Orient FEU07007FX
Odpowiedz do tematu

: Orient FEU07007FX
Zegar jest już ze mną przeszło 2 miechy a ciągle nie doczekał się recenzji i sesji. Wrzucę kilka nieudolnych zdjęć mojej zielonej patelni, które może zmobilizują mnie do napisania o niej kilku słów.



























:
Ta "patelnia" wzbudza we mnie nostalgiczne wspomnienia. Lata temu gościła (choć chyba w trochę innej, wcześniejszej wersji) na przegubach wielu marynarzy, którzy jako nieliczni mogli takie zegary kupować - ze względów finansowych i dostępności na naszym rynku czegoś innego niż produkty mechaniki precyzyjnej made in CCCP. Jak taki w autobusie odpowiednio trzymał się uchwytu, to wielu z podziwem patrzyło co mu czas odmierza... Fajny zegar! A kombinacja z meshem wygląda zajebibi! A'propos - gdzie i po jakich piniądzach meshyk nabyty?

:
Za te pieniążki zegar wymiata (w końcu to cena prawie, że Parnisa). Mesh kupiony u taniego dobrego na zatoce - sprawdza się bardzo dobrze, ale mega hi-end to to nie jest.

:
Jak to się świat zmienia... Kiedyś zegarek dla wybranych, a teraz "volksuhr" :)
Te meshe sobie oglądałem na zatoce, dzięki za info o jakości. A on jest mocno polished czy do szczotkowanej koperty się nada?

:
Moduł chronografu (tarcza 30min + normalna sekundowa) do tego i byłby czasomierz skończony...

Zegarki * Rower * Radio
:
Mzeg napisał/a:
Moduł chronografu (tarcza 30min + normalna sekundowa) do tego i byłby czasomierz skończony...


Tu masz czasomierz skonczony...



...albo tu...




W tym to masz nawet modul pokazujacy, ile dni do konca roku zostalo... ;)




A tak serio to daj Pan spokoj, i tak sa tysiace wenzy, dodatkowa tarcza i sie gubisz w odczytaniu godziny nawet...

Jest swietnie tak, jak jest, a na tym meszu to nawet zarombiscie

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
:
Słoniu, wszyscy czekają na reckę, szczególnie w porównaniu do tego Twojego niebieskiego, poprzedni gen.
Osobiście bardziej mi się podoba ten poprzedni własnie, bo:
- złote indeksy i wskazy (klimat cool )
- mniej wensza (a i tak jest tam go przecież po pachy...)
- ładniejszy bezel

Chyba tym wypustem chcieli go nieco uspokoić (srebrne indeksy i wskazy) ale dodając kalkulatory to z kolei wężowisko jest takie...
Oczywiście czepiam się - i tak jest fajny, i na meshu mu bardzo do twarzy ;)

Więc najlepiej mieć obydwa :))

graty pifko

:
Bardzo ładny kawałek zegara. Zainspirował mnie i zaraz tez sobie sprowadziłem z Singapuru. Zamówiony w piątek. Odebrany we wtorek -> znaczy to gdzieś blisko musi być :D
Jak to z gustami bywa, mam kompletnie odmienne zdanie do przedstawionego przez Jerrego. Moim zdaniem zdecydowanie ładniejszy niż poprzednia generacja. Kolorystycznie wyważony, bez kiczowatego złotka i niepotrzebnego bezela. Zielona tarcza - bomba. Absolutna rewelacja. Mieni się jakby miała szlif promienisty, a struktura powierzchni jest chropowata. :shock:

Zastanawiam się tylko czy zakręcana koronka ma sens skoro powyżej jest niezamykany przycisk, a poniżej niezakręcana koronka tachymetru...
Na razie testowałem go w szklance przez 2h, ale w przyszłym tygodniu wybieram się na basen przytopić japońca. :złośliwiec:


Ostatnio zmieniony przez jarx 2014-08-06, 09:34, w całości zmieniany 1 raz
Jarek
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.