Poprzedni temat «» Następny temat
Parnis E199 czyli Szerszeń w akcji

Czy ta recenzja przekonała Cię do ewentualnego zakupu?
TAK
17%
 17%  [ 4 ]
NIE
65%
 65%  [ 15 ]
TAK ŚREDNIO
17%
 17%  [ 4 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #1  Wysłany: 2010-05-02, 15:37   Parnis E199 czyli Szerszeń w akcji

Na wstępie zaznaczę iż nie planowałem zakupu tegoż zegarka. Prawdę mówiąc, moja decyzja wyniknęła z faktu iż rok temu kupując Militarną Marynę, wziąłem do niej dodatkowo dwa paski – czarny i żółty. Dlaczego akurat żółty – nie mam pojęcia, w każdym razie wydaje mi się iż miałem wrażenie że żółty też będzie ciekawie komponował się czarną Cebulką. Tak się jednak nie stało i niestety ów yellow strap przeleżał w pudełku, po wielu nieudanych próbach sprzedaży, bezczynnie, aż do momentu w którym nadarzyła się okazja, której finałem był dowolnie wybrany przeze mnie czasomierz w ramach podziękowania za uczciwość (której na początku poskąpiłem…) całkowicie za darmo. Nie ryzykując nic, zdecydowałem się na Parnisa E199, w wersji z żółtą tarczą – „Szerszenia”




Pierwsze wrażenie po odpakowaniu – ciężkie bydle! Od razu po wykonaniu szybkiego ruchu którego celem było umiejscowienie koperty w koszu, pobiegło po wagę kuchenną i położyłem nań Szerszenia. 200 gram. Założyłem na rękę i na początku wydał mi się ogromnie niewygodny, gdyż standardowy strap doczepiony do czasomierza był zdecydowanie za cienki przez co zegarek latał na ręce, boleśnie kłując mnie w nadgarstek ogromną „czapeczką” koronki. I tutaj na ratunek przybył wyżej wspomniany yellow strap. W tym momencie, nie zważając na niczyją krytykę i słowa polemiki chciałbym oświadczyć iż ten pasek to najlepsza możliwość dla tego kolosa!.



Teraz trochę o samej maszynce. Koperta matowa, o średnicy 50mm (z czapeczką 58mm!!), gruba zaś na 15mm, w związku z tym trudno jej nie zauważyć, nawet będąc na dobrej drodze do czerpania radości z życia w podobny sposób do tego w jaki robi to Steve Wonder. Tarcza prezentuje się bardzo okazale. Żółta, czysta, bardzo duża bo aż 42mm średnicy, z czarnymi indeksami. I teraz uwaga – owe czarne indeksy świecą! Słabo bo słabo ale świecą, na bladozielono. Wskazówki duże i czytelne, czarne z białym świecącym już dużo mocniej od indeksów wypełnieniem. Trochę całą perfekcyjną kompozycję burzy sekundnik, który jest srebrny, kompletnie do reszty nie pasuje.






Zajrzyjmy do środka. A w środku miła niespodzianka, przynajmniej dla mnie, gdyż Szerszeń pracuje na moim ulubiony werku – Dixmont GuangZhou 2813 ze stop sekundą. Ulubionym dlatego gdyż miałem z nim już do czynienia przy okazji posiadania bardzo ładnego automata Pierre Ricaud. Maszynka trzymała ponad dwa dni i gubiła raptem 5 sekund na dzień. W tym przypadku jest podobnie, a nawet lepiej gdyż od momentu wypakowania i ustawienia równo z GMT, Szerszeń przyspieszył 2 sekundy. Co do rezerwy chodu w tym modelu się jeszcze nie wypowiem gdyż trochę go nosiłem, ale podejrzewam iż skoro Pierre chodził ok. 50h to w Parnis gorszy nie będzie. Co do kwestii wizualnej werku, to jest ok. – czysto, schludnie, jakieśtam drobne ciapki na wahniku, ale oprócz tego wszystko w najlepszym porządku.



Podsumowując – uczciwość popłaca. Musze szczerze przyznać, iż to Wam Kumotry w dużej mierze zawdzięczam to iż stałem się dumnym posiadaczem tego pięknego, ogromnego Owada. Mimo to jednak, jeżeli ktoś z Was jest poważnie zainteresowany tym zegarkiem i może wydać te 70$, to jak najbardziej polecam! Warto chociażby ze względu na jego oryginalność i rozmiar ( ja np. bardzo lubię duże zegarki) Jeżeli nie jesteście przekonani co do koloru tarczy to podpowiem iż dany model występuję również z tarczami w kolorach czerwonym, czarnym z niebieskimi lub białymi indeksami, oraz w kopertach PVD całych, lub ze złoconym bezelem.

_________________
Wzorem kilku innych Kumotrów wypisałbym tutaj marki i modele swoich zegarków, ale obawiam się że mogłoby zabraknąć miejsca :D
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #2  Wysłany: 2010-05-02, 15:48   

zegarek zupełnie nie moja bajka - za wielki, za ciężki

gdyby miał 42 mm i masywną zakręcaną koronkę bez "czapeczki" widziałbym go jako wakacyjny pod warunkiem zachowania jakiegoś rozsądnego WR


Cieszę się Swiss że sprawa zakończyła się w taki sposób! Uczciwość nawet gdyby nie przyniosłaby zegarka to zawsze pozostawia spokojne sumienie! Tym razem przekonałeś się materialnie! Zadowoleni klienci i sprzedawca i ty też zadowolony - wszyscy szczęśliwi :lol: i tak trzymać!!!
_________________
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #3  Wysłany: 2010-05-02, 16:15   

fajny jest,jednak jak dla mnie tylko w czerwonym bym brał
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #4  Wysłany: 2010-05-02, 16:24   

Swiss - ciesze sie, ze dales sie przekonac do rozmow z majfriendem - wszyscy sa zadowoleni pewnie...

Zegarek kompletnie nie moja bajka, podobnie jak pasek - ale to Tobie ma sie podobac - gratulki!!
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #5  Wysłany: 2010-05-02, 16:42   

Ten zegarek wygląda jak poskładany akurat z tego co mieli na stanie... Tarcza i koperta ok
Te wskazówki (szczególnie sekundowa) zupełnie nie pasują do tak masywnego zegarka, tak samo jak mikroskopijna data (rozumiem że nie mieli większej ale mogli w takim razie w ogóle ją zakryć)

W każdym razie nie mi ma się podobać tylko tobie - niech się nosi!

A interesy z majfriendami to naprawdę czysta przyjemność :) rozumiem, że sprzedawca tak sam z siebie - czy może szepnąłeś mu coś do uszka? :P
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #6  Wysłany: 2010-05-02, 17:10   

Swiss tobie sie podoba , a ja bym mial z takiego moda , koperta ok , wskazowki tez
Kolor tarczy to juz osobiste preferencje - dla mnie biala lub czarna , moze pomaranczowa
Gratuluje i niech sie nosi
_________________

 
 
Szymek 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2873
Skąd: Okolice Leslau
 #7  Wysłany: 2010-05-02, 19:16   

Mi tam się bardzo podoba , jak bym miał cash to bym go bez zastanowienia brał jak białego Parnisa
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #8  Wysłany: 2010-05-02, 19:27   

Zegarek mi się podoba. Pasek bym spalił :lol: - ale o gustach się nie dyskutuje! :twisted:
A sekundnik i mnie pasi - chociaż faktoza że bym go zmodował! Na niebiesko!!
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #9  Wysłany: 2010-05-02, 20:52   

Jak dla mnie generalnie zegarek tak, ale jako wakacyjny i do tego z innymi wskazówkami, te zamontowane fabrycznie ni jak do niego nie pasują, no i tak jak inni koledzy , natychmiast zmienił bym pasek na inny, najlepiej czarny, dopuszczam żółte przeszycie.
_________________
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #10  Wysłany: 2010-05-02, 23:25   

Zegarek jest odważny ze względu na kolor, rozmiar i ciężar :razz:
Ja nazwałbym go nie szerszeniem, a kanarkiem w 9 miesiącu ;)
Swiss najważniejsze, że jestpanzadowolony ;)
Kiedyś dawno temu Felek zaskakiwał nas nabytkami, widzę, że teraz Ty przejąłeś po nim pałeczkę.
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #11  Wysłany: 2010-05-02, 23:28   

Grunt to:
Godny Nastepca
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #12  Wysłany: 2010-05-02, 23:34   

Najważniejsze jest jak najszersze spektrum.
Ja nauczyłem się już nawet nie obśmiewać bateryjek, co jak neofitę jest spore osiągnięcie ;)
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
chomior 
Klon Kulisa
jełop

Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7516
Skąd: Elbląg/ Gorinchem
 #13  Wysłany: 2010-05-03, 00:09   

Ja mógłbym coś napisać miłego, ale po otwarciu wątku oczy mi wybuchły :cool: .


W temacie nadgarstkowym, na zdjęciu sprzed paru dni widać jak ci kapsel koronki wierzch dłoni poorał.
Ostatnio zmieniony przez chomior 2010-05-03, 00:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #14  Wysłany: 2010-05-03, 08:42   

Czymże są tak małe cierpienia dla Sprawy! :lol:
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #15  Wysłany: 2010-05-03, 10:58   

Swiss to byk chłop - da rade... :mrgreen: :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum