Poprzedni temat «» Następny temat
Maranez Rawai
Autor Wiadomość
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #1  Wysłany: 2015-02-14, 14:18   Maranez Rawai

pomyslalem, ze w wolnej chwili opisze nowy model od Maraneza - Rawai; może komuś z Was się przyda parę dokładniejszych zdjęć.

Takoż - Rawai (nazwany tak jak jedna z plaż na Tajlandii; Maranez w ogóle nazywa swoje modele od różnych plaż i kurortów - czekam na Maraneza Rowy i Maraneza Swinoujście) to nowy zegar od azjatyckiego microbrandu. Produkowany jest dla Maraneza przez Fullswinga (który chyba obstawia 90% microbrandowej produkcji), więc nie ma wstydu w zakresie jakości wykonania.

Wstyd może być jeśli chodzi o stylistykę, ale to już kwestia indywidualna :))
Koperta Rawaia nawiązuje oczywiście do Paneraia Egiziano, czyli nurka zrobionego w latach '50 dla egipskich komandosów. Oryginał nie miał ząbkowanego bezela, ale miał za to paskudnego crown guarda i 60mm średnicy ;) Maranez zmniejszył kopertę do rozsądnych 45 mm, dodał wesołą koronkę i oferuje Rawaia z dwoma tarczami - california albo tradycyjną i kanapką w stylu PAMa, ale bez bocznej sekundy. Koperta jest dostępna w wersji z mosiądzu albo stali.

Pierwowzór:


Czy komuś burzy się wewnętrzny burak - to już kwestia gustu. Mi nie, choć homarów specjalnie nie lubię. Ale ten model jest stosunkowo mało popularny, a i Maranez zmienił kilka detali, tak że Rawai nie jest po prostu zwykłą kopią EGIego.

Dobra, do remu; zegar przyjeżdża w typowej fullswingowej tubie (jak helson, czy armida itp. zegarki). W zestawie, prócz zegara, są dwa skórzane paski (ciemny i jasny), dwie mosiężne klamry, zapasowe piny, śrubokręcik do zmiany pasków (całkiem porządny) i karta gwarancyjna. Szmatki nie dają :foch:


Koperta:


Mosiężna i masywna: 45 mm średnicy i 56 L2L to, jak dla mnie, spore wymiary, ale o dziwo leży bardzo dobrze (mam ok. 18 cm w nadgarstku). To zasługa dość mocno wyprofilowanych uszu oraz płaskiego dekla. Koperta jest wysoka (18 mm) i ma ogromna koronke. Co ciekawe, koronka nie uwiera w rękę - jest za to bardzo wygodna - nawet w rekawiczkach mozna krecic :)) Cala koperta jest szczotkowana pionowo, a bezel i koronka na okrągło.

Koperta ma deklarowane WR na poziomie 300m. Nie plywam, a najblizej wody moje zegarki sa jak myje samochod, wiec nie sprawdze :) Ale na straonie uzytkownikow Maraneza na FB jest duzo zdjec z morza, wiec zakladam, ze plywac mozna. Koronka jest zakrecana, tubus jest stalowy z dwiema uszczelkami.

Bardzo dobrze jest wykonany bezel; wg mnie lepiej niz w EGIm...
Szczególnie te pipki są równiutko osadzone, a luma na 12 położona idealnie na środku.







Szklo:

Znacie moj fetysz wypuklych szkiel ;) Rawai nie zawodzi w tym temacie - ma mocno wystajace, choc splaszczone od zewnatrz szklo akrylowe. Jego wada jest to, ze latwo sie rysuje, ale i latwo te delikatne rysy spolerowac. Za to jest niesamowicie klimatyczne, a znieksztalcenia tarczy stosunkowo male jak na taki bąbel.




Tarcza i wskazówki:


Wybralem wersje z tarczą cali, bo mi sie podoba :))
Tarcza wykonana jest wg mnie idealnie - nadruk jest wyrazny, rowny, a luma polozona dosc grubo. Wskazowki to standardowe ołówki w kolorze szczotkowanego złota.




Dekiel:

stalowy, zakrecany, z glebokimi podfrezowaniami pod klucz. Grawer standardowy z logiem Maraneza.



Klamra:

mosiężna z ładnie wygrawerowanym logiem. Logo jest też pomalowane/spatynowane na brązowo.



Podsumowanie:


Rawai to świetny odważnik z dużym fun factorem. Klasyczna tarcza i trochę mniej klasyczna koperta dają ciekawy efekt; mosiądz patynuje się dość szybko - jeszcze wsadzę kopertę do octu na parę godzin i zobaczymy cool
Pomimo rozmiaru zegar leży dobrze na nadgarstku i jest wygodny. Pod mankiet nie wejdzie, ale przed mankietem wygląda jeszcze lepiej.

Parę zdjęć porównawczych z A1 42mm i Layanem 44mm.











i luma:

świeci dość mocno; krócej niż Armida i Helson, ale spokojnie można odczytać godzinę przez całą noc.



_________________
beceen | ***** ***
 
 
Woytec 
Majerankowy
Stary zrzęda


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 18955
Skąd: TST
 #2  Wysłany: 2015-02-14, 14:31   

Nie mój typ zegarka ale Twoje fotki sprawiły, że mi się spodobał :)
Faktycznie wykonanie detali wydaje się bez zarzutu a całość mimo, że spora to na nadgarstku wygląda dobrze.
Dzięki za recenzję, milo się czytało pifko
_________________
pozdrawiam, Wojtek

Komunizm 2.0, czyli nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.
 
 
Charlie 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 11 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Mar 2014
Posty: 743
Skąd: Old Europe
 #3  Wysłany: 2015-02-14, 14:41   

według mnie całkiem okej zegar, a jeżeli ktoś lubi taką stylistykę i ma rozsądnych rozmiarów rękę to jeszcze lepiej niż okej :D

pifko
 
 
Hogg
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 2042
Skąd: zDolny Śląsk
 #4  Wysłany: 2015-02-14, 15:00   

Recka klasa pifko Sam zegarek..hmm...Ma w sobie "coś", ale budzi we mnie mieszane uczucia... Na tę chwilę raczej bym go nie przyodział :złośliwiec:
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2015-02-14, 15:54   

Fajna zwięzła i konkretna recka, która to zachęciła mnie by w przyszłości takiego kloca sobie nabyć, ot na wakacyjny wyjazd chociażby, gdzie wody nie brakuje...
podoba mi się w nim koperta, taki vintage smaczek...

cena 350 USD

http://www.maranez.com/rawai.php
Ostatnio zmieniony przez Maras68 2015-02-14, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ciech 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Woj Ciech


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 3214
Skąd: Na Krawędzi Czasu
 #6  Wysłany: 2015-02-14, 16:01   

cool charakterniak cool
mnie się podoba
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2015-02-14, 16:03   

Ciechu - musimy nabyć pifko

to mój typ w złotej kopercie vintage, która to z czasem powinna nabrać starczej patyny brąz:

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2015-02-14, 16:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #8  Wysłany: 2015-02-14, 16:08   

Fajny model , choć ja bym mu zaaplikował wskazówki double pencil , bo lubię takie , choć te które są też są ok .
Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie z tych zdjęć , niech się nosi pifko
_________________

 
 
Maras68
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2015-02-14, 16:19   

ten typ też świetny:

 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #10  Wysłany: 2015-02-14, 16:24   

ja wzialem z niebieska tarcza, w koncu bycie zbokiem zobowiazuje :))

o tyle inaczej wyglada ten zegar, ze odcien mosiadzu jest inny niz w dwoch, z ktorymi go porownuje. Rawai jest jasniejszy, bardziej blady, mniej zloty...
zobaczymy jak sie spatynuje cool
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2015-02-14, 16:28   

beceen napisał/a:
zobaczymy jak sie spatynuje cool


sam ciekaw jestem.... hmmm

gdzie zamawiałeś, na ichniejszej stronce firmowej czy ebaju? płaciłeś myto ?
 
 
Obik 
Ryżowy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 485
Skąd: Częstochowa
 #12  Wysłany: 2015-02-14, 16:31   

Recenzja fajna, zegarek nie dla mnie.
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #13  Wysłany: 2015-02-14, 16:37   

Maras68, prosto z ich strony; wysylka fedexem, 3 dni i jest, do zaplacenia VAT.
Mozna poprosic o wysylke EMSem, ale w Warszawie ryzyko oplat jest takie samo jak przy kurierze (czyli pewne :)) )
_________________
beceen | ***** ***
 
 
adventure 
Starszy Ryżowy
Użyszkodnik


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 694
Skąd: Radomsko
 #14  Wysłany: 2015-02-14, 21:09   

Podoba mi się :popcorn:
Po zakupie PZL-ki rzadko co mi się podoba i nie mam wielkiego ciągu na nowe zakupy, ale ten mi się naprawdę podoba, chociaż na mnie zdecydowanie za duży.
Recenzja też OK pifko
_________________
http://www.adventurewrites.com
https://www.instagram.com/adventurewrites
 
 
maciek 
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 2334
Skąd: DW
 #15  Wysłany: 2015-02-14, 21:14   

Czy ja tam widzę mój pasek, który to niby nie trzymał wymiaru? :złośliwiec: ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum