeby wypisac sie (a raczej nie zapisac sie ponownie) z pierdyliona newsletterow, ktore ciagle przychodzily na skrzynke.

Pozdrawiam
Eryk
_________________
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
 
 
Dorian06 
King of chinese maierans
Prezes KSF


Pies czy kot?: kot
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 29380
Skąd: KrK
 #8  Wysłany: 2018-05-24, 18:35   

Pewnie już to czytaliście/słyszeliście. :))


- Dzień dobry! - słyszę w słuchawce.
- Dzień dobry, w czym mogę pomóc?
- Wczoraj wieczorem przechodząc koło pana biura zrobiłem kupę – rzecze mężczyzna.
- Co? - pytam nie będąc pewien, czy dobrze zrozumiałem.
- Na trawniku, po lewej stronie od wejścia.
Postawiłem takiego średniej wielkości balasa – wyjaśnia mój rozmówca spokojnym cierpliwym głosem.
Z telefonem przy uchu wychodzę z biura i patrzę na trawnik.
Rzeczywiście dwa metry od wejścia do mojego biura leży brązowy balas.
Obok niego kawałek brudnej serwetki.
Rozglądam się wokół w obawie czy to nie jakaś prowokacja.
Ludzie przechodzą jednak obojętnie i nikt nie patrzy w moim kierunku.
- Bardzo brzydko się pan zachował – oceniam mojego rozmówcę. - Dzwoni pan, żeby przeprosić, czy może zapytać kiedy może pan posprzątać? - dopytuję.
- Nie w tym rzecz – odpowiada mężczyzna. - Dziś weszły nowe przepisy dotyczące danych osobowych. RODO. Słyszał pan o tym?
- Tak. Byłem nawet na szkoleniu – przyznaję nie bardzo wiedząc do czego mój rozmówca zmierza.
- To świetnie – głos w słuchawce stał się bardziej ożywiony i trochę weselszy. - Nie muszę więc panu tłumaczyć czym są dane osobowe?
- Są to wszelkie informacje, dzięki którym bezpośrednio lub pośrednio można zidentyfikować osobę – odpowiadam coraz bardziej zaintrygowany tą dziwaczną rozmową.
- Czy po stolcu można zidentyfikować osobę? – pyta niespodziewanie mój rozmówca. - Gdyby ktoś popełnił przestępstwo i zostawił na miejscu zbrodni swoją kupę to czy policja robiąc badania DNA mogłaby ustalić kim jest ta osoba? - uzupełnił pytaniem pomocniczym, o które wcale nie prosiłem.
Patrzę na leżącego w trawie balasa i z trudem przełykam ślinę.
- Sądzę, że tak...
- W rozumieniu Rodo mój stolec jest daną osobową – ucieszył się mężczyzna w słuchawce. - Dopóki leży na pańskim trawniku jest pan administratorem moich danych osobowych.
Podrapałem się po głowie nie wiedząc co powiedzieć.
- Tak czy nie? - usłyszałem w słuchawce.
- No chyba tak... - przyznałem niechętnie.
- Mam prawo do przenoszenia danych – głos mężczyzny stał się jeszcze bardziej pogodny.
- Wykonując prawo do przenoszenia danych osoba, której dane dotyczą, ma prawo żądania, by dane osobowe zostały przeniesione przez administratora bezpośrednio innemu administratorowi – wyszeptałem zdanie zapamiętane ze szkolenia. - O ile jest to technicznie możliwe – dodałem z nadzieją w głosie.
- Weźmie pan łyżkę i słoik, zgarnie mój stolec z trawnika i zaniesie do laboratorium, które jest po drugiej stronie ulicy – usłyszałem w słuchawce. - Potrzebuję zrobić badanie kału, a nie bardzo mam czas by dziś podjechać do przychodni.
- Czy pan sobie jaja ze mnie robi!? - wykrzyknąłem do słuchawki.
- Jeśli pan jako administrator moich danych osobowych będzie stwarzał przeszkody złożę skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych – zagroził mężczyzna. - Wie pan jak wysokie są kary?
Rozejrzałem się nerwowo po ulicy, otarłem pot z czoła.
- Za chwilę wyślę panu smsem swoje imię i nazwisko wraz ze zgodą na administrowanie moimi danymi dla potrzeb przeniesienia moich danych osobowych z trawnika do przychodni– usłyszałem w słuchawce. - Miłego dnia.
Mój rozmówca rozłączył się, a telefon zawibrował w mojej ręce. Otrzymałem sms. Wszedłem z powrotem do biura.
- Coś się stało? - zapytała zaniepokojona sekretarka.
- Wszystko w porządku – odpowiedziałem spokojnym głosem. - Mamy łyżkę i słoik?
_________________
Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko

 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #9  Wysłany: 2018-05-24, 19:04   

Szesnasty raz jeszcze budził jakies emocje :D
_________________
 
 
Rudolf 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #10  Wysłany: 2018-05-24, 19:19   

Co chcesz ja nie słyszałem / czytałem tego dowcipu :D
_________________

 
 
machlo 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 5250
Skąd: Warszawa
 #11  Wysłany: 2018-05-24, 19:28   

https://www.youtube.com/watch?v=KOpNBS3qwWI
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14306
Skąd: Gliwice
 #12  Wysłany: 2018-05-24, 20:14   

Erolek napisał/a:
Ja tam jestem zadowolony.

Jest to swietna okazja, zeby wypisac sie (a raczej nie zapisac sie ponownie) z pierdyliona newsletterow, ktore ciagle przychodzily na skrzynkę.

Pozdrawiam
Eryk


Dokładnie :))
Od kilku dni przychodzi mi masa maili o potwierdzenie subskrypcji i innego spamu. Poza kilkoma klikam 'nie' albo olewam, ciekawe czy sie dostosują :P

Widzę jeszcze jeden (potencjalny) plus - moze niektórzy opamiętają się z kamerami, monitoringiem itp.
Juz wiadomo, ze nie bedzie kamer w lokalach wyborczych (imo kretyński pomysł). Do tego czytałem, ze w paru szkołach zaczęli sie zastanawiać, czy faktycznie mogą np. instalować je w toaletach dla uczniów...
Ostatnio zmieniony przez Machu 2018-05-24, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szymon 
Klon Ryżowego
PPD


Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 10842
Skąd: Mynsien
 #13  Wysłany: 2018-05-25, 08:07   

Erolek napisał/a:
Ja tam jestem zadowolony.

Jest to swietna okazja, zeby wypisac sie (a raczej nie zapisac sie ponownie) z pierdyliona newsletterow, ktore ciagle przychodzily na skrzynke.

Pozdrawiam
Eryk


pifko

Tez znajduje to jako zaletę :)
Porządek się trochę zrobi.
 
 
Woytec 
Majerankowy
Stary zrzęda


Pies czy kot?: pies
Wiek: 64
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 18934
Skąd: TST
 #14  Wysłany: 2018-05-25, 08:14   

...

Edit
Pomyłka... :oops:
_________________
pozdrawiam, Wojtek

Komunizm 2.0, czyli nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.
Ostatnio zmieniony przez Woytec 2018-05-25, 08:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum