Poprzedni temat «» Następny temat
G.Gerlach VIS wz. 35
Autor Wiadomość
Z_bych 
Koneser chińskiego majeranku
Morda Zdradziecka


Wiek: 55
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 21593
Skąd: Lublin
 #136  Wysłany: 2016-05-04, 21:25   

Ja już nie wiem... Mnie się podobają zarówno indeksy co 5s jak i tylko 4 kreski... A jeśli miałaby zostać tarcza na wzór okładzin uchwytu (kolby?) pistoletu, to może szarpnąć się na tłoczenie wzoru zamiast nadruk? Wykonalne, ale nietanie... hmmm
_________________
https://sklep.katatime.pl
http://www.katatime.pl
http://www.toskania.org.pl
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #137  Wysłany: 2016-05-04, 21:46   

Zbychu, decyzję w sprawie tłoczenia tarczy, wraz z całym szeregiem innych, związanych z tym projektem, pozwolę sobie zostawić GG.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2016-05-04, 21:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
arti01 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: kot
Wiek: 52
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 133
Skąd: Poznań
 #138  Wysłany: 2016-05-04, 22:11   

Z_bych napisał/a:
Ja już nie wiem... Mnie się podobają zarówno indeksy co 5s jak i tylko 4 kreski... A jeśli miałaby zostać tarcza na wzór okładzin uchwytu (kolby?) pistoletu, to może szarpnąć się na tłoczenie wzoru zamiast nadruk? Wykonalne, ale nietanie... hmmm


W renderze zrobiłem taki bajer, że trójkąty ciemne są drukowane farbą bardziej odbijającą światło niż te jasne, czyli w skrócie jasny matowy ciemny błysk, nie wiem, czy w przypadku tarcz zegarkowych coś takiego jest możliwe...
_________________
--
aRTI01
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #139  Wysłany: 2016-05-04, 22:35   

arti01 napisał/a:

W renderze zrobiłem taki bajer, że trójkąty ciemne są drukowane farbą bardziej odbijającą światło niż te jasne, czyli w skrócie jasny matowy ciemny błysk, nie wiem, czy w przypadku tarcz zegarkowych coś takiego jest możliwe...


To juz królestwo cioci fotochemii, a ona potrzfi upiec każde ciasto. :)

G.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #140  Wysłany: 2016-05-04, 23:19   

Ten projekt robi się mega wypas! Czarny faaaaajny!
_________________
Skate or die!
 
 
Z_bych 
Koneser chińskiego majeranku
Morda Zdradziecka


Wiek: 55
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 21593
Skąd: Lublin
 #141  Wysłany: 2016-05-04, 23:46   

Oba super i miałbym poważny dylemat przy zakupie. Dalej mocno kibicuję pifko
_________________
https://sklep.katatime.pl
http://www.katatime.pl
http://www.toskania.org.pl
 
 
Eustachy 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 2199
Skąd: z gór nizinnych
 #142  Wysłany: 2016-05-05, 11:33   

Pytanie techniczne. Czy kolor czarny można zmienić na czarny wpadający w niebieski - jak oryginalna radomska oksyda ?
_________________
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
 
 
arti01 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: kot
Wiek: 52
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 133
Skąd: Poznań
 #143  Wysłany: 2016-05-05, 12:06   

Eustachy napisał/a:
Pytanie techniczne. Czy kolor czarny można zmienić na czarny wpadający w niebieski - jak oryginalna radomska oksyda ?

Mogę dodać trochę niebieskiego do czarnego, jak również sprawić, aby odblask zawierał trochę niebieskiego. Oczywiście piszę o renderingach, a nie o fizycznych obiektach :)
_________________
--
aRTI01
 
 
Bodziej 
Starszy Kulis


Pies czy kot?: kot
Wiek: 57
Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 79
Skąd: Dziki Wschód
 #144  Wysłany: 2016-05-05, 12:12   

Ładne są! :-) Ja bym chyba pozbył się szczerbiny raz na zawsze (nie widzę możliwości ładnego jej wystylizowana i wkomponowania w tarczę), zostawił sekundowe indeksy co 5 s jako praktyczniejsze i jednoznacznie wskazujące, że z subtarczą mamy do czynienia, a 39 mm to naprawdę najlepszy rozmiar! Jest to i tak ukłon w stronę współczesności, gdyż od I WŚ (gdy to "kieszonki" wylądowały na męskich nadgarstkach) zmniejszano rozmiar kopert i przed II WŚ 35 mm to był duży zegarek męski. To wielkość wskazywała na jakość warsztatu i koncepcyjnej pracy producenta - łatwiej było zrobić duży werk (dopiero dziś, w dobie obrabiarek cyfrowych, wiemy jak mikroskopijnie małe mogą być te mechanizmy i wielkość nie jest już wyznacznikiem niczego), ale polski oficer wolałby ten bardziej prestiżowy... Gdyby (abstrahując od rzeczywistości) uznać, że to armia go wyposażyła, mógłby dostać solidny, wyraźny, mocny i tańszy zegarek - ale przecież nie większy niż te 39 mm, bo to już uznano by za tandetę...
_________________
Bodziejeszcze ludziom tak dobrze jak tu?
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #145  Wysłany: 2016-05-05, 17:37   

Poprzedni post "misie" podoba i mnie przekonał do (krótkich) indeksów co 5 sekund, a skoro i tak nie da się jej sensownie zrobić. zapomnijmy o szczerbince.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2016-05-05, 17:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eustachy 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 2199
Skąd: z gór nizinnych
 #146  Wysłany: 2016-05-05, 18:03   

arti01 napisał/a:

Mogę dodać trochę niebieskiego do czarnego, jak również sprawić, aby odblask zawierał trochę niebieskiego....


Pytam starych wyjadaczy o fizyczne możliwości :) .

---------------------------------------------------------------

W sumie można zrobić kopertę ze stali, wypolerować i nałożyć oksydę na gorąco, jak w oryginale :)

http://www.saguaro-arms.c...guaro-arms.html
_________________
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #147  Wysłany: 2016-05-05, 18:11   

Bodziej napisał/a:
(...) (nie widzę możliwości ładnego jej wystylizowana i wkomponowania w tarczę)(...)


Masz rację o tyle, że z wydzieloną jedynie "wirtualnie" tarczką sekundnika to trudne. Może takie "V" z szeryfami wysuniętymi na zewnątrz? Może ponownie dwie kropki?

Cytat:
(...) ale polski oficer wolałby ten bardziej prestiżowy... Gdyby (abstrahując od rzeczywistości) uznać, że to armia go wyposażyła, mógłby dostać solidny, wyraźny, mocny i tańszy zegarek - ale przecież nie większy niż te 39 mm, bo to już uznano by za tandetę...


Prawda. Nawet Armia Czerwona mianem "oficerskije" obdarzyła małą Zwiezdę.

Mi po prostu nie podoba się odniesienia do roku 1939.
Zostają też kwestie komercyjnej strony projektu.


G.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
arti01 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: kot
Wiek: 52
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 133
Skąd: Poznań
 #148  Wysłany: 2016-05-05, 18:38   

Jacek. napisał/a:
Masz rację o tyle, że z wydzieloną jedynie "wirtualnie" tarczką sekundnika to trudne. Może takie "V" z szeryfami wysuniętymi na zewnątrz? Może ponownie dwie kropki?


O, o kropkach też dziś myślałem. Ale takie V z szeryfami może też być fajne. Postaram się dziś przygotować jakieś warianty kropkowo kreskowe i z V. Podyskutować zawsze można.
_________________
--
aRTI01
 
 
Bodziej 
Starszy Kulis


Pies czy kot?: kot
Wiek: 57
Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 79
Skąd: Dziki Wschód
 #149  Wysłany: 2016-05-05, 18:58   

Kropki to nawiązanie do dość nowoczesnego systemu celowania w gorszych warunkach widoczności - zgrywania trzech kropek, a to do visa ma się nijak. Myślałem o szczerbinie wkomponowanej w subtarczkę na zasadzie "sztucznego horyzontu", ale nie wiem... Mam wrażenie, że zawsze to wychodzi ciut tandetnie. A ten 1939 jest o tyle ważny, że stanowi wyraźną, końcową granicę rozwoju niezależnego państwa, a także produkcji (na jego potrzeby), art. przemysłowych - no, produkcji niemieckiej przecież czcić nie będziemy! :-)
_________________
Bodziejeszcze ludziom tak dobrze jak tu?
 
 
Eustachy 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 2199
Skąd: z gór nizinnych
 #150  Wysłany: 2016-05-05, 19:14   

Produkcja niemiecka to badziew i tandeta w porównaniu z produkcja polską.
_________________
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum