Poprzedni temat «» Następny temat
BuRy klamerki
Autor Wiadomość
Lao Tse 
Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 546
Skąd: Okolice rzeki Jangcy
 #61  Wysłany: 2015-03-23, 15:10   

Ratler Wściekły I napisał/a:
Lao Tse napisał/a:
Ale wiem że Ty masz jakiegoś składaka o nazwie OKEAN, więc uważaj żeby Cie nie uczulił. :twisted:

ja mam dwa i nic mnie nie uczula chorusie : koszernego poljota i prawie na sto procent koszernego Okeana :P
;) :D

jak on jest koszerny to ja jestem Mojżesz Winetu :))
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35022
Skąd: Polska Pd. B
 #62  Wysłany: 2015-03-23, 15:15   

Lao Tse napisał/a:
...to ja jestem Mojżesz Winnetou...

:D Manitou, Manitou, Manitou :D
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
 
 
marekgro 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 1924
Skąd: Kraków
 #63  Wysłany: 2015-03-23, 15:23   

koszerny nie koszerny, tak czy inaczej sprawdzone, nie uczula cool
_________________
Pick people of high integrity over capability. Capability degrades. Integrity compounds.
 
 
BuRy 
Kulis


Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 17
Skąd: Bydgoszcz
 #64  Wysłany: 2015-03-26, 20:29   

Gratuluje Koledze Ciechowi wiernej świty, która to zasugerowała użycie przeze mnie klejów do wyrobów klamer, ciągnęła ten wątek wzajemnie się nakręcając, utwierdzając się w swoich przekonaniach.
Wnioskuje z tego że miało to na celu przedstawienie mnie jako osobę niegodną do zajmowania miejsca na forum.
Czytałem cierpliwie wypowiedzi Kolegów o cudownych klejach , dziwiąc się jednocześnie ich pomysłowości.

Pragnę podziękować tym Kolegom, którzy nie poddali się sugestiom, wywartym wpływom i emocjom.

Jeżeli chodzi o klamerki, cieszę się że Koledzy z czymś takim się nie spotkali ( czyż bym był odkrywcą czegoś nowego :) -nie-nie.
Technologii tej będę strzegł jak Japończycy swojej wiedzy w dawnych czasach, a klamry te które są przedmiotem zagorzałej dyskusji Szanowni Koledzy, wykonane są całkowicie z różnych metali, łączone bez klejów, żywic czy opiłków. :)

W czasie kiedy obsmarowywano mnie toksycznym klejem wymieszanymi z opiłkami , zrobiłem nową klamrę.
Oto ona.





 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18496
Skąd: Biała Podlaska
 #65  Wysłany: 2015-03-26, 20:31   

Bardzo fajna i język też. A pokaż podcięcie a jak nie ma to IMO z nim lepiej by układała się na pasku.
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #66  Wysłany: 2015-03-26, 20:33   

BuRy, no i brawo!

W nagrodę możesz mi ją przysłać na testy alergiczne.
Po miesiącu oddam ;)
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18496
Skąd: Biała Podlaska
 #67  Wysłany: 2015-03-26, 20:34   

Santino, tak się nie pchaj :złośliwiec:
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Sebastian 
Klon Starszego Kulisa


Pomógł: 32 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 8855
Skąd: Wieliczka
 #68  Wysłany: 2015-03-26, 21:17   

BuRy, bardzo fajna pifko
_________________
Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
 
 
Grizzly 
Prezes Uncle Bens'a
to taki nieświeć


Pomógł: 23 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 6964
Skąd: Śląsk
 #69  Wysłany: 2015-03-26, 22:21   

Bury ładne klamry tworzysz, czekam na więcej, graty pifko
_________________
Człowiek z zegarkiem zna pojęcie czasu.
Człowiek z dwoma zegarkami nigdy nie jest tego pewien.
 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #70  Wysłany: 2015-03-26, 22:50   

No dobra, ale na początku nazwałeś to mokume. Mam nadzieję że nieświadomie? Bo teraz grasz lekko poszkodowanego, zgrywasz się jak panienka mówiąc o strzeżeniu tajemnic, a krótko mówiąc sam jesteś sobie winien. Klamry masz fajne, chyba nie potrzeba do tego dorabiać jakiejś ideologii z kosmosu...
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #71  Wysłany: 2015-03-26, 23:58   

hmmm a nie lepiej byłoby gdyby "języczek" nie był tak w kwadrat na końcu przechodzącym przez dziurkę w pasku? hmmm gdyby go tak zebrać od góry, bo tak to zostają tylko paski z prostokątnymi otworami
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
 
 
Lao Tse 
Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 546
Skąd: Okolice rzeki Jangcy
 #72  Wysłany: 2015-03-27, 01:50   

BuRy napisał/a:
Gratuluje Koledze Ciechowi wiernej świty, która to zasugerowała użycie przeze mnie klejów do wyrobów klamer, ciągnęła ten wątek wzajemnie się nakręcając, utwierdzając się w swoich przekonaniach.
Wnioskuje z tego że miało to na celu przedstawienie mnie jako osobę niegodną do zajmowania miejsca na forum.
Czytałem cierpliwie wypowiedzi Kolegów o cudownych klejach , dziwiąc się jednocześnie ich pomysłowości.
Pragnę podziękować tym Kolegom, którzy nie poddali się sugestiom, wywartym wpływom i emocjom.
Jeżeli chodzi o klamerki, cieszę się że Koledzy z czymś takim się nie spotkali ( czyż bym był odkrywcą czegoś nowego :) -nie-nie.
Technologii tej będę strzegł jak Japończycy swojej wiedzy w dawnych czasach, a klamry te które są przedmiotem zagorzałej dyskusji Szanowni Koledzy, wykonane są całkowicie z różnych metali, łączone bez klejów, żywic czy opiłków. :)
W czasie kiedy obsmarowywano mnie toksycznym klejem wymieszanymi z opiłkami , zrobiłem nową klamrę.


Muszę się odnieść do tego co napisałeś, jako rzrekomy przedstawiciel świty, otóż:
1. Ostatnia klamra jest wykonana w technice mokume gdyż to jest widoczne gołym okiem
2. Nie kwestionowałem jakości wykonania klamer tylko sposobu ich wykonania
3. Poprzednie klamry sugerujące mokume takie jak w te kwadraciki czy wzory w zygzaki nie była z całą pewnością wykonana techniką mokume, gdyż nie możliwe jest żeby wykuć tą techniką geometryczne wzory, jak ktoś nie wierzy to niech poczyta o technice mokume gane.
4. Czekałeś prawie tydzień żeby odnieść sie do tego co było napisane wcześniej i stwarzasz teraz wrażnie pokrzywdzonej osoby w tej sprawie, skoro wcześniej powtarzam to nie było mokume do czego sam się przyznałeś
BuRy napisał/a:
Dziękuje Kolegom za słuszne obruganie i wyjaśnienie sprawy.
Raczkuje w tym temacie i na razie bawi mnie takie łączenie metali.
Zrozumiałem że nazwa mokume nie powinna się tu znaleźć, gdyż wyroby te nie spełniają tych znamion.
Pozdrawiam serdecznie BuRy

czy teraz powiesz że nie wiesz o czym pisałeś i kułeś mokume ( które nie jest mokume) nic nie wiedząc o tej technice . Sugerujesz że jesteś samoistnym talentem który odkrył tą technikę o niej nie czytając.
Zaprzeczasz sam sobie w swoich kolejnych zdaniach. Czułem że przygotujesz jakąs taktykę i wiedzę że pomsł miałeś dobry zrobić prawdziwe mokume żeby teraz wmawaiać że poprzednie to też było mokume, czemu sam wcześniej zaprzeczyłeś. A jesli wcześniejsze to nie bo mokume to powiedz proszę jak je wykoanałeś skoro to nie była klejonka żywicy . Nie czekaj proszę tylko tygodnia z nowym pomysłem bo rozumiem że jeśli sparwa jest czysta to możesz ją wyjasnić od ręki. Tak naprawdę to sądzę że z odpowiedzią nie zwlekałeś tylko zgłębiałeś technikę mokume która nie jest prostą techniką, żeby pokazać tą ostatnią klamrę i zrobić z siebie męczennika.
Przypominam, czekam na rzetelą odpowiedź na temat odnośnie sposobu wykonania poprzednich klamer sugerujących mokume gane i to nie w celu kradzieży pomysłu, tylko wyjaśnienia sprawy pozostałm forumowiczom.
Ostatnio zmieniony przez Lao Tse 2015-03-27, 02:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Ciech 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Woj Ciech


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 3211
Skąd: Na Krawędzi Czasu
 #73  Wysłany: 2015-03-27, 07:45   

Tyle tu zwrotów akcji, że temat czytać można jak niezłą powieść ;)
Oczywiście jest tak, że każdy ma swój punkt widzenia i swoje racje.
Są ludzie dla których bardzo ważne jest z czego i w jaki sposób to co ich interesuje powstaje.
Są tacy których to wcale nie obchodzi, interesuje ich efekt końcowy i dostępność.
Dla jednych i drugich zawsze od początku świata były rozwiązania i tak pozostanie,
ale nie może być tak, że wybory są spowodowane niepełną, brakiem informacji, lub dezinformacją.
Czyż patrząc na przykład na perłę która nam się podoba nie mamy prawa wiedzieć czy jest naturalna,
czy sztucznie wyhodowana, choć to jest istotna informacja.
Skoro są pytania i wątpliwości lepiej na nie odpowiedzieć zamiast milczeć.
Zawsze to prowadzi do nieprzyjemnych sytuacji i nieporozumień.
Wystarczyło by napisać np. lutuję i żadne spekulacje i emocje w tym temacie by nie powstały.

Pozdrawiam wszystkich tworzących i użytkowników "hand made" :)
 
 
BuRy 
Kulis


Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 17
Skąd: Bydgoszcz
 #74  Wysłany: 2015-03-27, 12:53   

Witam Kolegów.
Na wstępie serdecznie dziękuję Kolegom za przychylne słowa.
Padło pytanie dlaczego tak długo zwlekałem z odpowiedzią, otóż żeby zachować dystans, sam do siebie.
Rozwiewając wszelkie spekulacje wykonania, wykorzystałem lutowanie twarde, ,,skuwka" potraktowana młotkiem, góra klamry, wzór zalany metalem ( i po tajemnicy ) :głową w mur: .
Czy to mokume ? na początku szczęśliwy myślałem że taki sposób wykonania tak można nazwać.
Myślę że dla Kolegi Ciecha nie ma tajemnic i już wcześniej mnie przejrzał.

Pozdrawiam wszystkich Kolegów, zabieram się do roboty, mając na uwadze kształt języczka.
 
 
Ciech 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Woj Ciech


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 3211
Skąd: Na Krawędzi Czasu
 #75  Wysłany: 2015-03-27, 13:23   

BuRy napisał/a:
Witam Kolegów.

......
Myślę że dla Kolegi Ciecha nie ma tajemnic i już wcześniej mnie przejrzał.
.....


Jeśli uważnie przeczytać mój poprzedni post jest w nim odpowiedz.
A tajemnice dla mnie też istnieją, lecz je sukcesywnie rozwiązuję ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum