Poprzedni temat «» Następny temat
Dobry zegarmistrz w Warszawie poszukiwany
Autor Wiadomość
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #211  Wysłany: 2015-02-13, 08:22   

Myślę, że belgradzka 4 też byłaby ok
Gość ma autoryzacje seiko, robi testy kopert więc i z uszczelkami sobie poradzi :)
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
kolakk 
Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 310
Skąd: Warszawa
 #212  Wysłany: 2015-05-15, 16:23   

Panowie, niestety muszę ogłosić przykrą wiadomość.

Krótką mówiąc, Pan Jan z Tarchomina odwala kaszanę. Na 5 zegarków, w których zlecałem różne usługi (głównie złożenie, założenie szkiełka i inne pierdoły), 5 otrzymałem w stanie co najmniej złym.

Przykład - JLC Master Control (zegarek kolegi), nie byle co, niesprawny. Potrzebna była naprawa i polerka, polerkę wykonałem sam natomiast Pan Jan miał "zrobić tak żeby było dobrze". Po wypolerowaniu koperty oddałem ją do złożenia (wcześniej zostawiłem sam mechanizm). Stan po złożeniu - koperta - wszędzie mikroryski, pod szkłem resztki pasty polerskiej i inne paprochy, jedyne zadowolenie, że zegarek sprawny.
Mija miesiąc i zegarek stoi... No to powrót do Pana Jana, coś pogmerał 2 dni później i znowu stoi. Zegarek kilka dni później został sprzedany do kogoś z Krakowa (być może forumowicz ;) ) Zegarek stanął mu następnego dnia. Zaniósł go do swojego zegarmistrza - i co się okazało? W środku (mechanizmu) podobno mnóstwo kurzu i do tego sierść zwierząt :shock: Nie nie żartuje...

Reszta zegarków które oddałem to jak wspominałem jakieś duperele do zrobienia. Każdy z nich nie wrócił w stanie jakim oczekiwałem. A to brud pod szkłem, a to niemiłosiernie porysowana koperta. Ręce opadają.

W najbliższy poniedziałek odbieram wszystko co moje.

Szanuje Pana Jana za zdolności i nawet darzę go sympatią za jego poczucie humoru, wiedzę itp. , ale fachowiec przez duże F to prawdopodobnie był, ale aktualnie nie jest.
Pewnie wiecie również jak to bywa u niego z terminami... Za tydzień będzie, za tydzień będzie... telefon po tygodniu i co? Nawet na zegarek nie spojrzał i tak aż do czasu aż kogoś opuści spokój.


Skoro już się wyżaliłem to teraz pytanie. Jakiego fachowca polecacie w Warszawie i okolicach?
Ostatnio zmieniony przez kolakk 2015-05-15, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14626
Skąd: Warszawa
 #213  Wysłany: 2015-05-15, 16:39   

marna odpowiedź, ale niedługo otwiera się zakład też Pan Janek ale z Woli, był na Górczewskiej, będzie teraz na Wolskiej, bardzo dobry zegarmistrz, jak otworzy zakład poinformuję a Janek z Tarchomina facepalm
_________________
Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #214  Wysłany: 2015-05-15, 16:44   

kolakk napisał/a:
staną


stanąŁ, stanąŁ, Ł na końcu. Oni staną, jemu stanął :wkurzony:
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14626
Skąd: Warszawa
 #215  Wysłany: 2015-05-15, 16:55   

Janek z Tarchomina jest dobrym gawędziarzem i kompanem, ale zegarków to chyba nie chce mu się naprawiać, moją Delbanę trzyma już z pół roku aż boję się od niego ją zabrać facepalm
Ostatnio zmieniony przez Jacobi 2015-05-15, 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kolakk 
Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 310
Skąd: Warszawa
 #216  Wysłany: 2015-05-15, 17:41   

Jacobi napisał/a:
marna odpowiedź, ale niedługo otwiera się zakład też Pan Janek ale z Woli, był na Górczewskiej, będzie teraz na Wolskiej, bardzo dobry zegarmistrz, jak otworzy zakład poinformuję a Janek z Tarchomina facepalm


Też czekam na Pana Jana Dubra ;) A co myślicie o tym serwisie Seiko na Belgradzkiej?
Ostatnio zmieniony przez kolakk 2015-05-15, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #217  Wysłany: 2015-05-19, 15:37   

kolakk,

A rozmawiałem o tym bezpośrednio z Jankiem? Czy tak od razu na forum wrzuciles. Nie mowie ze taka sytuacja nie mogła mieć miejsca ale z Twojej wypowiedzi brzmi tak jakbyś z Jankiem na ten temat słowa nie zamienil... A moim zdaniem to jest pierwsza osoba ktorej powinienes sie wyzalic, a potem oczywiscie mozna Wstawić na forum. Czemu nie.
hmmm
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18496
Skąd: Biała Podlaska
 #218  Wysłany: 2015-05-19, 18:43   

Szymon, ale co mu się wyżalić jak dał d..y i tyle.
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #219  Wysłany: 2015-05-19, 19:00   

kornel91 napisał/a:
Szymon, ale co mu się wyżalić jak dał d..y i tyle.


Nie wiem... jak ktoś zrobi coś co mi nie pasje, to rozmawiam z tą osobą najpierw. Może to staroświeckie albo jakieś, ale uważam, że to najodpowiedniejsze.

A słowa "wyżalić" uzyłem dlatego, że uzył go kolakk
Ostatnio zmieniony przez Szymon 2015-05-19, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18496
Skąd: Biała Podlaska
 #220  Wysłany: 2015-05-19, 19:08   

Szymon, ja do Ciebie też nic nie mam. Tylko wiem, że czasami nie warto rozmawiać chociaż może kolakk powiedział co mu nie pasuje.
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
machlo 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 5253
Skąd: Warszawa
 #221  Wysłany: 2015-05-19, 23:51   

kolakk napisał/a:

Też czekam na Pana Jana Dubra ;) A co myślicie o tym serwisie Seiko na Belgradzkiej?


Seiko na Belgradzkiej jest powiedzmy ok, przynajmniej w porównaniu do Pana Jana (z Woli).
U Pana Jana kiedyś coś z "seagullem" 1963 robiłem, już nie pamiętam co, nie wiem jak mu się to udało, ale pękło mu się szkiełko akrylowe. No i po tym mam jakiś do niego uraz.
Natomiast do serwisu Seiko dałem dwa kredensy do konserwacji (czyszczenie + smarowanie):
- cena nie była niska, bo aż 200zł czy tam 250zł!
- cenę bym przebolał, gdyby pedantycznie podchodził do roboty, ale jednak zostawił parę paproszków i w jednym kredensie na wskazówce zostawił małą ryskę

Jak dla mnie obaj są już skreśleni, bo nie chcę paprochów i uszkodzeń jakichkolwiek po serwisie.

No i tu też mam teraz problem. Strela wymaga już czyszczenia i smarowania, bo zaczęła się późnić ponad 30s/dzień. W jakie pewne ręce można oddać strzałkę w Warszawie i nie zapłacić połowy ceny zegarka. ;)
Ostatnio zmieniony przez machlo 2015-05-19, 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bronek 
Ryżowy Długiego Marszu

Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 907
Skąd: Warszawa
 #222  Wysłany: 2015-05-20, 08:40   

Zauważyłem pewna prawidłowość jeśli chodzi o zegarmistrzów polecanych na forum.
Na początku są zachwyty, dobre ceny i terminowość. Im więcej się ich chwali tym więcej mają roboty. Forum czyta sporo gości, którzy się nie udzielają, a jednak czytają i wyciągają wnioski :)
Jak zacząłem chodzić do Janka to było u niego pustawo. Był czas na rozmowy, pokazywanie nowych zegarków i naprawy od ręki. Terminy miał krótkie i nie miałem żadnych zastrzeżeń.
W zeszłym tygodniu wpadłem na 5 minut w ciągu dnia. Dwóch klientów w środku i za mną przyszły jeszcze dwie osoby. Z tego co wiem ostatnio jest tak na okrągło...
_________________
" Idiotów generalnie jest mało na świecie, ale są tak sprytnie porozstawiani, że co rusz któregoś spotykamy :wink: "
 
 
kolakk 
Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 310
Skąd: Warszawa
 #223  Wysłany: 2015-05-20, 10:06   

kornel91 napisał/a:
Szymon, ja do Ciebie też nic nie mam. Tylko wiem, że czasami nie warto rozmawiać chociaż może kolakk powiedział co mu nie pasuje.


Tak tylko, że ja jestem jeszcze "gówniarzem" i Pan Jan raczej traktuje mnie z góry przez co ciężko cokolwiek do niego przemówić...

No cóż po prostu stracił klienta i tyle, a uwierzcie mi czy chcecie tego czy nie, hurtownikiem to ja jestem i średnio miesięcznie zostawiam u zegarmistrzów połowę minimalnej krajowej - płacę to wymagam.
Ostatnio zmieniony przez kolakk 2015-05-20, 10:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18496
Skąd: Biała Podlaska
 #224  Wysłany: 2015-05-20, 11:22   

kolakk napisał/a:
kornel91 napisał/a:
Szymon, ja do Ciebie też nic nie mam. Tylko wiem, że czasami nie warto rozmawiać chociaż może kolakk powiedział co mu nie pasuje.


Tak tylko, że ja jestem jeszcze "gówniarzem" i Pan Jan raczej traktuje mnie z góry przez co ciężko cokolwiek do niego przemówić...

No cóż po prostu stracił klienta i tyle, a uwierzcie mi czy chcecie tego czy nie, hurtownikiem to ja jestem i średnio miesięcznie zostawiam u zegarmistrzów połowę minimalnej krajowej - płacę to wymagam.


+1
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #225  Wysłany: 2015-05-20, 11:56   

Bronek napisał/a:
Zauważyłem pewna prawidłowość jeśli chodzi o zegarmistrzów polecanych na forum.
Na początku są zachwyty, dobre ceny i terminowość. Im więcej się ich chwali tym więcej mają roboty. Forum czyta sporo gości, którzy się nie udzielają, a jednak czytają i wyciągają wnioski :)
Jak zacząłem chodzić do Janka to było u niego pustawo. Był czas na rozmowy, pokazywanie nowych zegarków i naprawy od ręki. Terminy miał krótkie i nie miałem żadnych zastrzeżeń.
W zeszłym tygodniu wpadłem na 5 minut w ciągu dnia. Dwóch klientów w środku i za mną przyszły jeszcze dwie osoby. Z tego co wiem ostatnio jest tak na okrągło...



A ja dam +100 tutaj.
Niestety renoma tworzy tłok u zegarmistrza a ostatnio u Janka jest masakra.
Nie wiem czy kiedyś byliście u niego w pracowni dłużej w sobotę. Ja tam bywam, bo sobie dłubię w swoich zegarkach przy drugim biurku. Ostatnio było tak, że przez 3h nie było paru minut bez klienta i oczywiście wszystko na już wszyscy chcą. Przy takim tłoku naprawdę ciżęko robić wszystko w krótkich terminach, bo się po prostu nie da. A jak ktoś ciśnie na termin, to nie da się tego z kolei zrobić do końca dobrze, bo w pośpiechu to zwsze coś (a przeważnie ciśnie kilka terminów jednocześnie).

kolakk,
Jesteś taki sam "gówniarz" jak i ja. Jak w moim Poljocie robota nie wyszła i mi się zatrzymał, to poszedłem do Janka, powiedziałem, co jest nie tak i potem dostałem go zrobionego tak, że mucha nie siada. Janek może skromny nie jest (moim zdaniem ma absolutne prawo do tego, bo znam jego wiedzę i umiejętności a wiem też że jest bardzo ceniony w cechu zegarmistrzowskim w Wawie - wiem to nie od niego), ale przy tym potrafi przyjąć krytykę na klatę od dowolnej osoby (jeśli krytyka ma podstawy - tutaj miałaby i nie byłoby problemu).

On stracił klienta, Ty pozbawiłeś się dobrego fachowca (niewielu potrafi niektóre rzeczy z którymi on sobie radzi). A wszyscy jesteśmy ludźmi - nie ma ludzi nieomylnych.

"Profesjonalnie, szybko, tanio - wybierz dwa" - z tego co wiem, to Janek cenowo robił bardzo atrakcyjnie w kontekście tego co bylo do roboty (widziałem innego JLC - Master quartz którego przyniosłeś, bo byłem wtedy u Janka)

Z mojej strony EOT, każdy sobie wypracuje zdanie jakie chce (na podstawie informacji jakie ma).
Ostatnio zmieniony przez Szymon 2015-05-20, 12:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum