Poprzedni temat «» Następny temat
Naprawa Deep Blue Master 1000
Autor Wiadomość
arturnk 
Kulis

Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 3
Skąd: Krotoszyn
 #1  Wysłany: 2017-08-18, 23:55   Naprawa Deep Blue Master 1000

Witam, rok temu kupiłem na forum zegarek Master 1000. 2 dni temu upadł mi na podłogę w domu i na drugi dzień stanął w miejscu. Próbując go nastawić, godzinowa wskazówka zahaczyła o indeks na godzinie szóstej i wygięła się. Prawdopodobnie uszkodził się mechanizm, oraz byłaby potrzebna nowa wskazówka.
Zamieszczam zdjęcie.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/c9a164dde2ae30fb

Spójrzcie na minutową wskazówkę, jest również uszkodzenie idące środkiem luminu wzdłuż wskazówki. Możliwe że do zegarka dostała się wilgoć, lub również o coś zahaczyła uginając się wzdłuż. Dodam że w dniu upadku kąpałem się w morzu z samego rana. Gdzie mogę dostać kupić pasujące wskazówki do tego mechanizmu od np seiko?

Bardzo proszę o pomoc, lub o podpowiedź co mógłbym zrobić dalej w obecnej sytuacji? Zależy mi aby go naprawić.
Ostatnio zmieniony przez arturnk 2017-08-19, 09:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #2  Wysłany: 2017-08-19, 09:09   

zdjecia nie dzialaja.

po czym wnosisz, ze uszkodzil sie werk? Czy zegar w ogole rusza? jesli wskazowka zahacza o indeks, to albo caly mechanizm sie przemiescil, albo wskazowka wypadla z tubusa i teraz jest krzywo.
Najlepiej otworzyc i sprawdzic.

w srodku masz nh35, podstawowy mechanizm seiko. Wskazowek do tego jest mnostwo, poszukaj na ebay albo u yobokiesa.

I dlaczego miala sie dostac do niego woda? nie zakreciles koronki?
_________________
beceen | ***** ***
 
 
arturnk 
Kulis

Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 3
Skąd: Krotoszyn
 #3  Wysłany: 2017-08-19, 09:32   

beceen napisał/a:
zdjecia nie dzialaja.

po czym wnosisz, ze uszkodzil sie werk? Czy zegar w ogole rusza? jesli wskazowka zahacza o indeks, to albo caly mechanizm sie przemiescil, albo wskazowka wypadla z tubusa i teraz jest krzywo.
Najlepiej otworzyc i sprawdzic.

w srodku masz nh35, podstawowy mechanizm seiko. Wskazowek do tego jest mnostwo, poszukaj na ebay albo u yobokiesa.

I dlaczego miala sie dostac do niego woda? nie zakreciles koronki?


Rano kąpałem się z nim na ręku, po południu spadł mi na podłogę a wieczorem zauważyłem że stoi. Po odciągnięciu koronki i ponownym wciśnięciu ruszył na kilka sekund. Również po stuknięciu w szkiełko ruszał na jakiś czas, więc przypuszczam że może werk się uszkodził. Podczas kąpieli koronka była na 100% zakręcona bo sprawdzałem to przed wejściem do wody. O dostaniu się do niego ewentualnej wilgoci może wskazywać naruszenie minutowej wskazówki. Powiększ zdjęcie, ma ona dziwne sfałdowanie luminu, pomyślałem że może od dostania się wilgoci.
Pisałem dwukrotnie do deepbluewatches i zero odzewu. AtomicTime na urlopie. Kupię wskazówki i oddam do przeglądu, ale właśnie nie wiem gdzie znaleźć na 100% pasujące wskazówki. Na ebayu po wpisaniu hasła "WATCH HANDS SET seiko nh35" pokazuje raptem 4 oferty.

edit.
Możliwe że faktycznie cały werk się przemieścił, bo zauważyłem że w datownik o godzinie 20 powinien być jeszcze idealnie prosto na dacie "15" a jest delikatnie cofnięte w kierunku nadejścia cyfry "14"
Ostatnio zmieniony przez arturnk 2017-08-19, 09:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #4  Wysłany: 2017-08-19, 10:12   

http://s161.photobucket.com/user/yobokies/library
http://www.dagazwatch.com/apps/webstore/

duzo wskazowek do seiko, cos na pewno znajdziesz.

Nie ma co dywagowac specjalnie, oddaj do majstra i niech zobaczy. Uszkodzenie lumy nie wyglada mi na wode, tymbardziej, ze nie widac parowania i z tego co piszesz nie bardzo wiadomo, jak ta woda miala by sie dostac do srodka przed upadkiem zegarka.

Otwierales go? jesli mowisz, ze wskazowka zahacza o indeks, to mechanizm nie ruszy. Wyjmij werk z koperty i zobacz, czy chodzi normalnie, jak nic go nie blokuje.
_________________
beceen | ***** ***
 
 
arturnk 
Kulis

Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 3
Skąd: Krotoszyn
 #5  Wysłany: 2017-08-19, 11:57   

Na stronie którą mi podałeś zdaje się że niestety chyba nie ma wskazówek do mechanizmu NH35, widzę większość do 7s26, 7s36, 7s25, 7s35, 6r15, 4r15, 4r35, 4r36, 6309, 7002, 7009. 7006, 7548.
Co do rozszczelnienia to zasugerował mi to znajomy zegarmistrz, którego spotkałem w supermarkecie pokazując mu zdjęcie.
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #6  Wysłany: 2017-08-19, 12:08   

arturnk, nh35 i 4r36 to ten sam mechanizm. Poczytaj troche zanim zadasz pytanie.
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum