Zegarek Oris
Odpowiedz do tematu

: Zegarek Oris
Witam serdecznie,
wpadł mi w ręce taki oto zegarek: http://www.serwerzdjec.pl...94775148061.jpg
http://www.serwerzdjec.pl...94768305562.jpg
http://www.serwerzdjec.pl...94771931935.jpg

Czy ktoś z forumowiczów posiada jakiekolwiek informacje na jego temat (model, data produkcji)? Czasomierz jest zepsuty, a koszt naprawy zegarmistrz wycenił na dwieście złotych. Na tarczy do góry widnieje tylko napis Oris, a u dołu Swiss Made ( słabo widoczne na zdjęciach, ale może to jakiś trop).

Z góry dziękuję.

:
Przeniosłem do działu Vintage bo zegarek wygląda na wiekowy .

:
Myślę, że lata 40-50. Oris to marka, która teraz jest w miarę rozreklamowana, natomiast przed laty była znana raczej z produkcji budzików, zdaje się. Ich zegarki naręczne to była raczej niższa półka. Sporo mechanizmów z wychwytem kołkowym etc. Ale często własnej produkcji, więc moim zdaniem sprawa dość ciekawa z kolekcjonerskiego punktu widzenia. To dość ładna sztuka, natomiast musiała złapać sporo wilgoci, sądząc po tym rdzawym śladzie od wskazówki. Reasumując - poszukałbym kogoś, kto doprowadzi ten sprzęt do stanu używalności taniej niż 2 stówy. Bo za taki szmal to nie ma sensu.

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
hrabia napisał/a:
(...) Ich zegarki naręczne to była raczej niższa półka. Sporo mechanizmów z wychwytem kołkowym etc. (...)


Nawet te lepsze mechanizmy są silnie budzikowate. Droższe modele Orisa z reguły są na mechanizmach Ebauches SA.
A okazane cykadło wygląda interesująco.

Gbourek.

:
To wolałbym, z kolekcjonerskiego punktu widzenia, na prostszym inhałsie.

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
Dlatego właśnie wygląda interesująco cool

Gbonx.

:
Sofokleszcz,
... bo my tu lubimy kołeczki :) ... zatem nie pozostaje nic innego tylko pokazać ten środek. :)

:
Wilgoć wydaje mi się, że złapał, bo z boku widać małą szczelinę. Zastanawiam się nad doprowadzeniem go do dobrego stanu i ewentualnej sprzedaży. Nie wydaję mi się, żeby w obecnym stanie miał jakąś wartość, chyba że sentymentalną ;)

:
Sofokleszcz, dlatego pokaż mechanizm. Zegarka i tak Ci nikt nie wyceni na forum.

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Wiem, że nikt nie wyceni :) Niestety nie mam pojęcia jak się dostać do wnętrza zegarka.

Spam
[Usunięty]
:
Sofokleszcz napisał/a:
Niestety nie mam pojęcia jak się dostać do wnętrza zegarka.


...przez szybkę :złośliwiec:


;)

:
Sofokleszcz napisał/a:
Wilgoć wydaje mi się, że złapał, bo z boku widać małą szczelinę. Zastanawiam się nad doprowadzeniem go do dobrego stanu i ewentualnej sprzedaży. Nie wydaję mi się, żeby w obecnym stanie miał jakąś wartość, chyba że sentymentalną ;)


Stracisz na tym. Puść go jak jest, jeśli nie chcesz go trzymać. Dostaniesz kilkadziesiąt złotych.

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
W ramach nadmiaru wolnego czasu udało mi się dzisiaj obskoczyć pozostałych zegarmistrzów. Jeden jak popatrzył stwierdził, że to wina rdzy ( :shock: ), a drugi stwierdził, że to złamana oś balansowa. Żaden nawet nie chciał bawić się w naprawę. Także taniej niż dwieście złotych nie da rady jeśli chodzi o koszt naprawy. :/

Spam
[Usunięty]
:
Sofokleszcz ... wiesz... nie ma się co oszukiwać.... ten twój Oris... choć fajny to nie jest jakieś hojtehorloże... a to co teraz z nim przeżywasz to czesto dotyka nas tu zbieraczy... a vintage złomiarzy to już chyba w szczególności... nie raz i niejeden z nas wbrew wszelkiej logice inwestował tłuste sumy by tylko przywrócić do jako takiej byle egzystencji upatrzony stary sikor i to niekoniecznie najwyższej półki... a twój zegarek... cóż... może zamiast na upartego próbować go odrestaurować warto póki co zachomikować w szufladzie... przyjdzie czas to może znajdą się części... a może i on sam kiedyś posłuży do ożywienia jakiego innego dziadka... najważniejsze to się nie zrażać... pifko [/b]

:
Słuchaj starego ... młody dobrze mówi ;)
pifko

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.