Poprzedni temat «» Następny temat
Delbana z bazarku !
Autor Wiadomość
Wozu
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2010-07-23, 15:08   Delbana z bazarku !

Czy mogę prosić szanownych adminów o przeniesienie części postów z "nowe nabytki" a dotyczące właśnie mojej Delbany?
Wraz oczywiście z postami Kumotra Rittera.
A tego posta można skasować ;)
Jeżeli można w ogóle.

Miałbym jeszcze kilka pytań co do tego zegara więc po co zaśmiecać "nowe nabytki"

Z góry dzięki :D
Gotowe pozdro Rudolf


Dziś mój bazarek znów mnie zaskoczył ;)

Działa do lekkiego czyszczenia ;) 3zł - (który to może być rok ? )


Brak wałka, baterii, mam nadzieję, że na chodzie ;) - 3zł



Bardzo ładny na dobrym chodzie - 40zł


Nie na chodzie do czyszczenia i naprawy ale za 3zł ;)


I wielka niewiadoma dla mnie ;) za całe 30zł Galsfjute ;) poza nazwą miejsca odwiecznych pielgrzymek wyznawców "wiecie czego" z "wiecie krórego forum" nic mi to nie mówi ;)
Na prawidłowym chodzie ;)


I na końcu za całe 80zł na dobrym chodzie, może oddam do czyszczenia ;)


Podaje ceny zegarków, które kupuje bo myślę, że to dobry pomysł.
Mnie to by bardzo pomogło przy rozmowach (targowaniu się) ze sprzedającymi,
gdybym miał jakiekolwiek rozeznanie w cenach.
Alledrogo nie biorę pod uwagę bo tam w większości wypadków i tak szukają leszcza ;)
Ostatnio zmieniony przez Rudolf 2010-07-24, 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2010-07-23, 15:11   

...no Wozu, niezłe zakupy, podoba mi się ten brzydki szczotkowany mechanizm Glastfittufa




Ps. widzę, że opanowałeś robienie zdjęć mechanizmów
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #3  Wysłany: 2010-07-23, 15:13   

Tomsky, to istne narodziny bestii :mrgreen: :mrgreen: . Rozszalałeś się, gratuluję nabytków, zamawiaj już tacki u Kadariusa :mrgreen:
Twoje Glasfjute to produkt DDR, to nie TO Glasfjute z pielgrzymek :grin: , ale zacny, zacny ...
 
 
ROBAK 
Ryżowy


Wiek: 49
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 531
Skąd: RZESZÓW
 #4  Wysłany: 2010-07-23, 15:16   

no Wozu gratuluję szczegulnie Glastfittufa doś żadki model i w dodatku w nienajgorszym stanie, będzie ci się opłacało w niego zainwestować, :mrgreen:
_________________
 
 
Nathan 
Starszy Ryżowy
o so chodzi


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 652
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
 #5  Wysłany: 2010-07-23, 15:17   

Wozu aleś nakupił :)
Ładny Glas, świetne te Kirowskie, no i zacna Delbana. Graty :mrgreen:
_________________
Marcin
last.fm
纳丹
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2010-07-23, 15:21   

TomekR napisał/a:

Twoje Glasfjute to produkt DDR, to nie TO Glasfjute z pielgrzymek :grin: , ale zacny, zacny ...

Dzięki Tomek za rozjaśnienie sytuacji ;) to nawet lepiej, że tak jest :D
Powoli chciałbym nadać troszeczkę lepszy wygląd zegarkom,
ale moi zegarmajstrzy udają, że mnie nie widzą :mrgreen:
No szlag trochę trafia, że człowiek chce dać komuś zarobić a taki zegarmistrz nie chcę pracy przyjąć :???:
Nic to jestem cierpliwy ;)
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2010-07-23, 15:22   

Cytat:

Ps. widzę, że opanowałeś robienie zdjęć mechanizmów


Zdjęcia jak zdjęcia, otwierać dekielki się nauczyłem :mrgreen: :razz:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #8  Wysłany: 2010-07-23, 16:24   

Wozu całkiem dobry dzień dziś był , ja byłem na bazarku , ale nic nie było . Gratuluje Gub do remontu / czyszczenia i bedzie gites . Resztę też warto ożywić .
_________________

 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #9  Wysłany: 2010-07-23, 16:30   

Wozu, z ciebie to taka cicha woda :wink: , gratulki i wal się :smile: :razz:
_________________
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2010-07-23, 20:45   

Wostok wydaje mi się, że jest z połowy lat '60. Właśnie się zabieram za podobnego nieco starszego z cechą daty 2-56, dodatkowo u mnie jest cecha CzCzZ czyli ta dla wcześniejszej produkcji. Sporo tych werków tyka pod pod cyferblatem z napisem KAMA. Werk zacny bo 2602 z dodanymi kamieniami/łożyskami nakrywowymi na osi koła wychwytowego oraz kamieniami/łożyskami nakrywowymi w układzie przeciwwstrząsowym na osi koła balansu. Rozumiem, że nie będziesz go ożywiał sam. Dlatego pominę kilka drobiazgów, związanych z ponownym uruchamianiem werka po czyszczeniu w czasie składania. Włos spiralny zapewnia bardzo dobrą dokładność chodu. Warto go przywrócić do życia choćby po to by używać na co dzień. U mnie na nadgarstku tyka obecnie Majak czyli bardzo podobny mechanizm wprawdzie bez kamieni nakrywowych na kle wychwytu ale za to łożyskowana po po obu stronach jest oś koła minutowego. Odchyłka dobowa użytkowa +5s.
Slava - kwarc też wart jest przeglądu. Mechanizm na łożyskach rubinowych należy do tych niezniszczalnych i to znacznie lepszych od wielu obecnie produkowanych "markowych" mechanizmów z plastikowymi kołami... Jedyna niedogodność to ogniwo. W Czajkach ale jak widzę i tutaj jest ogniwo AG7 (BP339 ???).Jest ono dosyć nietypowe co nie oznacza, że należy dać się ograbić na gościńcu płacąc 25zł.
Co do Glashutte to zwykły przyzwoity automat. Nie odbiegający jakością od... Poljota. Jak znajdę trochę czasu to na kizimizi pojawi się kolejna antybajka o jednym z ich werków. A jak czas pozwoli to może i o dwóch...
Delbanka jak marzenie.... :wink: . Pamiętaj byś ubierał ją do kościoła a w kościele co 5 minut sprawdzał godzinę.... :lol:
Pozostałe to takie "zwykłe" antyki. W kirowskim zawsze zastanawiał mnie ten mostek. To krok w przód pod względem jakości mechanizmu - poprawiający jego sztywność. Ale jakoś nie "jarzę" dlaczego na balansie nie ma w takim przypadku układu przeciwwstrząsowego? Skoro był stosowany z powodzeniem już w 2602 i podobnych.

Wszystko co napisałem to tylko mój prywatny osąd i nic więcej.
Ostatnio zmieniony przez Ritter 2010-07-23, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2010-07-23, 21:33   

Ritter, bardzo dziękuję za wspaniały referat ;)
jestem pod zrażeniem i co jeszcze bardziej cieszy zaczynam powoli rozumieć o czym piszesz ;) ( i ogóle o co chodzi ;) )
Wostok chodzi ale jeszcze nie wiem jak z dokładnością chodu.
Sława kwarc mam nadzieję, że po założeniu baterii zacznie działać, no i mam nadzieję dokupić wałek do niej.
Kirowski też do naprawy (czyszczenia) może nawet kopertę dam do chromowania (bardzo mi się podoba)
Za wszystkie trzy dałem 9 zetafonów więc jestem zadowolony.

DDRowskie cudo działa bardzo ładnie szkiełko do wymiany i uzupełnienie białego wypełnienia we wskazówkach i będzie super sikor ;)

Kirowski damski (chyba) nie wymaga żadnych pracy ostatecznie mogę pokazać zegarmajstrowi czy go wyczyścić czy zostawić jak jest.

Tylko ta Delbana zastanawiam się ciężko czy nie wydać na nią około 150-200zł i całkowicie nie poddać renowacji, takiego prawdziwego śwajcara vintage miałbym ;) :razz:

Mój zegarmistrz sprzedaje Delbany po 3 stówki w trochę lepszym stanie więc jak go poddam renowacji to cały koszt wyniesie mnie około 280zł (czyli taniej niż zegarmistrza) trochę dużo ale jak na kościołowy ;) zegarek chyba warto ;)

Jeszcze raz dzięki pięknie się czytało ;)
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2010-07-23, 23:32   

Proszę bardzo...
Zapomniałem dodać, Ze w kwarcu po lewej stronie na płytce drukowanej jest trymer regulacyjny. Srebrny okrągły z ceramicznym dyskiem wewnątrz, w którym jest wykonane prostokątne wgłębienie pod końcówkę regulacyjną. W prostokątne wgłębienie wkładasz, najlepiej plastikowy/drewniany DIY, "śrubokręt" i delikatnie kręcisz, o niewielki kąt. Sprawdzasz czy się bardziej późni czy też spieszy. Trymer obraca się swobodnie w dwie strony. Po obróceniu o pełen obrót znajdujemy się znów w tym samym miejscu z poprawką dokładności chodu.
To bardzo przydatna własność ponieważ po pewnym czasie. To znaczy kilku latach pracy, rezonator kwarcowy ma tendencję do "przyspieszania". A dzięki trymerowi można zniwelować jego "starzenie" i bardzo precyzyjnie wyregulować. Nie tak dawno wylutowałem z uszkodzonej płytki bezkamieniowej myioty rezonator by włożyć do leciwej "Montany" (LCD; 16-melodyjek; 4 przyciski - kultowy!), która robiła ok. +3min na tydzień. Czyli bardzo kiepsko nawet na mechanika. A niestety nie miała trymera na pokładzie płytki.

W drugim Kirowskim na mostku kół pośrednich brakuje niestety łożyska rubinowego. Ciekawe czy zegarmistrz wstawi kamień czy wymieni mostek? No i co z osią i czopem koła minutowego?
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2010-07-23, 23:40   

Ritter napisał/a:

W drugim Kirowskim na mostku kół pośrednich brakuje niestety łożyska rubinowego. Ciekawe czy zegarmistrz wstawi kamień czy wymieni mostek? No i co z osią i czopem koła minutowego?

O kurna tego nie zauważyłem :shock: a to przecież widać od razu :???:


Wszystkie informacje bardzo się przydadzą choć do tego żeby "zabłysnąć" przed zegarmistrzem ;) dzięki !
Ostatnio zmieniony przez Wozu 2010-07-23, 23:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #14  Wysłany: 2010-07-23, 23:42   

...jak zreferujesz zegarmistrzowi, to co Ritter napisał, to majster się zaczerwieni i pójdzie do kąta :twisted:
 
 
Arek
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2010-07-23, 23:52   

albo powie: "jak żeś tak mądry to sam se naprawiaj" :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum