Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc prz zakupie chińczyka !?
Autor Wiadomość
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35022
Skąd: Polska Pd. B
 #1  Wysłany: 1970-01-01, 01:17   Wybor miejsca zakupu pierwszego "Chinczyka"

Witam,

Jak widac to moj pierwszy watek i post na Waszym Forum - dlatego pozdrawiam szanowne Towarzystwo :)



Tak zamieszaliscie mi w glowie watkami o "wiadomych" czasomierzach, ze troche sie napalilem na kolejny zakup :idea:



Nie chcialbym jednak tego zrobic zbyt pochopnie i czegos sknocic (kupujac np. cos na Allegro i przeplacajac lub trafic na jakis "szajs").

Co np. sadzicie o zegarkach MM i Parnis obecnie tam wystawianych :?: (nie wiem czy moge podac link lub ksywke sprzedajacego, czy na przyklad numer aukcji?)



Czytam rowniez o "pewniakach" z eBaya i zastanawiam sie, czy nie pojsc w tym kierunku. Czy jednak wtedy cala otoczka celno/podatkowa nie dobije mnie cenowo?



Czyli reasumujac - prosze o pomoc w zakupie pierwszego sikora MM lub Parnis :roll:
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 1970-01-01, 02:09   

Proponuje zobaczyć moją ofertę w bazarku...



Pzdr

Spinner
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35022
Skąd: Polska Pd. B
 #3  Wysłany: 1970-01-01, 02:09   

Witam,

A jak sie ma sprawa z oplatami na granicy (clo, Vat) za sprowadzane sztuki, jesli mozna zapytac
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #4  Wysłany: 1970-01-01, 02:09   

Nie słyszałem aby przy tych tańszych ktoś zapłacił cło i vat... Problem w tym, ze nie wiesz co dostaniesz - a to czasami rysa była a to coś krzywo zmontowane itp... Niby póki co można sie dogadać i wymieniają lub przysyłają części ale ryzyko jest - podobnie jak i zaginiecia przesyłki - w końcu robi tysiące kilometrów...



Pzdr

Spinner
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #5  Wysłany: 1970-01-01, 02:09   

1. Zakładasz konto na ebay

2. Zakładasz konto PayPal (podpinasz kartę kredytową - najwygodniej)

3. Wybierasz sprawdzonego sprzedawcę --> lista forumowa

4. Wybierasz model

5. Kupujesz płacąc PayPalem

6. Czekasz na przesyłkę.

7. Jeśli przesyłka przyjdzie uszkodzona - prosisz o wymianę i dostajesz nowy po odesłaniu starego (koszt całości + 30 PLN)

8. Każdy doswiadczony sprzedawca wysyła to jako "GIFT" i deklaruje cene kilku $. w najgorszym wypadku czeka cię wizyta w urzędzie celnym i okazanie wydruku z obciązenia karty - wartość tych zegarków jest za niska by okaldac je cłem i VATem. Jak tu kupowaliśmy, nie zdarzyło się to jeszcze nikomu.
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 1970-01-01, 02:09   

Nie jest wartosc za niska...



Tyle, ze plaskiej kopercie gift to pewnie olewaja ciepłym sikiem...



Pzdr

Spinner
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #7  Wysłany: 1970-01-01, 02:09   

Za niska. 150 ojro jest minimalną wartościa nakładająca obowiązek celny. Musże dokładniej poszukac to podam linki, OK?
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35022
Skąd: Polska Pd. B
 #8  Wysłany: 1970-01-01, 02:09   

ALAMO napisał:
1. Zakładasz konto na ebay

2. Zakładasz konto PayPal (podpinasz kartę kredytową - najwygodniej)

3. Wybierasz sprawdzonego sprzedawcę --> lista forumowa

4. Wybierasz model

5. Kupujesz płacąc PayPalem

6. Czekasz na przesyłkę.

7. Jeśli przesyłka przyjdzie uszkodzona - prosisz o wymianę i dostajesz nowy po odesłaniu starego (koszt całości + 30 PLN)

8. Każdy doswiadczony sprzedawca wysyła to jako "GIFT" i deklaruje cene kilku $. w najgorszym wypadku czeka cię wizyta w urzędzie celnym i okazanie wydruku z obciązenia karty - wartość tych zegarków jest za niska by okaldac je cłem i VATem. Jak tu kupowaliśmy, nie zdarzyło się to jeszcze nikomu.


Witam,

Dzieki - nie jest mi obca "dzialalnosc" na eBayu - konto w PayPal 'u tez dziala, a i jeden z moich Seiko tez dotarl do mnie na zasadach opisanych powyzej :wink:

A powiedzcie mi jeszcze, czy ktos z Was kupowal w ten sposob wiecej niz jeden zegarek w jednej przesylce i czy to moze miec wtedy wplyw na zainteresowanie sluzb celnych (wieksza przesylka, wieksza wartosc zadeklarowana, itd :?: )

I jeszcze jedno - czy czesto zdarzaly Wam sie przypadki odsylania lub zagubienia przesylki np. od myfrienda :?:
 
 
dipsy007
Gość
 #9  Wysłany: 2009-08-04, 10:10   Pomoc prz zakupie chińczyka !?

Mam pomysła, gdyz dotyczy to także po części mnie samego.

Na naszym forum, jak i na zaprzyjaźnionym forum, są koledzy ( koleżanki), którzy chętnie zakupili by na ebayu jakiegoś chińcxzyka, jednak nie umieją tego dokonać ( nie mają czasu, daru, polotu, konta na ebayu i inne).

Może załóżmy temat, gdzie osoby dokonujące zakupów na ebayu wpisywały by taki zamiar. Może przy okazji zakupów dokonaliby w/w uzytkownicy forum. A myślę, że i koszty wysyłki byłyby niższe itd.

Polecam do przemyślenia.
 
 
qbapiasek
Gość
 #10  Wysłany: 2009-08-04, 10:24   

Był już podobny pomysł na forum KMZiZ tylko że przy większych paczkach istnieje chyba groźba dołożenia podatków, do tego u części sprzedawców opłata za przesyłkę jest wliczona w cenę zegarka, a nawet jak jest oddzielnie to rzadko przekracza 10$.

Tak na dobrą sprawę do zakupu na ebay wystarczy mieć konto w serwisie oraz konto paypal, założenie obu nie powinno sprawiać kłopotu, wszystko jest po polsku i jasno wyjaśnione.



Oczywiście zawsze można zwrócić się tutaj o pomoc i otrzyma się ją na 100% :)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2009-08-06, 13:40   

Ostatnio pytałem się jednego myfrienda czy gdybym kupił dwa zegarki to jakoś dałoby się go wysłać jako gift. Odpisał, że przy jednym można, przy dwóch pojawia się ryzyko, a przy trzech pewność, że cło i Vat wlepią. :)
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #12  Wysłany: 2009-08-08, 16:23   

fajna inicjatywa -gipsy

wiec pisze informacja taka:

w zwiazku z zakupem lub co do sprzedawcy to tęgie glowy

jak w/w Blaz mają juz frendów na jebaju moga pomoc i doradzic



temat na razie przykleiłem



a i tu jest wszystko:



http://www.chinawatches.fora.pl/linki-i-adresy,22/
 
 
CipherDog
Gość
 #13  Wysłany: 2009-08-08, 21:41   

Osobiście polecam zakupy na Ebayu. Jakoś zawsze jestem zadowolony.

U nas najczęściej ktoś zawsze mnie chce oszukać albo przynajmniej złupić ostatni grosz no i koniecznie zarobić najlepiej tysiąc procent.

Za granica jakoś nie mam obaw a i zawsze cena jest zdecydowanie przystępniejsza.
 
 
pawwel
Sprzedawca Ryżu


Wiek: 35
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 270
Skąd: Warszawa
 #14  Wysłany: 2009-09-04, 10:54   

Chyba nikomu nie przyszło kilka w jednej przesyłce... Raczej nie warto ryzykować, kiedyś ktoś się o to pytał i sprzedawca napisał, że może zapakować kilka na własną odpowiedzialność kupującego.

Już tyle osób kupiło chińczyki, moim zdaniem nie ma co się obawiać :)
 
 
Sawim
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2009-09-04, 11:03   

Kilkakrotnie kupowalem po parę sztuk u jednego sprzedawcy - zawsze dochodziły oddzielnymi przesyłkami. Najwyrażniej żółci bracia znają obyczaje "customs`ów", i starają się ich nie irytować, a swoim klientom ułatwiać życie :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum